انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: داغ شدن لپ تاپ لنوو z510 در اوبونتو 16.04  (دفعات بازدید: 1250 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hadi_723

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام
دوستان من روی اوبونتو 16.04 زیر کیبوردها که مادربورد باشه خیلی داغ میکنه، ولی روی ویندوز که میام دماش کامل پایین میاد، اول فکر کردم به خاطر درایور کارت گرافیک Nvidia باشه اون رو هم آپدیت کردم حل نشد، بعدش سیستم رو کلا بردم روی گرافیک اینتل، میتونید راهنمایی کنید ممکنه مشکل از جی باشه؟  :o مرسی
خیلی دلم گرفته از خیلیا...

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : داغ شدن لپ تاپ لنوو z510 در اوبونتو 16.04
« پاسخ #1 : 20 تیر 1396، 08:47 ب‌ظ »
هول نکن !
منم همین لپ تاپ رو دارم البته با این تفاوت که باطریش به فناست D:
کلا این مدل لپ تاپ خیلی بیش از حد توی کار های عادی داغ می کنه (‌چه ویندوز چه گنو ) مشکل از کارت گرافیک هم نیست چون من خیلی انالیز کردم سیستممو توی گنو تا من بهش نگم برو از nvidia استفاده کن ازش استفاده نمی کنه ( حتی یه موقع dota2 بازی می کردم گرافیکش رو اینتل بود D: )
البته توی گنو یه سری مشکلاتی با پروسس ها داره که اکثر وقت ها روی حالت متوسط به بالاست ( یعنی مصرف بیخودی زیادی داره )[ منظورم این لپتاپه ] می تونی با نرم افزار های مدیریت باطری این رو کنترلش کنی و البته می تونی به حالت دستی ببریش و خودت باشی هوش کنترل کننده مصرف باطری D: ( توی arch wiki یه سری توضیحات کاملی در مورد مدیریت باطری ها و مصرف و... داده سرچ کن )
ولی خب من ترجیح می دم چون همیشه لپ تاپ رو روی میز استفاده می کنم یه فن زیر لپ تاپ بزارم تا این گرمای سفید کلید و.. کمتر بشه D:

کلا لپ تاپ خوبیه ولی به خاطر این مشکل گرماش خیلی زود کثیف میشه D:
شماهم سعی کن یه مدت باهاش کار کنی بعد قلق این گرما دستت میایید که چجوری کنترلش کنی :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین hadi_723

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #2 : 20 تیر 1396، 09:04 ب‌ظ »
هول نکن !
منم همین لپ تاپ رو دارم البته با این تفاوت که باطریش به فناست D:
کلا این مدل لپ تاپ خیلی بیش از حد توی کار های عادی داغ می کنه (‌چه ویندوز چه گنو ) مشکل از کارت گرافیک هم نیست چون من خیلی انالیز کردم سیستممو توی گنو تا من بهش نگم برو از nvidia استفاده کن ازش استفاده نمی کنه ( حتی یه موقع dota2 بازی می کردم گرافیکش رو اینتل بود D: )
البته توی گنو یه سری مشکلاتی با پروسس ها داره که اکثر وقت ها روی حالت متوسط به بالاست ( یعنی مصرف بیخودی زیادی داره )[ منظورم این لپتاپه ] می تونی با نرم افزار های مدیریت باطری این رو کنترلش کنی و البته می تونی به حالت دستی ببریش و خودت باشی هوش کنترل کننده مصرف باطری D: ( توی arch wiki یه سری توضیحات کاملی در مورد مدیریت باطری ها و مصرف و... داده سرچ کن )
ولی خب من ترجیح می دم چون همیشه لپ تاپ رو روی میز استفاده می کنم یه فن زیر لپ تاپ بزارم تا این گرمای سفید کلید و.. کمتر بشه D:

کلا لپ تاپ خوبیه ولی به خاطر این مشکل گرماش خیلی زود کثیف میشه D:
شماهم سعی کن یه مدت باهاش کار کنی بعد قلق این گرما دستت میایید که چجوری کنترلش کنی :)
مرسی رفیق :)) هول که نشدم، چون 1ماهه بیشتر کارهامو سوییچ کردم روی اوبونتو این مشکل و دارم زیاد حساس نشدم روش :)) ولی خوب به مرور آسیب میزنه
حالا که این لپ تاپ رو داری اول یه چیز رو بهت بگم شاید به دردت بخوره بعد ازت سوال کنم
اول اینکه واسه باطری نمیدونم انجام دادی یا نه ولی پیشنهاد میکنم از طریق ویندوز firmware باطری لپ تاپت رو آپدیت کن شاید مشکل باطریت از اون باشه، من خودم به شخصه 3تا لپ تاپ از همین سری رو که فکر میکردن مشکل باطری دارن و حل کردم :دی
حالا سوالم اینه، من روی ویندوز خیلی از energy manager  استفاده میکردم، هم برای کنترل باطری رو 60 درصد، هم برای gauge reset هم از fan dust removal اش استفاده میکردم که با فشار تمیز میکرد؛ سعر کردم روی اوبنتو با wine نصبش کنم ولی جواب نگرفتم، حاالا خواستم ببینم راه حلی واسه اینا داری یا کلا بیخیالشون شدی :)))) چون توی سرچهام در نهایت به TLP رسیدم، ولی متاسفانه اصلا نفهمیدم چجوری کار میکنه :)))))
خیلی دلم گرفته از خیلیا...

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #3 : 21 تیر 1396، 11:49 ق‌ظ »
اره منم هنوز به اون انرژی منیجیری که لنوو داره خیلی نیاز دارم ولی کارش رو هر از چند گاهی  با فووت انجام می دم =))
راسیتش اون  فن ئه بیشتر وقتیایی به دردممی خورد که بازی می کردم !
الان مصرف انچنانی با سیستم ندارم جز یکی دوتا ادیتور و ۱۰-۲۰ تا ترمینال D: به خاطر همین هر از گاهی که میاییم سیستم روتمیز کنم فقط یکم تو این فنش فوت می کنم یکم تمیز بشه D:

حالا اگه بخوای کار اون رو انجام بدی گمونم بتونی دستی فن رو وادار به انجام کار کنی ‌!
من یکم تحقیق می کنم ببینم چیزی گیرم میایید با نه !

در مورد باطری هم کار من از نرم افزار و... گذشته D: توی ویندوز خیلی وقته تست نکردم ولی توی ویندوز با دم و دستگاه نیم ساعت دووم میاورد ! الان بعد از تغریبا 6 ماه کلا 5 دقیقه بدون شارژ زندس لپ تاپ D: به خاطر استفاده نا صحیح هم به این وضعیت دچار شده D:

مشکل اون گرما هم نباش اسیبی نمی زنه ! من تست کردم D:
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.