انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وارد root نمیتوانم بشوم ؟؟؟  (دفعات بازدید: 5155 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SMA

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
وارد root نمیتوانم بشوم ؟؟؟
« : 05 امرداد 1389، 08:12 ب‌ظ »
با سلام

من دو نسخه از Fedora رو نصب کردم با هیچکدومشون نتونستم وارد محیط Root بشم.همش خطا می گیره و میگه پسوردی که میدم اشتباه یا هم نام کاربری.لطفا راهنمایی کنید چطوری وارد بشم.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
پاسخ به: وارد root نمیتوانم بشوم ؟؟؟
« پاسخ #1 : 05 امرداد 1389، 08:28 ب‌ظ »
با سلام

من دو نسخه از Fedora رو نصب کردم با هیچکدومشون نتونستم وارد محیط Root بشم.همش خطا می گیره و میگه پسوردی که میدم اشتباه یا هم نام کاربری.لطفا راهنمایی کنید چطوری وارد بشم.

دورد

در فدورا کاربر روت فعال هست
منظورتون محیط گرافیکی هست یا متنی؟

موقع نصب ازتون پسورد روت رو می پرسه و بعد از نصب و در مرحله تنظیمات اولیه اسم و پسورد کاربر های دیگه
در محیط متنی این مشکل رو دارید؟

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین shovalie

• Full Member
  • *
  • ارسال: 223
« پاسخ #2 : 05 امرداد 1389، 09:55 ب‌ظ »
منظورت چیه؟
همون اول که میخوای لاگین کنی ازت قبول نمیکنه؟؟
یا همونایی که آقای کرگدن گفتند؟
(یکی از خصوصیت های بده من اینه که هیچ وقت عادت نکردم سوال رو درت بپرسم بخاطر همین هم هیچ وقت درست به اون نتیجه ای که دلم میخواست نرسیدم شما سعی کن که مثل من نباشی) 

آفلاین SMA

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 06 امرداد 1389، 10:53 ق‌ظ »
با سلام

دورد

موقع نصب ازتون پسورد روت رو می پرسه و بعد از نصب و در مرحله تنظیمات اولیه اسم و پسورد کاربر های دیگه

lمن در محیط گرافیکی این مشکل رو دارم .
در هنگام نصب پسورد رو از من می خواهد منم بهش میدم و بعد هم در پایان پسورد کاربری رو میخواد بهش میدم.و وقتی میخوام وارد محیط بشم به جای اینکه با کاربری بخواهم وارد بشم میخوام با root وارد بشم که خطا می گیره .

اول نام یوزر که root هست رو می نویسم و بعد پسورد رو میدم و خطا می گیره تو محیط ترمینال هم که میخوام وارد root بشم نمیره.
بقیه نسخه های لینوکس رو که نصب می کنم مشکلی ندارم فقط با این نسخه fedora مشکل دارم SUSE,Obunto و یک نسخه دیگه هم اسمش یادم نیست این مشکل رو ندارم فقط با همین نسخه مشکل دارم.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 06 امرداد 1389، 11:21 ق‌ظ »
با سلام

دورد

lمن در محیط گرافیکی این مشکل رو دارم .
در هنگام نصب پسورد رو از من می خواهد منم بهش میدم و بعد هم در پایان پسورد کاربری رو میخواد بهش میدم.و وقتی میخوام وارد محیط بشم به جای اینکه با کاربری بخواهم وارد بشم میخوام با root وارد بشم که خطا می گیره .

اول نام یوزر که root هست رو می نویسم و بعد پسورد رو میدم و خطا می گیره تو محیط ترمینال هم که میخوام وارد root بشم نمیره.
بقیه نسخه های لینوکس رو که نصب می کنم مشکلی ندارم فقط با این نسخه fedora مشکل دارم SUSE,Obunto و یک نسخه دیگه هم اسمش یادم نیست این مشکل رو ندارم فقط با همین نسخه مشکل دارم.

فدورا و اوبونتو و سوزه به شما اجازه نمیدن به طور پیشفرض با روت به محیط گرافیکی وارد بشید
مگر اینکه خودتون درش تغییراتی بدید
از چه دسکتاپی استفاده می کنید؟
در مورد کامند هم نباید هیچ مشکلی باشه یا پسورد رو اشتباه می زنید یا کوچیک و بزرگ و......

آفلاین SMA

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 06 امرداد 1389، 11:42 ق‌ظ »
از محیط Geno البته KDE رو هم نصب میکنم ولی بیشتر از Geno استفاده می کنم.
در سوزه هیچ مشکلی ندارم به طور مستقیم با روت بالا میام و یوزر اصلا داخلش تعریف نمی کنم.
من فقط مشکلم با این فدورا هست چون گرافیک رو میخوام نصب کنم میگه باید تو محیط روت باشم .

و بعدش هم در خود محیطی که استفاده میکنم پسورد روت رو قبول می کنه و کارای ابتدایی رو انجام میده.من میخوام کلا با روت بالا بیام.تا همه جوره دستم باز باشه

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 06 امرداد 1389، 12:14 ب‌ظ »
از محیط Geno البته KDE رو هم نصب میکنم ولی بیشتر از Geno استفاده می کنم.
در سوزه هیچ مشکلی ندارم به طور مستقیم با روت بالا میام و یوزر اصلا داخلش تعریف نمی کنم.
من فقط مشکلم با این فدورا هست چون گرافیک رو میخوام نصب کنم میگه باید تو محیط روت باشم .

و بعدش هم در خود محیطی که استفاده میکنم پسورد روت رو قبول می کنه و کارای ابتدایی رو انجام میده.من میخوام کلا با روت بالا بیام.تا همه جوره دستم باز باشه
Gnome

خب پس با روت در گرافیک مشکل دارید و نه به طور کلی
opensuse هم از kdm استفاده می کنه که به طور دیفالت می تونید لاگین کنید ولی اگر از gdm استفاده کنید نمی تونید

این کار رو توصیه نمی کنم  (به دلایل امنیتی ) ولی اگر می خواید
در اینجا نوشته

http://fedoraproject.org/wiki/Enabling_Root_User_For_GNOME_Display_Manager

این فایل رو ادیت کنید
su -c 'gedit /etc/pam.d/gdm'
این خط رو پیدا کنید و کامنت کنید
auth required pam_succeed_if.so user != root quiet
که به این صورت میشه
# auth required pam_succeed_if.so user != root quiet
همین کار رو در فایل /etc/pam.d/gdm-password انجام بدید البته اگر از نسخه ۱۱ به بعد استفاده می کنید

آفلاین shovalie

• Full Member
  • *
  • ارسال: 223
« پاسخ #7 : 06 امرداد 1389، 12:18 ب‌ظ »
اصلا لازم نیست که همچین کاری کنی!!!
گرافیکت مگر چیه آموزش نصب همه ی کارت گرافیکا هست بگردی پیدا میکنی براروت شدن هم یه کنسول باز کن توش بنویس
su - 
رمز رو میزنی و روت میشی حالا همه کاری میتونی بکنی اصلا اگر بخوای میتونی یه دلفین با روت باز کنی و هر برنامه ای که با دلفینه باز میشه بازم با کاربر ریشه باز میشه