انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا ایرنیک، اطلاعات اشخاص حقیقی را منتشر می‌کند؟!  (دفعات بازدید: 2935 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
سلام دوستان.

آیا این کار ایرنیک درسته که اسم و آدرس و تلفن و رایانامهٔ همه را منتشر می‌کنه؟
شماها تا حالا ازش دامنه گرفتید؟ صدتا تعهد می‌دیم که اطلاعات درست بدیم و بعد اینجور حریم ما حفظ می‌شه!
:) :)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
ببین کلا ما یکی کار درست داریم و یکی کار قانونی و هر کاری که قانونی باشه لزوما درست هم نیست. و البته ما حق انتخاب هم داریم،
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
الان یعنی چی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کارش قانونیه؟
کارش درست نیست؟ چگونه می‌شه درستش کرد؟ من در اولین قدم نامه زدم به خودشون و منتظر پاسخم.
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1396، 04:30 ب‌ظ توسط دفترچه »

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • رسول صفری |‌Rasool Safari
الان یعنی چی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کارش قانونیه؟
کارش درست نیست؟ چگونه می‌شه درستش کرد؟ من در اولین قدم نامه زدم به خودشون و منتظر پاسخم.
وقتی این کار در قوانین خود آنها درج شده باشد پس قانونیه . یعنی شما وقتی دامنه ثبت می‌کنید این قوانین را قبول کرده‌اید .
Arch + KDE Plasma 5.9 :)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
می‌شه خواهش کنم اونجای قانونشون که می‌گه نشانی منزل شخصی فرد را منتشر می‌کنیم بیارید.
ممنون می‌شم

و اگه این قانون از نظر خیلیا درست نیست باید چه کار کنیم تا عوض بشه؟ (دقیق)
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1396، 04:42 ب‌ظ توسط دفترچه »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
پاسخشون:
«بر اساس سیاستهای مرکز ثبت دامنه امکان حذف و یا مخفی کردن اطلاعات موجود در WHOIS وجود ندارد»

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
اطلاعات فرد ثبت‌کنندهٔ یک دامنه باید برای عموم قابل دیدن باشه و برای تمامی دامنه‌ها به همین شکل هستش.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
والا همین که جناب معین فرمودن ولی من یه چیزی به مطلب شما اضافه کنم که خیلی رو مخه، ایرنیک امضا دیگه واسه چی می‌خواد؟ ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
والا همین که جناب معین فرمودن ولی من یه چیزی به مطلب شما اضافه کنم که خیلی رو مخه، ایرنیک امضا دیگه واسه چی می‌خواد؟ ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
امضاء رو می خواد برای اینکه مطمئن بشه شخصی که دامنه رو می خره قرار نیست سایتی مغایر با قوانین ( مثل کپی کردن یه سایت با ادرس مشابه ، ساخت صفحه دیفس ، و.....) این کار ۲ تا بحث رو ایجاد می کنه
۱- بحث قانونیشه که میشه از این طریق پیگرد قانونی کرد و با شخص متخلف برخورد کرد
۲- بحث روانیشه که اکثر افراد می گن چون اطلاعات دقیق من دست ایرنیکه دیگه دست به کار خلاف قانونش نمی زنن D: ( قضیه همون ایست بازرسی های حرم حضرف معصومس D: )
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
راهکار: استفاده از خدمت مخفی تور: https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tor/Hidden_Service
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
اطلاعات فرد ثبت‌کنندهٔ یک دامنه باید برای عموم قابل دیدن باشه و برای تمامی دامنه‌ها به همین شکل هستش.
البته بستگی به این داره که دامینتون رو از چه شرکتی تهیه کرده باشید! بعضی رجیسترارها توی پنل مدیریت دامین شون یه تیک Protect my privacy دارن که اگه فعالش کنین دیگه اطلاعات شخصیتون رو توی Whois دامین نمیاره.

البته اگر هم رایگان این امکان از طرف رجیسترار شما ارائه نشده باشه، میتونید ID Protection رو از هر شرکتی که ارائه میکنه بخرید.

هرچند که روی دامین های ir تا الان نمیشه کاری کرد.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
البته بستگی به این داره که دامینتون رو از چه شرکتی تهیه کرده باشید! بعضی رجیسترارها توی پنل مدیریت دامین شون یه تیک Protect my privacy دارن که اگه فعالش کنین دیگه اطلاعات شخصیتون رو توی Whois دامین نمیاره.

البته اگر هم رایگان این امکان از طرف رجیسترار شما ارائه نشده باشه، میتونید ID Protection رو از هر شرکتی که ارائه میکنه بخرید.
اون خیلی اهمیتی نداره. اگر یک تقاضای رسمی بدید، مجبور هستند اطلاعات صاحب دامنه رو بهتون ارائه بدن.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
امضاء رو می خواد برای اینکه مطمئن بشه شخصی که دامنه رو می خره قرار نیست سایتی مغایر با قوانین ( مثل کپی کردن یه سایت با ادرس مشابه ، ساخت صفحه دیفس ، و.....) این کار ۲ تا بحث رو ایجاد می کنه
۱- بحث قانونیشه که میشه از این طریق پیگرد قانونی کرد و با شخص متخلف برخورد کرد
۲- بحث روانیشه که اکثر افراد می گن چون اطلاعات دقیق من دست ایرنیکه دیگه دست به کار خلاف قانونش نمی زنن D: ( قضیه همون ایست بازرسی های حرم حضرف معصومس D: )
می‌خوام بگم یعنی خیلی الکی امنیتیش کردن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
راهکار: استفاده از خدمت مخفی تور: https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tor/Hidden_Service
أره احتمالا این بهترین کار ممکن هست.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره