انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب چند تلگرام روی ubuntu (حل شد)  (دفعات بازدید: 10410 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : نصب چند تلگرام روی ubuntu
« پاسخ #15 : 07 تیر 1396، 06:40 ب‌ظ »
چرا کارهای سخت؟
$ sudo adduser test
$ xhost local:
$ sudo -u test telegram-desktop
دانیال جان دستوراتی که نوشتین رو من تو کامنت اولم نوشتم ولی به نظرم راه تعویض tdata بهتره چون به جای ایجاد یک یوزر جدید (و در واقع دور زدن نرم افزار)  از سوییچ های تعبیه شده تو خود تلگرام استفاده کردیم
در ضمن راه گفته شده سختی نداره و اصولا دو خط دستور بیشتر نیست و باقی ماجرا برای ایجاد یک فایل .desktop هستش که تو راه شما هم باید پروسه ای مشابه برای ایجاد لانچر طی بشه ...
پ.ن: ایشون دستوری به اسم telegram-desktop ندارن و فایل اجرایی تو مسیر /opt/telegram قرار داره پس دستور sudo -u test telegram-desktop باید به sudo -u test /opt/Telegram/Telegram تغییر پیدا کنه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 07 تیر 1396، 07:07 ب‌ظ »
پ.ن: ایشون دستوری به اسم telegram-desktop ندارن و فایل اجرایی تو مسیر /opt/telegram قرار داره پس دستور sudo -u test telegram-desktop باید به sudo -u test /opt/Telegram/Telegram تغییر پیدا کنه
خب استاندارد نیست این روش دیگه. همون‌طور که در ارسال نخستم گفتم، باید تلگرام رو از مخازن نصب کرد. در غیر این صورت، اوبونتو ممکنه دچار مشکلات امنیتی و پایداری بشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #17 : 07 تیر 1396، 07:15 ب‌ظ »
خب استاندارد نیست این روش دیگه. همون‌طور که در ارسال نخستم گفتم، باید تلگرام رو از مخازن نصب کرد. در غیر این صورت، اوبونتو ممکنه دچار مشکلات امنیتی و پایداری بشه.
حرفتون کاملاً درسته و قبول دارم حرفتون رو , ولی خب پکیج تلگرام تو مخازن اوبونتو 16.04 وجود نداره ... و در این صورت یا باید کلاً بی خیال تلگرام تو اوبونتو شد و یا از نسخه ی وب تلگرام استفاده کرد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 07 تیر 1396، 07:16 ب‌ظ »
حرفتون کاملاً درسته و قبول دارم حرفتون رو , ولی خب پکیج تلگرام تو مخازن اوبونتو 16.04 وجود نداره ... و در این صورت یا باید کلاً بی خیال تلگرام تو اوبونتو شد و یا از نسخه ی وب تلگرام استفاده کرد
البته کار درست اینه که از اوبونتو ۱۷.۰۴ استفاده بشه. طبیعیه که ارائه‌ای از اوبونتو که برای سیستم‌هایی طرّاحی شده که قراره پنج سال یه جا بمونه و بهش دست نزنن و کار خودش رو بکنه، توش ابزار گپ و گفت‌وگو نداشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #19 : 07 تیر 1396، 11:26 ب‌ظ »
سلام . دوستان با تغییر پوشه tdata الان 3 تا تلگرام لانچ کردم و کار میکنن واقعا دستتون درد نکنه همچین انجمنی با همچین آدم های متخصص و دوست داشتنی تو این شرایط واقعا نیاز بود . ممنونم از همتون .

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #20 : 07 تیر 1396، 11:29 ب‌ظ »
تلگرام هم تو مخازن ubuntu 16.4 وجود داره برای من توی ubuntu software هم هست منتهی من برا اینکه هربار دانلود نکنم اکثر اپ هارو دانلود میکنم از سایت و نگه میدارم .

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #21 : 08 تیر 1396، 12:06 ق‌ظ »
سلام . دوستان با تغییر پوشه tdata الان 3 تا تلگرام لانچ کردم و کار میکنن واقعا دستتون درد نکنه همچین انجمنی با همچین آدم های متخصص و دوست داشتنی تو این شرایط واقعا نیاز بود . ممنونم از همتون .
خواهش می کنم دوست عزیز خوشحالم مشکلتون حل شد فقط عبارت [حل شد] رو به عنوان اضافه کنین
تلگرام هم تو مخازن ubuntu 16.4 وجود داره برای من توی ubuntu software هم هست منتهی من برا اینکه هربار دانلود نکنم اکثر اپ هارو دانلود میکنم از سایت و نگه میدارم .
مطمئنین ؟
https://packages.ubuntu.com/search?keywords=telegram-desktop
طبق این لینک تلگرام فقط تو zesty و artful وجود داره ...
به هر حال اگه این پکیج تو مخازن وجود داشته باشه حتماً حتماً باید از مخازن  پکیج رو نصب کنین در غیر این صورت در آینده با مشکلات ناپایداری و امنیتی زیادی مواجه خواهید شد

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #22 : 08 تیر 1396، 12:57 ق‌ظ »

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
پاسخ : نصب چند تلگرام روی ubuntu (حل شد)
« پاسخ #23 : 08 تیر 1396، 04:24 ق‌ظ »
نقل‌قول
طبق این لینک تلگرام فقط تو zesty و artful وجود داره ...
به هر حال اگه این پکیج تو مخازن وجود داشته باشه حتماً حتماً باید از مخازن  پکیج رو نصب کنین در غیر این صورت در آینده با مشکلات ناپایداری و امنیتی زیادی مواجه خواهید شد

والا من نمیدونم تو مخازن هست میتونم نصب کنم تو ubuntu software هم تو قسمت نرم افزار های ارتباطی هستش میتونم نصب و حذف کنم نمیدونم حتما کاری کردم که اومده یا خودش اومده البته نسخه ubuntu 16.4.2 رو دارم .

چرا ناپایدار میشه ؟ من اکثر نرم افزار های حجم بالای 50 مگ رو اینطوری نصب میکنم نمیشه که هر بار مثلا اندروید استودیو 600 مگی رو از مخازن دانلود کرد که . مشکل این روش چیه ؟

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #24 : 08 تیر 1396، 09:46 ق‌ظ »
در مخزن رسمی اوبونتو ۱۶.۰۴ تلگرام و اندروید استودیو وجود نداره بلکه در مخازن غیر رسمی هستن کهاستفاده ازشون توصیه نمیشه.

نقل‌قول
چرا ناپایدار میشه ؟ من اکثر نرم افزار های حجم بالای 50 مگ رو اینطوری نصب میکنم نمیشه که هر بار مثلا اندروید استودیو 600 مگی رو از مخازن دانلود کرد که . مشکل این روش چیه ؟
اوبونتو رو با ویندزد نباید مقایسه کرد اوبونتو اونقدری پایدار هست که حالا حالا ها نیاز به تعویض سیستم عامل نداشته باشی. امکان آپدیت از یه ورژن به ورژن های جدیدتر هم هست. تلگرامی که در مخزن اوبونتو ۱۷.۰۴ هست از هر نظری تست شده و با نصبش همه ی بسته های مورد نیاز نصب میشه و از نظر امنیتی هم میشه بهش اعتماد کرد ، پایداری بالایی هم خواهد داشت.

نقل‌قول
منم به امضام اضافه کردم.

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 08 تیر 1396، 10:27 ق‌ظ »
مرسی ازپاسخت آقا مهران .

اینکه میگی به دلیل اینکه سازگار نیست ممکنه مشکل ایجاد کنه درسته ولی اینکه هر بار بخام این هارو دانلود کنم خیلی بد میشه پس سعی میکنم همیشه تو دانلود هام چک کنم که سازگاری داره یا نه . ممنونم .

ولی در مورد پایداری ابونتو باید بگم که پر از باگ و ناپایداریه که اگر تخصص کافی برای رفعشون نباشه خیلی بد میشه یه نمونش اینه که گاهی وقت ها سایز لانچر تغییر میکنه خیلی وقت ها مثل الان هرچی تغییر میدم تغییر نمیکنه یا مثلا الان یه باگ داره گاهی وقت ها اینترنت قطع میشه اما وایفای کانکت شده نشون داده میشه باید دیسکانکت کنم و بعد دوباره کانکت کنم تا درست بشه و ...

خیلی باگ داره .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #26 : 09 تیر 1396، 01:58 ب‌ظ »
خب شما داری از اوبونتوی قدیمی ۱۶.۰۴ استفاده می‌کنی. طبیعیه یه توزیع قدیمی، نتونه با سخت‌افزار جدید خوب کار کنه، چون موقع ساختش، چنین سخت‌افزاری وجود نداشته اصلاً!  همیشه از آخرین نارش پایدار اوبونتو (در خال حاضر ۱۷۰۴) استفاده کن. من خودم همیشه روی آخرین نگارش ناپایدار اوبونتو (الآن ۱۷.۱۰) هستم و مدّت‌هاست که هیچ مشکلی ندارم.

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #27 : 06 آذر 1396، 10:52 ق‌ظ »
بله برای شما telgram-desktop وجود نداره چون این پکیج فقط در نسخه ی 17.04 وجود داره ...
دلیل من از پرسیدن محل برای تغییر دستورات بود نه اجرای telegram-desktop

و اما دستورات ...
برای اجرای اکانت متفاوت کافیه دستورات زیر رو ران کنید:
mkdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2
/opt/Telegram/Telegram -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2
اگه دوست دارین برای اکانت جدید تلگرام خودتون لانچر بسازین مراحل زیر رو دنبال کنید :
اول از همه اگه آیکونی برای تلگرام ندارین یه آیکون برای تلگرام دانلود کنین و مثلاً تو مسیر /path/of/telegram/icon قرار بدین (اگه آیکون دارین که هیچ این مرحله رو رد کنین)
حالا دستور زیر رو ران کنید :
sudo nano /usr/share/applications/telegramdesktop2.desktopحالا محتویات زیر رو توش کپی پیست کنین :
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=Telegram Desktop 2
Comment=Official desktop version of Telegram messaging app
Exec=sh -c '/opt/Telegram/Telegram -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2'
Icon=/path/of/telegram/icon
Terminal=false
StartupWMClass=TelegramDesktop
Type=Application
Categories=Network;InstantMessaging;Qt;
MimeType=x-scheme-handler/tg;
حالا شما با کلیک کردن روی این آیکون می تونین تلگرام اکانت دومتون رو ران کنید
فقط دو تا مطلب :
1.Icon=/path/of/telegram/icon رو با مسیر درست آیکون عوض کنین مثلاً Icon=/opt/telegram/telegram.svg
2.من این مطالب رو روی این اساس نوشتم که فایل اجرایی تلگرامتون توی /opt/Telegram قرار داره و در واقع برای ران کردنش دستور زیر رو وارد می کنین پس در صورت متفاوت بودن مسیر تغییرات لازم رو باید هم تو دستور و هم تو قسمت Exec بدین :
/opt/Telegram/Telegram

سلام دوستان بزرگوار
ممنون
با اجازه یه نکته هم اضافه کنم برای اونایی که مثل من از cinnamon استفاده می کنن. می تونن به جای ساختن لانچر به روش بالا، یه لانچر پنل بسازن و توی قسمت command این رو بزنن:

sh -c '/opt/Telegram/Telegram -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2'
در واقع همونیه که آقای ali76 گفتن اما به صورت گرافیکی.
آیکون رو هم که با کلیک روی آیکون لانچر میتونن عوض کنن.
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین sepideh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #28 : 28 تیر 1397، 12:42 ق‌ظ »
سلام . پوشه tdata کجاست و چطور میتونم عوض کنم و به هر تلگرام نصبت بدم ؟
مسیر پوشه ی tdata اینه :
~/.local/share/TelegramDesktop/tdata/ولی لازم نیس شما اینو تغییرش بدین کافیه یه جدیدش رو بسازین :
telegram-desktop -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2
حالا مشخصات اکانت جدید رو وارد کنید ...

در ضمن شما می تونین لانچر جدید برای اکانت دوم ایجاد کنین :
sudo nano /usr/share/applications/telegramdesktop2.desktop
بعد این محتویات رو توش بریزین !
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=Telegram Desktop 2
Exec=sh -c 'telegram-desktop -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2'
Icon=telegram
Terminal=false
Type=Application

راه دوم: راه دیگه ای که دانیال پیشنهاد دادن هم راه قشنگیه. البته تو راه قبلی ( راه tdata ) با توجه به اینکه از سوییچ های پیش فرض خود تلگرام استفاده کردیم , راه بهتریه ...
اول یک یوزر جدید می سازیم بعدش تلگرام رو با همون یوزر ران می کنیم :
sudo adduser telegram
sudo -u telegram telegram-desktop

سلام
بنده کاری رو که فرمودید انجام دادم
فقط بخث اینه که با چه فرمتی باید ذخیره کنم؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #29 : 28 تیر 1397، 04:12 ق‌ظ »
سلام . پوشه tdata کجاست و چطور میتونم عوض کنم و به هر تلگرام نصبت بدم ؟
مسیر پوشه ی tdata اینه :
~/.local/share/TelegramDesktop/tdata/ولی لازم نیس شما اینو تغییرش بدین کافیه یه جدیدش رو بسازین :
telegram-desktop -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2
حالا مشخصات اکانت جدید رو وارد کنید ...

در ضمن شما می تونین لانچر جدید برای اکانت دوم ایجاد کنین :
sudo nano /usr/share/applications/telegramdesktop2.desktop
بعد این محتویات رو توش بریزین !
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=Telegram Desktop 2
Exec=sh -c 'telegram-desktop -many -workdir ~/.local/share/TelegramDesktop/tdata2'
Icon=telegram
Terminal=false
Type=Application

راه دوم: راه دیگه ای که دانیال پیشنهاد دادن هم راه قشنگیه. البته تو راه قبلی ( راه tdata ) با توجه به اینکه از سوییچ های پیش فرض خود تلگرام استفاده کردیم , راه بهتریه ...
اول یک یوزر جدید می سازیم بعدش تلگرام رو با همون یوزر ران می کنیم :
sudo adduser telegram
sudo -u telegram telegram-desktop

سلام
بنده کاری رو که فرمودید انجام دادم
فقط بخث اینه که با چه فرمتی باید ذخیره کنم؟

دوست من اول که این پست قدیمی هستش دوم هم این که دوست عزیز اگه مسیر رو درست رفته باشید.
شما فایل رو ساختین فقط ذخیره کنید.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).