انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو گنوم؟؟؟  (دفعات بازدید: 6749 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
اوبونتو گنوم؟؟؟
« : 27 خرداد 1396، 08:39 ب‌ظ »
سلام. کسانی که اوبونتو گنوم دانلود کردن و تا حالا تجربه استفاده داشتن لطفا بگن مشکلی نداره؟ ایرادی نداره؟

http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-gnome/releases/16.04.2/release/

پایدار هست؟ یونیتی خسته کنندس.

آفلاین Dr.Root

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
  • This is a world where nothing is solved
پاسخ : اوبونتو گنوم؟؟؟
« پاسخ #1 : 27 خرداد 1396، 08:46 ب‌ظ »
سلام. کسانی که اوبونتو گنوم دانلود کردن و تا حالا تجربه استفاده داشتن لطفا بگن مشکلی نداره؟ ایرادی نداره؟

http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-gnome/releases/16.04.2/release/

پایدار هست؟ یونیتی خسته کنندس.
سلام,بله این نسخه LTS هست..
we are creatures that should not exist by natural law
programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #2 : 27 خرداد 1396، 09:00 ب‌ظ »
چند ماه دیگه صبر کن بزار تیم اوبونتو پیشفرض میاره روی اوبونتو :)
تو این مدت یکم به wm یونیتی ور بروو یه تیل روش نصب کن یا اپن باکس روش کانفیگ کن ببین چجوری میشه D: اخرین وداع هاتو با یونتی بکن D:
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #3 : 27 خرداد 1396، 09:46 ب‌ظ »
تو این مدت یکم به wm یونیتی ور بروو یه تیل روش نصب کن یا اپن باکس روش کانفیگ کن ببین چجوری میشه D: اخرین وداع هاتو با یونتی بکن D:
وداع ؟ اینجا جامعه آزاد دوست من این کلمه ی تو انگار اوبونتو داره بازور گنوم میده خورد کاربراش ها؟
دوست من حتی یونیتی حذف هم بشه نصبش آزاد برای همیشه چون اینجا جامعه آزاد.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 خرداد 1396، 09:58 ب‌ظ »
چند ماه زیاده فردا میگیرم نصب کنم

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
« پاسخ #5 : 27 خرداد 1396، 10:39 ب‌ظ »
وداع ؟ اینجا جامعه آزاد دوست من این کلمه ی تو انگار اوبونتو داره بازور گنوم میده خورد کاربراش ها؟
فایل یونیتی از روی مخازن artful برداشته شده 

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #6 : 28 خرداد 1396، 02:24 ق‌ظ »

بابا منظورم این بود که صبر کن بزار نسخه ی پایدار تر ش به صورت پیشفرض روی اوبونتو استفاده کن ! چرا منو می زنی ؟ D:
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 28 خرداد 1396، 07:59 ق‌ظ »

بابا منظورم این بود که صبر کن بزار نسخه ی پایدار تر ش به صورت پیشفرض روی اوبونتو استفاده کن ! چرا منو می زنی ؟ D:
فکر نمیکنم حرف تون درست باشه چون اوبونتو گنوم میخام تهیه کنم که پیشفرض گنوم روشه نمیخام که نصبش کنم.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #8 : 28 خرداد 1396، 09:11 ق‌ظ »

فکر نمیکنم حرف تون درست باشه چون اوبونتو گنوم میخام تهیه کنم که پیشفرض گنوم روشه نمیخام که نصبش کنم.
دیروز نسخه نهم دبیان منتشر شد، دبیان به طور پیش فرض از گنوم استفاده میکنه و گنومش هم بسیار پایداره، دبیان 9 را نصب کنید و چند ماه باهاش کار کنید تا اوبونتو 17.10 منتشر شود، سپس اگر دلیل و نیاز منطقی وجود داشت، به اوبونتو 17.10 تعویض کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 28 خرداد 1396، 01:04 ب‌ظ »

دیروز نسخه نهم دبیان منتشر شد، دبیان به طور پیش فرض از گنوم استفاده میکنه و گنومش هم بسیار پایداره، دبیان 9 را نصب کنید و چند ماه باهاش کار کنید تا اوبونتو 17.10 منتشر شود، سپس اگر دلیل و نیاز منطقی وجود داشت، به اوبونتو 17.10 تعویض کنید.
دبیان مراحل نصبش مشکل هست یا شبیه اوبونتو هست؟ من اوبونتو و کالی تا حالا نصب کردم
دبیان از لحاظ گرافیکی چطوره؟ زیباست؟
دبیان دستوراتش و مخازنش میشه از اوبونتو استفاده کرد؟

آفلاین Dr.Root

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
  • This is a world where nothing is solved
« پاسخ #10 : 28 خرداد 1396، 01:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
دبیان مراحل نصبش مشکل هست یا شبیه اوبونتو هست؟ من اوبونتو و کالی تا حالا نصب کردم
تفاوت خاصی ندارند زیاد.. همون کالی که نصب کردید از دبیان استفاده شده..
نقل‌قول
دبیان هم مثل اوبونتو به میزکارها برای داشتن محیط گرافیکی نیاز داره
نقل‌قول
هر دو مدیریت پکیجاشون apt و بسته ها Dpkg هستند,دبیان خودش مخزن آپدیتی داره برای چی نیاز به تغییرش باشه؟
« آخرین ویرایش: 28 خرداد 1396، 01:14 ب‌ظ توسط Dr.Root »
we are creatures that should not exist by natural law
programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #11 : 28 خرداد 1396، 01:19 ب‌ظ »
اگه در حال حاضر اوبونتو داری، می‌تونی هم یونیتی رو روی سیستمت داشته باشی و هم گنوم-شل رو. این‌ها وجودشون در کنار هم ممکن هست. برای نصب گنوم می‌تونی روی سیستمی که نصب داری الآن، دستور زیر رو بزنی تا محیط گنوم-شل و برنامه‌های وابسته رو برات نصب کنه و بعد موقع وارد شدن به محیط کاربری خودت، می‌تونی محیط رومیزی خودت رو انتخاب کنی.

$ sudo apt install ubuntu-gnome-desktop

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #12 : 28 خرداد 1396، 01:59 ب‌ظ »
مراحل نصبش سر راست است، اگر تجربه نصب اوبونتو را دارید و به زبان انگلیسی و بعضی اصطلاحات فنی  هم، حداقل تسلط ابتدایی داشته باشید، سختی خاصی نباید وجود داشته باشد.

یعنی چی زیبا؟ دبیان از میزکار گنوم به طور خالص استفاده می‌کنه، برخلاف اوبونتو که کلی وصله روش سوار کرده و کمی تغییر بهش داده، میزکار گنوم هم تصاویر پس زمینه خودشو داره، ظاهرش رو هم از طریق تصاویر موجود در اینترنت ببینید.

اوبونتو بر پایه دبیان هستش، دستورات و خیلی چیزها بین این دو مشترکه.

اگر که الان اوبونتو رو روی سیستمتون دارید و فقط می‌خواید به جای یونیتی، گنوم شل را داشته باشید، نیازی به تعویض توزیع نیست، مگر اینکه بخواید مزایای دبیان را داشته باشید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 28 خرداد 1396، 03:15 ب‌ظ »
مراحل نصبش سر راست است، اگر تجربه نصب اوبونتو را دارید و به زبان انگلیسی و بعضی اصطلاحات فنی  هم، حداقل تسلط ابتدایی داشته باشید، سختی خاصی نباید وجود داشته باشد.

یعنی چی زیبا؟ دبیان از میزکار گنوم به طور خالص استفاده می‌کنه، برخلاف اوبونتو که کلی وصله روش سوار کرده و کمی تغییر بهش داده، میزکار گنوم هم تصاویر پس زمینه خودشو داره، ظاهرش رو هم از طریق تصاویر موجود در اینترنت ببینید.

اوبونتو بر پایه دبیان هستش، دستورات و خیلی چیزها بین این دو مشترکه.

اگر که الان اوبونتو رو روی سیستمتون دارید و فقط می‌خواید به جای یونیتی، گنوم شل را داشته باشید، نیازی به تعویض توزیع نیست، مگر اینکه بخواید مزایای دبیان را داشته باشید.
مزایای دبیان نسبت به اوبونتو چیه

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 28 خرداد 1396، 03:15 ب‌ظ »
اگه در حال حاضر اوبونتو داری، می‌تونی هم یونیتی رو روی سیستمت داشته باشی و هم گنوم-شل رو. این‌ها وجودشون در کنار هم ممکن هست. برای نصب گنوم می‌تونی روی سیستمی که نصب داری الآن، دستور زیر رو بزنی تا محیط گنوم-شل و برنامه‌های وابسته رو برات نصب کنه و بعد موقع وارد شدن به محیط کاربری خودت، می‌تونی محیط رومیزی خودت رو انتخاب کنی.

$ sudo apt install ubuntu-gnome-desktop
این دستور چه تفاوتی با
apt-get install gnome-shell
داره؟