انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بسایر مهم / مشکل نصب نشدن ابنتو روی لپ تاپ های سری جدید ایسوس  (دفعات بازدید: 1760 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Hassannemati

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
    • masalro.ir
با عرض سلام و خسته نباشید
این ضعیفه؟؟؟؟؟
Ram : 4gb ddr4 , 8gb ddr3
hard : 128 gb ssd , 1000gb 5400rpm
cpu : core i7 , 6700 hq , up to 3.6 gh
gpu : intel 530 , nvedia gtX 960m(4gb up to full ram )
display : 4k
asus zenbook pro ux501vw laptop
من رو این کانفیگ ابنتو ۶۴ بیت نسخه ۱۶.۰.۴ lts نصب کردم
هرکاری میکنم ابنتو در هر حالتی موقع بوت اولیه چه برای نصب چه برای لایو اجرا کردن گیر میکنه و لپ تاپ داغ میکنه و اصلا چرااغ هارد چشمک نمیخوره
با بایوس هم ور رفتم

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
بسایر مهم؟ ---> بسیار مهم
ولی اصولاً نوشتن «بسیار مهم» و مانندش جز اینکه باعث بدبینی کاربرها بشه، در گرفتن سریع‌تر پاسخ کمکی بهتون نمی‌کنه.

اوبونتو درسته و نه ابنتو

خیر ضعیف نیست. مشکل از کارت گرافیک هست که با اوبونتو سازگار نیست (احتمالاً). ببین اگر می‌تونی از تنظیمات Motherboard از کارش بنداز (این راه حل منه، احتمالاً راه‌ حل‌های دیگری هم هست).

اینو دیدی؟
https://marclewis.com/2016/02/21/installing-ubuntu-on-the-asus-zenbook-pro-ux501vw/
شاید کمک کنه.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
سلام
سیستم شما ضعیف نیست (اتفاقاً مشخصات خوبی هم داره) بلکه مشکل از پردازنده های گرافیکی نسل ۹ ام انویدیا هستش که کرنل و البته bumblebee باهاش هم خوانی خوبی ندارن
سعی به این طریق سیستم رو با پارامتر کرنل nomodeset بالا بیاری بعد اقدام به نصب اوبونتو کنی :
وقتی سیستم بالا میاد توی گراب روی گزینه ی Install یا try (فرق نمی کنه / اگه try رو زدین از همون جا می تونین نصب رو هم انجام بدین) نیگه دارین (اینتر رو نزنین ! فقط با کلیدهای جهت روی گزینه ی مورد نظرتون بیارین) حالا  دکمه ی e کیبورد رو فشار بدین الان وارد محیط جدیدی می شین
تو اینجا دنبال عبارت quiet splash بگردین بعد پیدا کردن اون , قبلش عبارت nomodeset رو بنویسین (این شکلی می شه nomodeset quiet splash ) حالا دکمه های ترکیبیه ctrl + x رو فشار بدین الان مراحل نصب رو ادامه بدین (ممکنه آیکن یا منوها بزرگ  غیر معمول به نظر برسن این تو حالت nomodeset طبیعیه پس تعجب نکنین) بعد تموم شدن نصب سیستم رو ری استارت کنین

پس از اتمام تمام مراحل نصب دوباره موقع بالا اومدن سیستم دوباره همین کارها (نوشتن nomodeset) رو انجام بدین (اگه گراب خودکار نیومد (اگه دوآل بوت باشین میاد ولی اگه فقط اوبونتو رو داشته باشین خودکار نمیاد) موقع بالا اومدن سیستم دکمه ی Shift رو فشار بدین)
حالا تو محیط بالا اومده از قسمت تنظیمات از software & update از قسمت additional Drivers اون هایی که جلوشون proprietary (به معنی درایورهای غیر آزاد و اختصاصی) دارن رو انتخاب کنین و صبر کنین دانلود تمام بشه بعد روی apply changes کلیک کنین و بعدش ری استارت رو انجام بدین حالا سیستم بدون مشکل در اختیار شماست

آفلاین ali200reza

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
لبپاب asus fx553vd گرفتم اوبونتو همون صفحه اول خشک شد و نصب نشد. تو نت گشتم دیدم همه درگیرن باهاش. منتظرم مشکل برطرف بشه نصبش کنم.
کی قراره این مشکل اساسی برطرف بشه و اوبونتو مثل دفعات قبل به راحتی قابل نصب باشه؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
لبپاب asus fx553vd گرفتم اوبونتو همون صفحه اول خشک شد و نصب نشد. تو نت گشتم دیدم همه درگیرن باهاش. منتظرم مشکل برطرف بشه نصبش کنم.
کی قراره این مشکل اساسی برطرف بشه و اوبونتو مثل دفعات قبل به راحتی قابل نصب باشه؟
این مشکل مربوط به اوبونتو نیست دوست من مربوط به انویدیا هستش و اگه دقت کنید راه حل رو هم دوست خوبم علی جان توضیح دادن.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).