انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه سیستم عاملی برای چه کاری مناسب است ؟  (دفعات بازدید: 2123 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
چه سیستم عاملی برای چه کاری مناسب است ؟
« : 05 امرداد 1396، 09:46 ب‌ظ »
سلام

داشتم این ویدیو رو میدیدم برام جالب بود گفتم برای شما هم بزارم و نظرتون رو بدونم ...

لینک ویدیو : https://linux.itpro.ir/media/video/0fe027f2d1b14ec39e5a70d9bacb2adf.mp4 ...

لطفا به این شخص توهینی صورت نگیره و احترامشون حفظ بشه ...

ویدیو رو حتما ببینید و نظرتون رو بگید , جالبه ...

اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
پاسخ : چه سیستم عاملی برای چه کاری مناسب است ؟
« پاسخ #1 : 06 امرداد 1396، 03:45 ق‌ظ »
ویدیو رو کامل دیدم.یه مشکل کوچولو داشت و البته قدیمیو تکراری(لینوکس نه.گنو/لینوکس) :)
واقعا گنو/لینوکس هنوز تو ایران جا نیوفتاده؟؟ :o  :)
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #2 : 06 امرداد 1396، 04:14 ق‌ظ »
برای کسی که تازه می‌خواد شروع کنه خوب هست و خیلی چیزها یاد میگیره ولی کسایی که تجربه دارن، نمی‌تونن همه حرف‌هاش رو بپذیرن. بالاخره هرکی یه نظری داره، نمیشه همه یه جوری فکر کنن که.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3 : 06 امرداد 1396، 01:44 ب‌ظ »
ویدیوی جالبی بود ایشون اومدن تجربیات شخصی شونو مطرح کردن. دستشون هم درد نکنه ولی من چندان نتونستم استفاده کنم ، یعنی اگر به آزاد نرم افزار اعتقاد داشته باشی مزایای سایر سیستم عامل ها برات اهمیتی نداره. اگرچه انتقاداتی هم دارم و بیشتر مطالب گفته شده مشابه مقالات سایت های حامی ویندزد بود ، ولی تحت هر شرایطی من ازادی خودم رو ولو در سختی، به بودن توی زندون طلایی ترجیح می‌دم. حالا ممکنه اسمشو بزارید داشتن تعصب یا هر چیز دیگه ای.
لینوکس گنو/لینوکس

لطفا به این شخص توهینی صورت نگیره و احترامشون حفظ بشه ...
انتقاد خوبه ولی توهین تحت هر شرایطی اشتباه.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #4 : 06 امرداد 1396، 06:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
برای کسی که تازه می‌خواد شروع کنه خوب هست و خیلی چیزها یاد میگیره ولی کسایی که تجربه دارن، نمی‌تونن همه حرف‌هاش رو بپذیرن. بالاخره هرکی یه نظری داره، نمیشه همه یه جوری فکر کنن که.
بله کاملا درسته , منم ویدیو رو گذاشتم تا ببینم نظر دوستان چیه !
نقل‌قول
ویدیوی جالبی بود ایشون اومدن تجربیات شخصی شونو مطرح کردن. دستشون هم درد نکنه ولی من چندان نتونستم استفاده کنم ، یعنی اگر به آزاد نرم افزار اعتقاد داشته باشی مزایای سایر سیستم عامل ها برات اهمیتی نداره. اگرچه انتقاداتی هم دارم و بیشتر مطالب گفته شده مشابه مقالات سایت های حامی ویندزد بود ، ولی تحت هر شرایطی من ازادی خودم رو ولو در سختی، به بودن توی زندون طلایی ترجیح می‌دم. حالا ممکنه اسمشو بزارید داشتن تعصب یا هر چیز دیگه ای.
من به عنوان یک ویدیوی آموزشی این فایل رو نذاشتم فقط گذاشتم تا ببینم نظر بقیه چیه !
نقل‌قول
ولی تحت هر شرایطی من ازادی خودم رو ولو در سختی، به بودن توی زندون طلایی ترجیح می‌دم.
من قبلا ویندزد داشتم اما حالا که دارم از گنو استفاده میکنم مشکلی خاصی از لحاظ نرم افزاری ندارم ...
نقل‌قول
انتقاد خوبه ولی توهین تحت هر شرایطی اشتباه.
منظور منم همین بود ...
« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1396، 06:41 ب‌ظ توسط Al!R3Za »
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #5 : 07 امرداد 1396، 11:54 ق‌ظ »
من به عنوان یک ویدیوی آموزشی این فایل رو نذاشتم فقط گذاشتم تا ببینم نظر بقیه چیه !
سلام
والا بعضی جاهاش رو موافقم مثلاً عین کثرت نرم افزارهای ویندوزی برای مثال تو رشته ی ما (برق) یکی از نرم افزارهای ضروری Proteus هستش که حتی نمونه ی نزدیک به اون هم توی اوبونتو وجود نداره (تمام نرم افزارهای طراحی مدار گنو/لینوکس رو تست کردم و واقعاً در مقابل Proteus هیچی نیستن و مقایسه شون کاملاً غیرممکنه)
نمونه این نرم افزارها تو اکثر رشته های مهندسی وجود داره ...
ولی خب با بعضی از مواردی که گفته شد هم مخالفم (البته یک سری اشتباهات هم داشت)
در کل همون طور که سلمان جان گفتن برای تازه کار خیلی خوبه (به خصوص نحوه ی صحبت کردنش لهن جذابی داشت) ولی زیاد به درد کاربرای حرفه ای نمی خوره چون به هر حال مسیرشون رو پیدا کردن

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #6 : 08 امرداد 1396، 10:30 ق‌ظ »
نقل‌قول
نرم افزارهای ویندوزی برای مثال تو رشته ی ما (برق) یکی از نرم افزارهای ضروری Proteus هستش که حتی نمونه ی نزدیک به اون هم توی اوبونتو وجود نداره (تمام نرم افزارهای طراحی مدار گنو/لینوکس رو تست کردم و واقعاً در مقابل Proteus هیچی نیستن و مقایسه شون کاملاً غیرممکنه)

خوب چرا خودتون و حالا با کسایی که میتونن یک گروه نمیشید و یک نرم افزار خودتون طراحی نمیکنید ؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 08 امرداد 1396، 03:08 ب‌ظ »
دو دقیقه‌اش رو دیدم. مزخرف محض بود و بی‌سوادی توش موج می‌زد. بستمش!
مشخّصه که دلیل وضع داغون ادارات و سازمان‌هامون همه به خاطر بی‌سوادی کارمندهاش نیست، بخش خیلی زیادیش به‌خاطر بی‌سوادی مشاورینی مثل این آقاست که بهشون توصیه‌های دری‌وری می‌کنن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #8 : 08 امرداد 1396، 03:18 ب‌ظ »
دو دقیقه‌اش رو دیدم. مزخرف محض بود و بی‌سوادی توش موج می‌زد. بستمش!
مشخّصه که دلیل وضع داغون ادارات و سازمان‌هامون همه به خاطر بی‌سوادی کارمندهاش نیست، بخش خیلی زیادیش به‌خاطر بی‌سوادی مشاورینی مثل این آقاست که بهشون توصیه‌های دری‌وری می‌کنن!
مثلا چه توصیه هایی؟
خودم هم دو دقیقه اول دیدمش فکر و حسی شبیه شما داشتم، با این حال تا آخر دیدمش، داخل خیلی از حوزه ها تخصص ندارم که بخوام نظر بدم، ولی به نظرم لحن حرف زدنشون جالب نبود و اشتباه هم زیاد داشت، نهایتا نظرم در مورد این فیلم، چیزی بین شما و سلمان هست.
برای تازه‌کار هم مطمئن نیستم مناسب باشه.
ویرایش:
الآن سعی کردم سایتشون رو یک نگاه بندازم، یکی از نقاط قوتشون این بود که بدون جاوا اسکریپت بالا نمیومد D:
« آخرین ویرایش: 08 امرداد 1396، 04:07 ب‌ظ توسط فاروق »
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #9 : 08 امرداد 1396، 11:26 ب‌ظ »
خوب چرا خودتون و حالا با کسایی که میتونن یک گروه نمیشید و یک نرم افزار خودتون طراحی نمیکنید ؟؟
علیرضا جان خیلی پیچیده است به این سادگی نیست ...
نه من و نه افرادی که من می شناسم ، نه دانش برنامه نویسی کافی برای پیاده سازی چنین چیزی رو داریم . نه دانش مهندسی برق (اعم از شبیه سازی و avr , arm در سطح بالا و ...) و حتی اگه دانشش هم وجود داشت وقتش وجود نداره ...
این نرم افزار بسیار گسترده هستش و کتابخونه های زیادی طی چندین سال و توسط چندین نفر به صورت رسمی و غیر رسمی براش نوشته شده
و الان دامنه ی قضیه اینقدر گسترده شده که حتی شروعش نه به لحاظ فنی و نه به لحاظ انگیزشی از من بر نمیاد
و ادامه ی نرم افزارهای فعلی هم باز فایده ای نداره چون این قدر ضعیف و محدود هستن که هیچ فرقی با شروع نرم افزار از صفر ندارن ...