انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: [پیشنهاد] اس اس ال برای فروم و ubuntu.ir  (دفعات بازدید: 4038 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
درود ، اون رنگ سبز آدرس بار هم جاش خالیه.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
پاسخ : [پیشنهاد] اس اس ال برای فروم و ubuntu.ir
« پاسخ #1 : 13 تیر 1396، 10:20 ب‌ظ »
ubuntu.ir و ویکی که دارن، مال انجمن هم فکر کنم در دست توسعه باشه.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 13 تیر 1396، 10:25 ب‌ظ »
اون هم باید درست بشه. هر دو که درست شد، کلا مثل ویکی فقط HTTPS فعال خواهد بود.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 14 تیر 1396، 07:07 ق‌ظ »
ضرورتش چیه؟ به نظر من فقط هزینه ها رو بالا میبره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #4 : 14 تیر 1396، 11:40 ق‌ظ »
اون هم باید درست بشه. هر دو که درست شد، کلا مثل ویکی فقط HTTPS فعال خواهد بود.
سپاس
ضرورتش چیه؟ به نظر من فقط هزینه ها رو بالا میبره.
شماهم که فقط به هزینه ها گیر میدی! واسه امنیت بیشتر هزینه کردن مشکلی نداره. البته Let's Encrypt هم انتخاب بسیار مناسب هست که هزینه ای هم نداره.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 14 تیر 1396، 12:33 ب‌ظ »
شماهم که فقط به هزینه ها گیر میدی! واسه امنیت بیشتر هزینه کردن مشکلی نداره. البته Let's Encrypt هم انتخاب بسیار مناسب هست که هزینه ای هم نداره.
آخه امنیت بیشتر برای چی؟ اینجا مگه چی تبادل میشه؟ به نظر من فوقش صفحه ورود (لاگ-این) باید SSL داشته باشه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 14 تیر 1396، 01:00 ب‌ظ »
تمام وب باید امن باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #7 : 14 تیر 1396، 01:57 ب‌ظ »
آخه امنیت بیشتر برای چی؟ اینجا مگه چی تبادل میشه؟ به نظر من فوقش صفحه ورود (لاگ-این) باید SSL داشته باشه.

تمام وب باید از پروتوکل‌های امن استفاده کنه.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #8 : 14 تیر 1396، 02:04 ب‌ظ »
مثال ۱ - وقتی پستی در فروم میزاری آی پی ات هم ثبت میشه. اگر روش کلیک کنی صفحه ای باز میشه که میگه :
آدرس IP شما فقط برای خودتان و مدیر انجمن قابل نمایش است. هیچ کاربری قادر به دیدن آدرس IP دیگر کاربران نمی باشد.

مثال ۲ - وقتی بخوایی ایمیل و رمز عبورت رو عوض کنی بین سیستم و سرور اطلاعات مهمی رد و بدل میشه.

و حرف آخرم :
وقتی میشه از https استفاده کرد و امنیت رو بالا برد ، چرا نباید این کار بشه؟ حتی اگر نیاز به هزینه هم باشه. وقتی هم سرویس رایگان مثل Let's Encrypt باشه مسئله ی هزینه منتفی میشه. همچنین استفاده از پروتکل امن حتی در یه وبلاگ ساده میتونه ازنظر تاثیری که بر فرهنگ میزاره مفید باشه.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #9 : 14 تیر 1396، 02:10 ب‌ظ »
مثال ۱ - وقتی پستی در فروم میزاری آی پی ات هم ثبت میشه. اگر روش کلیک کنی صفحه ای باز میشه که میگه :
آدرس IP شما فقط برای خودتان و مدیر انجمن قابل نمایش است. هیچ کاربری قادر به دیدن آدرس IP دیگر کاربران نمی باشد.

مثال ۲ - وقتی بخوایی ایمیل و رمز عبورت رو عوض کنی بین سیستم و سرور اطلاعات مهمی رد و بدل میشه.

و حرف آخرم :
وقتی میشه از https استفاده کرد و امنیت رو بالا برد ، چرا نباید این کار بشه؟ حتی اگر نیاز به هزینه هم باشه. وقتی هم سرویس رایگان مثل Let's Encrypt باشه مسئله ی هزینه منتفی میشه. همچنین استفاده از پروتکل امن حتی در یه وبلاگ ساده میتونه ازنظر تاثیری که بر فرهنگ میزاره مفید باشه.
۱+
الان تمام فروم های معتبر و سکوهای پرسش و پاسخ از ssl استفاده می کنن و ssl در شرایط فعلی ضروریه