انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود آفلاین چیست؟  (دفعات بازدید: 10523 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین huji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
دانلود آفلاین چیست؟
« : 04 امرداد 1389، 11:36 ب‌ظ »
من با مفهوم دانلود آفلاین به تازگی آشنا شدم و فهمیدم که ظاهراً در ایران خیلی هم طرفدار داره. اما هنوز نه تونستم اطلاعات علمی درباره‌اش پیدا کنم و نه تونستم ساز و کارش رو بفهمم.

اخیراً از یک نفر که ظاهراً مطلع بو درباره اون پرسیدم. ایشون می‌گفت که مثلاً فلان ماهواره تامین کننده اینترنت شرکت اینترنتی «فلان آنلاین» در ایرانه. من مشترک این شرکت هستم و فلان فایل رو دانلود می‌کنم. حالا همه اونایی که با کارت دی‌وی‌بی به ماهواره وصلن و برنامه‌هایی که مثلاً در http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,4536.0.html توضیح داده شده رو دارن، می‌تونن فایل من رو دانلود کنن. در نتیجه این افراد اختیاری در مورد این که چی دانلود می‌کنن ندارن، اما با سرعت بالایی می‌تونن یه عالمه چیز دانلود کنن.

بعد هم توضیح داد که می‌شه نوع فایل‌ها رو محدود کرد (مثلاً فقط فیلم‌های بالای فلان مگ رو گرفت) و غیره.

این برای من خیلی عجیبه. اگر مثلاً من یک فیلم از ضمایم ای-میل شخصی خودم بگیرم، آیا این به این معنی است که تمام این ماهواره داران عزیز هم اون رو می‌تونن بگیرن؟! خوب این که با اصول اولیه و بدیهی حفظ اسرار منافات داره!

اگر کسی می‌تونه لطفاً من رو راهنمایی کنه و منابعی که در این باره توضیح علمی دادن به من معرفی کنه. وبلاگ‌هایی که فقط نحوه استفاده رو شرح دادن کمکی نمی‌کنن، دنبال مطلب علمی و موثق هستم.

ممنون.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
پاسخ به: دانلود آفلاین چیست؟
« پاسخ #1 : 05 امرداد 1389، 12:09 ق‌ظ »
من اطلاع دقیقی ندارم ولی اونقدر هم بی در و پیکر نیست احتمالا یه چیزی مثل اشتراک گذاری تورنته
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #2 : 05 امرداد 1389، 11:51 ق‌ظ »
شما ایمیلت رو با HTTPS می‌گیری! یا اگر Webmail استفاده نکنی ان‌شاءا... از SSL استفاده می‌کنی!
یعنی فقط خودت می‌تونی اطلاعات به درد بخوری از اطلاعات رد‌و‌بدل شده‌ات به دست بیاری!

آفلاین huji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
« پاسخ #3 : 05 امرداد 1389، 12:43 ب‌ظ »
دقیقاً نکته همینه. خیلی‌ها در خیلی جاهای دنیا از webmail استفاده می‌کنن. اگر راهی به همین راحتی وجود داشت که می‌شد اطلاعات مردم رو با یه دیش و چهار تا برنامه دریافت کرد که اصلاً بحث امنیت کلاً نسخه‌اش پیچیده شده بود!

اصلاً برای من این حرف خیلی عجیبه که چرا یک ماهواره باید اطلاعات رو به صورت انکریپت نشده ارسال کنه.

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 05 امرداد 1389، 02:55 ب‌ظ »
خب اگه از Webmail هم استفاده می‌کنند، از HTTPS استفاده کنند!
فکر کنم پیش‌فرض gmail.com رو که باز کنید با HTTPS باز می‌شه!(حداقل در کروم!)

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #5 : 05 امرداد 1389، 03:54 ب‌ظ »
درود

در مورد دانلود آفلاین و گرفتن فایل از طریق ماهواره باید عرض کنم که اگر در مسیر ارتباطی شما با سرور ماهواره وجود داشته باشه و از http استفاده کنید _ Hyper Text Transfer Protocol _ (به دلیل امنیت پایین) هر چی برای شما ارسال میشه برای تمام کاربرانی که دیششون به سمت اون ماهواره تنظیم شده و اون PID دیتا رو در PID list خودشون insert کردن قابل دریافته البته با توجه به متنوع بودن موارد ارسالی در یک صفحه (شامل تصاویر و فلش و ...) اونها به صورت مجزا توسط دیگر کاربران دریافت میشن البته فایل های دریافت شده اسمی به صورت (برای مثال) _08ca124b78_74.208.128.103_0730_ دارن که شامل ip و mac هست و از این طریق میشه به مربوط بودن فایل ها پی برد
نیاز به توضیح نیست که اگر شما از طریق پروتکل htt  مشغول گشت و گذار در اینترنت باشید ولی فرکانس دیتا شما جز فرکانس های محرمانه و کد شده باشه کسی قادر به دکد کردن اطلاعات نیست و عملا کسی به محتوای دیتای ردوبدل شده شما دسترسی نداره
من توصیه میکنم در هنگام چک کردن ایمیل و هنگام استفاده از سیستم های بانکی حتما به ساپورت شدن Https از طرف سرور دقت کنید (این پروتکل تمام اطلاعات رد و بدل شده بین کاربر و سایت (سرور سایت) را بصورت رمزگذاری شده رد و بدل می‌کنه تا اطلاعات رد و بدل شده بین کاربر و سرور مربوطه برای دیگران قابل خوندن نباشن)
علاوه بر این ها سعی کنید اطلاعات محرمانه خودتون رو حتما به صورت کد شده ارسال کنید
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1389، 01:28 ق‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #6 : 05 امرداد 1389، 04:42 ب‌ظ »
+1 اطلاعات مفیدی بود
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 06 امرداد 1389، 09:54 ق‌ظ »
نقل‌قول
علاوه بر این ها سعی کنید اطلاعات محرمانه خودتون رو حتما به صورت کد شده ارسال کنید
آره! بهترین چیزی هم که می‌تونم ازش اسم ببرم GPG هست!
یه کم باید وقت بذارید تا یاد بگیرید، ولی عجیب چیز خوبیه!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 06 امرداد 1389، 01:39 ب‌ظ »

لزومی به استفاده از برنامه خاصی نیست (استفاده از برنامه های پیش نوشته قدرت خلاقیت و درک فرآیندها رو از انسان میگیره)
به نظر من اگه دوستان در مورد اصول و قوائد رمزنگاری مطالعه کنن هم در تمام مراحل زندگی مجازی خودشون می تونن از اون استفاده کنن و هم این که اگه یه زمانی در موقعیت اضطراری برای هک کردن قرار گرفتن اون دانسته ها قطعا به کارشون میاد
چون این انجمن بیشتر بر پایه تبادل نظر در مورد یک os خاص (و یا مجموعه ای از اونها) بنا شده به همین دلیل نمیدونم جایی برای بسط سایر علوم رایانه هست یا خیر در صورتی که مجالی برای پرداختن به این زیر علوم باشه بنده خوشحال میشم به دوستان کمک کنم
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 06 امرداد 1389، 02:14 ب‌ظ »

لزومی به استفاده از برنامه خاصی نیست (استفاده از برنامه های پیش نوشته قدرت خلاقیت و درک فرآیندها رو از انسان میگیره)
به نظر من اگه دوستان در مورد اصول و قوائد رمزنگاری مطالعه کنن هم در تمام مراحل زندگی مجازی خودشون می تونن از اون استفاده کنن و هم این که اگه یه زمانی در موقعیت اضطراری برای هک کردن قرار گرفتن اون دانسته ها قطعا به کارشون میاد
چون این انجمن بیشتر بر پایه تبادل نظر در مورد یک os خاص (و یا مجموعه ای از اونها) بنا شده به همین دلیل نمیدونم جایی برای بسط سایر علوم رایانه هست یا خیر در صورتی که مجالی برای پرداختن به این زیر علوم باشه بنده خوشحال میشم به دوستان کمک کنم
خب چی‌کار کنیم؟!
یه کم توضیح بده!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 امرداد 1389، 01:11 ق‌ظ »
خب چی‌کار کنیم؟!
یه کم توضیح بده!

شما چقدر با برنامه سازی آشنایی دارید ؟
با اصول رمزنگاری چقدر آشنا هستید ؟ حتی اگه خیلی اطلاعات محدودی هم داشته باشید - حتی در حد شناخت سیستم رمزنگاری پولی بایوس - و از اون بهتر اگر با سیستم های جدیدتر مثل DES آشنایی داشته باشید برای شروع کافیه و این به من کمک میکنه بدونم باید از کجا شروع کنم
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1389، 01:29 ق‌ظ توسط javandata »

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 09 امرداد 1389، 11:00 ق‌ظ »
یه آشنایی سطحی دارم!(با مفاهیمی که اسم بردید!)

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 09 امرداد 1389، 06:29 ب‌ظ »
خوب برای شروع به لینک زیر مراجعه کنید و مطلبی که یکی از دوستانم قرار دادن رو مطالعه کنید تا بانمایه کلی از مبحث آشنا بشید

رمزنگاری....