انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل اینترنت در اوبونتو  (دفعات بازدید: 762 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amirabbas22

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
  • winter is coming
مشکل اینترنت در اوبونتو
« : 10 تیر 1396، 05:38 ب‌ظ »
سلام دوستان
یه مشکل در تمامی نسخه های لینوکس هست که واقعا پدر منو درورده
هر توزیعی از لینوکس که نصب کردم بازم همین مشکل رو دارم
مشکلمم اینه که مثلا مرورگر رو باز میکنم و میرم توی وب میچرخم و قشنگ سرعت خوب و عادیه بعد از ۱۰ دقیقه تو هیچ سایتی نمیره و فقط مینویسه کانکتینگ و هیچ سایتی رو باز نمیکنه و فقط و فقط میچرخه و تنها راه حلشم اینه که نتمو دیسکانکت کنم و دوباره کانکت بشم و وقتی این دفعه صفحه رو رفرش میکنم سریع باز میکنه!!!
این مورد رو توی تمام توزیع هایی که نصب کردم شامل : اوبونتو - لوبونتو زوبونتو فدورا المنتری اوپن سوزه و ...دیدم با چندین مرورگر تست کردم ولی بازم درست نشد خیلی تو فروم گشتم کد هایی که دوستان گفته بودن روز زدم ولی بازم مشکلشم حل نشد و بعد ۱۰ مین گشت و گذار در وب باید نتمو دیسکانکت و دوباره کانکت کنم تا درست بشه حالا فقط مرورگر نیست توی تمام قسمت هایی که با نت سر و کار دارن همین مشکل هست
نتم مخابرات سیستم عامل الانم زوبونتو و آپدیت هم هست مودمم هم دیلینک
ضمنا دوستان این مشکل رو اصلا در ویندوز ندارم و چند ساله که این مشکل رو توی تمام نسخه های اوبونتو دارم و تنها دلیلیه که باعث میشد اوبونتو نریزم اگه کسی از دوستان مشکل منو میدونه ممنون میشم کمک کنه واقعا این مشکل وحشتناکه!!
for the night is dark and full of terrors

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل اینترنت در اوبونتو
« پاسخ #1 : 10 تیر 1396، 10:53 ب‌ظ »
درود.

۱. اسم این سیستم‌عامل گنو/لینوکسه. لینوکس بخشی از این سیستم‌عامله که البته مشکل شما هم با همون بخشه.
۲. باید مدل و تراشهٔ کارت شبکهٔ بی سیمت رو بهمون بگی تا بتونیم کمک کنیم.
۳. همیشه در چنین مواردی، توصیهٔ عمومی استفاده از آخرین نگارش به‌روز شدهٔ اوبونتوست. یعنی در حال حاضر اوبونتو(یا زوبونتو)ی ۱۷.۰۴
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین amirabbas22

• Jr. Member
  • *
  • winter is coming
« پاسخ #2 : 10 تیر 1396، 11:08 ب‌ظ »
درود.

۱. اسم این سیستم‌عامل گنو/لینوکسه. لینوکس بخشی از این سیستم‌عامله که البته مشکل شما هم با همون بخشه.
۳. همیشه در چنین مواردی، توصیهٔ عمومی استفاده از آخرین نگارش به‌روز شدهٔ اوبونتوست. یعنی در حال حاضر اوبونتو(یا زوبونتو)ی ۱۷.۰۴

با تشکر از پاسخ شما!
اما از نظر من شما فقط با کلمات بازی میکنید من از کلمه سیستم عامل استفاده کردم و هر کسی که بلد باشه کامپیوتر رو روشن کنه مطمينا منظور بنده از کلمه سیستم عامل رو متوجه شده پس لازم به توضیح و اوردن تاریخچه لینوکس و استفاده صحیح از نام لینوکس نیست :D
درباره گزینه ۲ هم باید بگم که همونطوری که گفتم نتم مخابرات به نظر شما مخابرات سرویس بیسیم ارایه میکنه که بخوام کارت شبکه بی سیم داشته باشم ؟ :D مودم من adsl router dsl-2640u dlink هستش و کارت شبکه ای هم ندارم مستقیم به سوکت پشت مادربرد وصله :D

و در اخر من تمام نسخه های اوبونتو از نسخه ۱۲.۴ تا ۱۷.۴ رو تست کردم ولی مشکل از توزیع و ورژن توزیع و اپدیت بودن یا نبودن اون نیست!
لازم نسیت الکی به سوالم جواب بدین فقط اگه قبلا واقعا کسی این مشکل رو داشته و الان حل شده یا در این زمینه متخصص هست کمک کنه با تشکر فراوان  :)

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #3 : 10 تیر 1396، 11:13 ب‌ظ »
درود.

با تشکر از پاسخ شما!
اما از نظر من شما فقط با کلمات بازی میکنید من از کلمه سیستم عامل استفاده کردم و هر کسی که بلد باشه کامپیوتر رو روشن کنه مطمينا منظور بنده از کلمه سیستم عامل رو متوجه شده پس لازم به توضیح و اوردن تاریخچه لینوکس و استفاده صحیح از نام لینوکس نیست :D
درباره گزینه ۲ هم باید بگم که همونطوری که گفتم نتم مخابرات به نظر شما مخابرات سرویس بیسیم ارایه میکنه که بخوام کارت شبکه بی سیم داشته باشم ؟ :D مودم من adsl router dsl-2640u dlink هستش و کارت شبکه ای هم ندارم مستقیم به سوکت پشت مادربرد وصله :D

و در اخر من تمام نسخه های اوبونتو از نسخه ۱۲.۴ تا ۱۷.۴ رو تست کردم ولی مشکل از توزیع و ورژن توزیع و اپدیت بودن یا نبودن اون نیست!
لازم نسیت الکی به سوالم جواب بدین فقط اگه قبلا واقعا کسی این مشکل رو داشته و الان حل شده یا در این زمینه متخصص هست کمک کنه با تشکر فراوان  :)

دوست عزیز امیدوارم سال بعد که میاین اینجا و دوباره پستتون رو می خونین بعد خوندن اون خجالت نکشین  ;)
فقط یه مطلب : هیچ کس اینجا بابت جوابی که می ده پولی نمی گیره پس این لحن طلبکارانه بی معنیه هر کسی در حد توانش داره کمک می کنه و همین حد کمک هم لطف محسوب می شه
« آخرین ویرایش: 10 تیر 1396، 11:16 ب‌ظ توسط ali76 »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #4 : 10 تیر 1396، 11:25 ب‌ظ »
خب دوست عزیزم آقا علی تا حدودی جوابتون رو داد ولی بیشترین بخشی که در ذهنم هایلایت شد اونجا بود که گفتی:
نقل‌قول
یا در این زمینه متخصص هست

اول به سطح کاربری و تعداد پست های طرف مقابلت نگاه کن بعد لب به سخن گفتن بگشا!
بقیه ی بخش های نوشته هم به قدر همون بخش مشخص شده بی سر و ته بود که حوصله ی پاسخ دادن بهشون نداشته باشم.

آفلاین amirabbas22

• Jr. Member
  • *
  • winter is coming
« پاسخ #5 : 10 تیر 1396، 11:59 ب‌ظ »
درود.

با تشکر از پاسخ شما!

دوست عزیز امیدوارم سال بعد که میاین اینجا و دوباره پستتون رو می خونین بعد خوندن اون خجالت نکشین  ;)
فقط یه مطلب : هیچ کس اینجا بابت جوابی که می ده پولی نمی گیره پس این لحن طلبکارانه بی معنیه هر کسی در حد توانش داره کمک می کنه و همین حد کمک هم لطف محسوب می شه
من قصد بی احترامی به ایشون و به کس دیگه ای رو نداشتم اگه لحنم بد بوده عذر خواهی میکنم از دوستمون ولی واقعا عصبی شدم از هر کسی کمک میخوام جواب سر بالا بهم میده جوابایی که واقعا هیچ نتیجه ای نداره و از هر کسی میپرسم فقط شروع میکنه با کلمه لینوکس جمله ساختن :| این مشکلو من خیلی وقته دارم و ۲ سال پیش هم همچین تاپیکی توی فروم گذاشتم ولی در اون موقع هم تنها جوابی که گرفتم همین بود نسخه های مختلف رو امتحان کن! حالا با عرض پوزش واقعا میخوام اگه کسی بلد در حد توانش کمک مفید کنه همین ممنون ;)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #6 : 11 تیر 1396، 12:18 ق‌ظ »
این تاپیک قفل میشه.

اگر لحن صحبت کردنتون عوض نشه، دفعه بعد دسترسی حساب کاربری شما به این انجمن مسدود خواهد شد.
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1396، 12:21 ق‌ظ توسط سلمان م. »