انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: از کار افتادن کیبورد  (دفعات بازدید: 1580 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین DAVOOD2159

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
از کار افتادن کیبورد
« : 17 خرداد 1396، 11:03 ق‌ظ »
با سلام خدمت دوستان
هنگام کار کردن با لینوکس ناگهان صفحه کلید از کار افتاد و حتی با ریست کردن هم مشکل حل نشد.به نظرتون مشکل چیه و چه کار باید کرد
ممنون از راهنماییتون
در ضمن صفخه کلید سازگار با اوبنتو چه مدلی پیشنهاد میکنید

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : از کار افتادن کیبورد
« پاسخ #1 : 17 خرداد 1396، 11:50 ق‌ظ »
صفحه کلیدهای معمولی همگی به خوبی تحت گنو/لینوکس پشتیبانی میشوند، مگر صفحه کلیدهای خاص مثلا برای گیمینگ.

به احتمال زیاد مشکل از طرف صفحه کلید شماست.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #2 : 17 خرداد 1396، 04:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
هنگام کار کردن با لینوکس
مثلا داشتی چیکار میکردی؟؟

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #3 : 18 خرداد 1396، 09:47 ق‌ظ »
تو حالت لایو هم کار نمیکنه؟
تست کن!

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 18 خرداد 1396، 02:32 ب‌ظ »
احتمالا سیم صفحه کلید شل شله بوده، جاش انداخت درست شد! ایشون رفت که سال 2159 برگرده! ;D ;D (نام کاربریش)
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین DAVOOD2159

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #5 : 19 خرداد 1396، 07:11 ق‌ظ »
متاسفانه من ماموریتم.ولی همه این راهها رو که میگید امتحان کردم ولی صفخه کلید کار نکرد.این موضوع هم در خین کار در لینوکس اتفاق افتاد.خالا میخوام یک صفخه کلید دیگه رو امتحان کنم.صفخه کلیدی که دارم بعضی کلیدهاش در لینوکس کار نمکنه مثل کلید ctrl.دوستان میتونند راهنمیی کنند صفخه کلیدشون چیه

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 19 خرداد 1396، 07:21 ق‌ظ »
متاسفانه من ماموریتم.ولی همه این راهها رو که میگید امتحان کردم ولی صفخه کلید کار نکرد.این موضوع هم در خین کار در لینوکس اتفاق افتاد.خالا میخوام یک صفخه کلید دیگه رو امتحان کنم.صفخه کلیدی که دارم بعضی کلیدهاش در لینوکس کار نمکنه مثل کلید ctrl.دوستان میتونند راهنمیی کنند صفخه کلیدشون چیه
بالا عرض کردم، صفحه کلید دستگاه خاصی نیست که نیاز به چک کردن برای اطمینان از سازگاریش باشه، شما اون صفحه کلید را در ویندوز یا یک توزیع دیگه چک کنید و نتیجشو بگید.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #7 : 19 خرداد 1396، 08:01 ق‌ظ »
با توجه به اینکه گفته شد یه دفعه ای از کار افتاد ، اگر تنظیم اشتباهی انجام نشه ، حتما سیم های کیبورد اتصال دارن ، چون کیبورد داشت کار میکرد ! واسه اینه میگم داشتی چی کار میکردی.