انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل گرافیک AMD , Intel در لپ تاپ dell 5010  (دفعات بازدید: 1377 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
مشکل گرافیک AMD , Intel در لپ تاپ dell 5010
« : 05 تیر 1396، 09:46 ق‌ظ »
سلام .

لپ تاپ من گرافیک AMD داره ولی متاسفانه خراب شده و تو ویندوز که اصلا نمیاد و توی لینوکس هم اطلاعاتش میاد اما فعال نمیشه چون سخت افزارش مشکل داره .

الان میخام گرافیک Intel رو نصب کنم چون Core i5 گرافیک داخلی داره اما هر کاری میکنم گرافیکش شناسایی نمیشه درایور های متن باز رو امتحان کردم درایور های دیگه هم تست کردم اما نشد و گرافیک پیشفرض فعاله .

درایور متن باز گرافیک پیشفرض هم که سرعت سیستم عامل رو کم کرده و پخش فیلم و ... افتضاحه .

به نظرتون چیکار کنم ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل گرافیک AMD , Intel در لپ تاپ dell 5010
« پاسخ #1 : 05 تیر 1396، 05:00 ب‌ظ »
نیاز به انجام هیچ کار عجیبی نیست. راه‌انداز اینتل توی لینوکس وجود داره. کافیه راه‌انداز ای‌ام‌دی رو blacklist کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 06 تیر 1396، 02:12 ق‌ظ »
گرافیک اصلی کار نمیکنه به جای گرافیک کارت Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 3.8, 128 bits) نمایش داده میشه و سیستم عامل کند هست اما رزولوشن و ... درست کار میکنن .

گرافیک AMD خرابه و اصلا نصبش نمیکنم و توی تنظیمات grub هم غیر فعالش کردم اما بازم intel hd 3000 کار نمیکنه . باید چیکار کنم ؟

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 تیر 1396، 01:21 ب‌ظ »
دوستان این مورد سیستم رو کند کرده راهی نیست کلا بیخیال گرافیک بشه و سرعت درست بشه ؟ گرافیک نیاز ندارم من سرعت نیاز دارم .
لطفا اگه راهی میدونید کمک کنید ممنونم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 06 تیر 1396، 05:59 ب‌ظ »
این مورد به نظر مشکلی مشابه شما داشته: https://askubuntu.com/questions/183305/graphics-driver-being-reported-as-gallium-0-4-on-llvmpipe-llvm-0x300-instead-o
با درج دستی راه‌انداز اینتل در xorg.conf مشکلش حل شده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 06 تیر 1396، 08:51 ب‌ظ »
سلام . قبلا این کارو امتحان کردم کار نکرد و در آخرید بار سیستم بالا نمیومد و مجبور شدم دوباره نصب کنم .