انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست کمک از دوستات برای انتخاب زبان برنامه نویسی  (دفعات بازدید: 5125 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amin_Bolouri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
درود بر تمامی دوستان

پیشنهاداتتون رو برای انتخاب یه زبان برنامه نویسی برای یادگیری میخواستم

همیشه کمی علاقه به برنامه نویسی داشتم ولی متاسفانه هیچوقت فرصتش پیش نیومده بود که برم دنبالش
ازین تابستون که وقتم آزاده میخوام برم کلاس یه زبان برنامه نویسی

منتها میخواستم اول از شما دوستانه با تجربه بپرسم ببینم کدوم زبان بیشتر به کار میاد و موقعیت کاری خوبی هم داره برای بعدنا

وسواس هم ندارم که حتما باید مربوط به لینوکس باشه یا آندروید یا c# و... ، هر زبانی که از نظرتون بهتره رو پیشنهاد بدید و اگه توضیح هم درباره انتخابتون بگین واقعا ممنونتون میشم

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
من از پایتون استفاده می کنم و خیلی راضیم  :D
کاری هم نبوده که بخوام و نتونم باهاش انجام بدم...

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
درود بر تمامی دوستان

پیشنهاداتتون رو برای انتخاب یه زبان برنامه نویسی برای یادگیری میخواستم

همیشه کمی علاقه به برنامه نویسی داشتم ولی متاسفانه هیچوقت فرصتش پیش نیومده بود که برم دنبالش
ازین تابستون که وقتم آزاده میخوام برم کلاس یه زبان برنامه نویسی

منتها میخواستم اول از شما دوستانه با تجربه بپرسم ببینم کدوم زبان بیشتر به کار میاد و موقعیت کاری خوبی هم داره برای بعدنا

وسواس هم ندارم که حتما باید مربوط به لینوکس باشه یا آندروید یا c# و... ، هر زبانی که از نظرتون بهتره رو پیشنهاد بدید و اگه توضیح هم درباره انتخابتون بگین واقعا ممنونتون میشم
چه هدفی داری؟ دوست داری چی با برنامه نویسی بسازی؟

یه پیشنهاد دوستانه: به هیچ وجه توی course ها و دوره های برنامه نویسی شرکت نکن.مخصوصا از نوع ایرانیش
به جاش کتاب بخون :) اگه خیلی مبتدی هستی مجموعه کتاب head first رو بهت پیشنهاد میکنم که هم حرفه ای هستن و هم برای راحتی مطالعه طراحی شدند و برای اکثر زبان های برنامه نویسی محبوب دنیا موجود هستند

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
برای مبتدی ها(کسانی که اولین زبانشون هست)، پایتون گزینه‌ی خوبیه.
اگر میخواید میخواید یک زبان همه کاره بلد باشید، باز هم پایتون هست.
اگر کار خاصی میخواید انجام بدید، بگید تا زبان مناسب مشخص بشه، مثلا برای بازی سازی، سی پلاس پلاس هست، برای کرنل سی، برای بیگ دیتا فکر کنم آر، تحت وب هم که بستگی داره کدوم قسمت رو میخواید برنامه نویسی کنید و ...
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
همون طور که دوستان گفتن ، هدف برای انتخاب مهمه ، ولی اگه قرار باشه همین طوری حرف بزنم پایتون.
برای وب و بک اند ، بی شک php و لاراول در شرایط فعلی بهترینه و بازار خوبی هم داره ، برای فرانت هم جاوا اسکریپت به همراه فریمورک هایی مثل ویو و انگولار. البته خیلی ها در خارج اعتقاد دارن آینده ی وب جاوا اسکریپته ولی تا سالیان دراز در ایران php رو بورس خواهد بود.
برای اندروید هم جاوا بهترینه.
برای ویندوزد هم #C
برای امنیت هم پایتون توصیه میشه هم جاوا.
برای بازی سازی و کرنل هم دوستان فرمودند کدوم گزینه بهترینه.

با توجه به اینکه در ابتدای راه هستی من توصیه می کنم همون پایتون خوبه ، هم ساده اس هم قدرتمند ، مثلا برای وب فریمورک جانگو رو داره که من تازه شروع کردم باهاش کارکردن رو و میتونم بگم یه رقیب خیلی خوب برای لاراول هست ولی برای بازار کار فعلا خوب نیس چون فعلا که وردپرس قبضه کرده بازار رو و اصلا فکر نمی کنم مشتری بخواد هزینه ی سرور بده وقتی که میتونه با ده تومن یه هاست خوب داشته باشه. اگر وب رو انتخاب کردی بگو تا بیشتر و دقیق تر راهنمایی کنم.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
راستی فراموش کردم، مطلب مرتبط:
http://linuxbook.ir/chapters/which_programming_language.html
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
 اگه تازه میخوای شروع کنی,پیشنهاد من اینه که اول html,css رو در حد ابتدایی یاد بگیری.درسته زبان برنامه نویسی نیستن اما تو یادگیری برنامه نویسی کمکت میکنن.
بعدش هم همونطور که دوستان گفتن برو سراغ پایتون.زبان قدرتمندیه و تو همه زمینه ها میشه ازش استفاده کرد.مگر اینکه بخوای تو زمینه خاصی کار کنی مثل نوشتن کرنل و...
وگر نه پایتون برات کافیه :)
بعد از این که یه زبانو یاد گرفتی,یاد گرفتن یه زبان دیگه کاری نداره ;)

« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 08:54 ب‌ظ توسط علیرضا احسانی »
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین Amin_Bolouri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
اول از همه یک تشکر بزرگ کنم از همه دوستان که وقت میذارن 

بله من هرجا هم که تحقیق کردم برای شروع همه میگن پایتون که بعد از HTML آسونترینه در عین حال کاربردیه تو همه چیز،
صد در صد با پایتون شروع میکنم.

از نظر علاقه همشون جذابن فرقی نداره برام که برای وب و سرور باشه یا برای برنامه های موبایل یا بازی سازی
[HIDE]
قبلا هم ++c یادمون دادن روی کاغذ که بعدا با کمک آموزشا یوتوپ تونستم خروجی فرمول ژاکوبی برای درس محاسبات عددی رو بگیرم و پروژه بدمش برای کمک نمره، البته کامل نتونستم انجامش بدم ولی واقعا لذت بردم و علاقه مند شدم به برنامه نویسی
[/HIDE]
یکی از فاکتورام بازار کاره تو ایرانه، مثلا object c خب با توجه به روابط ایران و اپل زیاد نباید بازار کار داشته باشه یا اصلا همین آندروید خیلی خیلی کم برنامه خوب پیدا میشه که مردم پول خرج کنن براش یا بازی سازی با ++c
فکر کنم سمت وب و سرور برم بیشتر پتانسیل داشته باشه، درسته؟

سوال آخر اینکه خب حالا مثلا یه سری زبان یاد گرفتم
، جایی هست که مدرکی چیزی بدن که این زبانا رو بلدی؟
و اینکه خیلی دوس دارم برم کلاس یاد بگیرم شاید سوالات و مشکلاتی باشه که کتاب جواب نده خب

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
نقل‌قول
همین آندروید خیلی خیلی کم برنامه خوب پیدا میشه که مردم پول خرج کنن براش یا بازی سازی با ++
در ایران در این لحظه که من دارم با شما حرف میزنم از یکی از پول ساز ترین هاست برنامه نویسی اندروید

نقل‌قول
جایی هست که مدرکی چیزی بدن که این زبانا رو بلدی؟
اگه فریلنسر باشی که هیچ ، چون میری مشتری پیدا میکنی ، وگرنه رزومه و مصاحبه مشخص میکنه که بلد هستی یا نه ، معنی نداره مدرک چون هر سال تکنولوژی ها فرق میکنه!

نقل‌قول
و اینکه خیلی دوس دارم برم کلاس یاد بگیرم شاید سوالات و مشکلاتی باشه که کتاب جواب نده خب
با کلاس ریاضی اشتباه گرفتی ، اشکال داشتی جستجو در نت ، stackoverflow.com و سایر انجمن ها
اگه دوست داری برو کلاس
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 09:45 ب‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
کسی شک نداشته باشه برای یک تازه کار یک زبان سطح-بالا مانند زبان پایتون بسیار مناسب است، نه فقط به خاطر سادگی و قدرتمندی بلکه همچنین به خاطر امنیت، کسی که در برنامه نویسی ماهر و خبره نیست امکان انجام اشتباهات امنیتی با زبان هایی مثل سی پلاس پلاس و سی براش خیلی زیاده.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پایتون به نظرم :) هم سادس یادگیریش, هم قوی هم بازار کار خوبی پیدا میکنه به نظرم.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
کسی شک نداشته باشه برای یک تازه کار یک زبان سطح-بالا مانند زبان پایتون بسیار مناسب است، نه فقط به خاطر سادگی و قدرتمندی بلکه همچنین به خاطر امنیت، کسی که در برنامه نویسی ماهر و خبره نیست امکان انجام اشتباهات امنیتی با زبان هایی مثل سی پلاس پلاس و سی براش خیلی زیاده.
میشه در مورد این امنیت بیشتر توضیح بدین؟مثلا چه خرابکاری؟دستکاری حافظه؟
کانال IRC

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
زبانی که در همه سیستم عامل ها استفاده بشه کرد مثل پایتون

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Buffer_overflow
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Memory_leak
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Buffer_overflow
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Memory_leak
داخل لینوکس نهایتش یک خطای segmentation fault(یا یه همچین چیزی) هست.دلیل نمیشه که هرکس(تازه کار یا کسی که چند تا زبان رو بلده) نره سراغش، اتفاقا دست و پنجه نرم کردن با اینا خودش قسمتی از یادگیری هست.
کانال IRC