انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: [حل شد] مشکل در نصب اوبونتو 17.04 بر روی ایسوس N551ZU  (دفعات بازدید: 5098 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
سلام دوستان وقت بخیر
بعد از بوتیبل کردن فلش اقدام به نصب کردم ولی هنگامی که چه گزینه try و چه گزینه install رو انتخاب میکنم بعد از مدتی در حالت لود باقی می مونه و چیزی بالا نمیاره !!!

-------------
پردازنده لپ تاپ : AMD FX 7600P
کارت گرفیک : AMD R9 M280x
« آخرین ویرایش: 16 تیر 1396، 11:10 ق‌ظ توسط AreF95 »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
۱ - فایل iso مشکل داره
۲ - در ایجاد فلش بوت ایبیل مشکلی هست

یه بار روی دی وی دی رایت کن ببین مشکل حل میشه یا نه.

۳ - یکم بیشتر صبر کن شاید چیزی اومد!

اگر باز حل نشد یه میزکار دیگه (زوبونتو یا کوبونتو و ...) و یا یک توزیع دیگه (فدورا ی سوزه و ...) رو هم تست کنید.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
هیچ پیغامی پسغامی چیزی نشون نمی‌ده؟

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
سلام
دوست عزیز ببینین می تونین اوبونتو رو در حالت nomodeset بالا بیارین ؟ مشکل گیر کردن رو صفحه ی لودینگ به احتمال زیاد ناشی از مشکلات گرافیکه

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
۱ - فایل iso مشکل داره
۲ - در ایجاد فلش بوت ایبیل مشکلی هست

یه بار روی دی وی دی رایت کن ببین مشکل حل میشه یا نه.

۳ - یکم بیشتر صبر کن شاید چیزی اومد!

اگر باز حل نشد یه میزکار دیگه (زوبونتو یا کوبونتو و ...) و یا یک توزیع دیگه (فدورا ی سوزه و ...) رو هم تست کنید.

فایل iso و نحوه بوتیبل کردن هیچ مشکلی نداره چون رو سیستم خونه نصب کردم

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
هیچ پیغامی پسغامی چیزی نشون نمی‌ده؟

نه قسمتی که نقاط سفید قرمز و قرمز سفید میشن ، بعد یک مدتی ثابت می مونه و دیگ هر چقدر هم صبر کنی همون شکلی ثابته ، به صورت زیر :

http://s9.picofile.com/file/8299793792/ubuntu_aceraspireone431_ubuntu_boot.jpg
« آخرین ویرایش: 15 تیر 1396، 07:35 ب‌ظ توسط AreF95 »

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
سلام
دوست عزیز ببینین می تونین اوبونتو رو در حالت nomodeset بالا بیارین ؟ مشکل گیر کردن رو صفحه ی لودینگ به احتمال زیاد ناشی از مشکلات گرافیکه

بله احتمالا از گرافیک باشه ، ببینید حالت گرافیکی نصب همون اول بالا نمیاد که من nomodeset رو امتحان کنم ، اولین صفحه ای که بالا میاد تصویر زیر هستش

http://s9.picofile.com/file/8299793484/Ubuntu_16_04_Boot_Screen.png

که بعد انتخاب try و یا install کار لود رو که شروع میکنه بعد مدتی ثابت میشه و ثابت می مونه ، به صورت زیر :

http://s9.picofile.com/file/8299793792/ubuntu_aceraspireone431_ubuntu_boot.jpg
« آخرین ویرایش: 15 تیر 1396، 07:35 ب‌ظ توسط AreF95 »

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
عارف جان بله کاملاً در جریانم که مشکل شما چیه
شما با دکمه های جهت دار کیبورد بیارین روی try ubuntu بعد دکمه ی e کیبورد رو فشار بدین ...
بعدش بعد از عبارت quiet splash عبارت nomdeset رو اضافه کنین یعنی این طوری باید بشه :
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset"بعد با دکمه های ترکیبی Ctrl + X سیستم رو بالا بیارین

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
عارف جان بله کاملاً در جریانم که مشکل شما چیه
شما با دکمه های جهت دار کیبورد بیارین روی try ubuntu بعد دکمه ی e کیبورد رو فشار بدین ...
بعدش بعد از عبارت quiet splash عبارت nomdeset رو اضافه کنین یعنی این طوری باید بشه :
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset"بعد با دکمه های ترکیبی Ctrl + X سیستم رو بالا بیارین

ممنون داداش ولی وسط نصب خطای زیر رو داد :

http://s8.picofile.com/file/8299798400/IMG_20170706_202252.jpg

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
اول از همه چک کنین که تو پروسه ی نصب اوبونتو به اینترنت وصل باشین (با توجه به عکس ظاهراً اوبونتو به اینترنت وصل نیست)
دوم اینکه شما تو مرحله ی پارتیشن بندی شما پارتیشن ها رو چطوری قرار می دین ؟ سعی کنین یک پارتیشن مستقل برای بوت در نظر بگیرین ببینین مشکل حل می شه یا نه
سوم اینکه اگه مشکل حل نشد صبر کنین  نصب تموم شه , بعد تموم شدن مراحل نصب با نرم افزار Boot-Repair اقدام به تعمیر گراب کنین :
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt update
sudo apt install -y boot-repair && boot-repair

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
اول از همه چک کنین که تو پروسه ی نصب اوبونتو به اینترنت وصل باشین (با توجه به عکس ظاهراً اوبونتو به اینترنت وصل نیست)
دوم اینکه شما تو مرحله ی پارتیشن بندی شما پارتیشن ها رو چطوری قرار می دین ؟ سعی کنین یک پارتیشن مستقل برای بوت در نظر بگیرین ببینین مشکل حل می شه یا نه
سوم اینکه اگه مشکل حل نشد صبر کنین  نصب تموم شه , بعد تموم شدن مراحل نصب با نرم افزار Boot-Repair اقدام به تعمیر گراب کنین :
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt update
sudo apt install -y boot-repair && boot-repair

اینترنت رو وصل کردم.
پارتیشن هم دو تا میسازم یکی 20 گیگ روت و اون یکی 45 گیگ هوم

دوباره اقدام به نصب کردم اخرای نصب دوباره همین خطا رو داد  و باید بسته میشد و گرنه پروسه نصب ادامه پیدا نمیکرد ولی با بستن خطا پورسه نصب ناموفق به پایان میرسه
و اینکه تو حالت nomodeset چرا صفحه نمایش انقدر بزرگ میشه ؟ یعنی در حالت nomodeset گرافیک در نظر گرفته نمیشه ؟؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
سلام دوستان وقت بخیر
بعد از بوتیبل کردن فلش اقدام به نصب کردم ولی هنگامی که چه گزینه try و چه گزینه install رو انتخاب میکنم بعد از مدتی در حالت لود باقی می مونه و چیزی بالا نمیاره !!!

-------------
سلام دوست من لب تاب من هم دقیقا همین مدل هستش
دوست من اگه فقط مخوای یک توزیع نصب بکنی خوب openSuse انتخاب خوبیه ولی اگر بقیه توزیع ها رو دوست داری داشته باشی به لینک زیر برو.

20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
سلام دوستان وقت بخیر

-------------
دوست من اگه فقط مخوای یک توزیع نصب بکنی خوب openSuse انتخاب خوبیه ولی اگر بقیه توزیع ها رو دوست داری داشته باشی به لینک زیر برو.

ممنون تاپیک رو نگاه کردم و amd_iommu رو off کردم تو grub ولی بازم همون خطا رو بهم میده !!!
و یه سوال چطور UEFI بایوس رو off کنم ؟؟ چون گزینه ای براش وجود نداره ! و این خطا رو موقعی که میخوای نصب کنی میگره و میگه یه سیستم با بوت Bios وجود داره ولی شما UEFI بوت شدین و ...

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
سلام دوستان وقت بخیر

-------------

ممنون تاپیک رو نگاه کردم و amd_iommu رو off کردم تو grub ولی بازم همون خطا رو بهم میده !!!
و یه سوال چطور UEFI بایوس رو off کنم ؟؟ چون گزینه ای براش وجود نداره ! و این خطا رو موقعی که میخوای نصب کنی میگره و میگه یه سیستم با بوت Bios وجود داره ولی شما UEFI بوت شدین و ...
با تنظیمات بایوس برید در بخش امنیت یا security
در گذینه secure Boot Menu گذینی Secure Boot Control رو غیر فعال کنید. لازم نیست به طور کامل غیر فعال کنید.
در هنگام بوت هم در جلوی تگ لینوکس به آخر کد برید و
قبل از پایان خط یعنی قبل از quiet کد(iommu=Off)  رو قرار بدین
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین AreF95

• Jr. Member
  • *
سلام دوستان وقت بخیر

-------------

با تنظیمات بایوس برید در بخش امنیت یا security
در گذینه secure Boot Menu گذینی Secure Boot Control رو غیر فعال کنید. لازم نیست به طور کامل غیر فعال کنید.
در هنگام بوت هم در جلوی تگ لینوکس به آخر کد برید و
قبل از پایان خط یعنی قبل از quiet کد(iommu=Off)  رو قرار بدین

ممنون ، ولی secure boot غیر فعال بود و همین پارامتری هم که گفتین وارد کرده بودم که باز با همون خطا مواجه شدم !!