انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: گذاشتن گذرواژه بر روی هارد اکسترنال  (دفعات بازدید: 738 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
گذاشتن گذرواژه بر روی هارد اکسترنال
« : 07 امرداد 1396، 07:08 ق‌ظ »
دنبال یه نرم‌افزار یا هر چیز دیگه چه توی گنو/لینوکس و چه توی ویندوز هستم که بتونم روی هارد اکسترنالی که دارم گذرواژه بذارم تا این کسایی که تو خونه باهاشون زندگی می‌کنن صاف نرن سراغ هارد من و برگردن تو محتویاتش. توش یه سری پرونده‌ دارم که علاقه ندارم کسی ببینیه بدونه اجازم.

اگر چیزی سراغ دارید که بشه رو هارد اکسترنال گذرواژه گذاشت لطفا بهم بگید :)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : گذاشتن گذرواژه بر روی هارد اکسترنال
« پاسخ #1 : 07 امرداد 1396، 08:15 ق‌ظ »
دنبال یه نرم‌افزار یا هر چیز دیگه چه توی گنو/لینوکس و چه توی ویندوز هستم که بتونم روی هارد اکسترنالی که دارم گذرواژه بذارم تا این کسایی که تو خونه باهاشون زندگی می‌کنن صاف نرن سراغ هارد من و برگردن تو محتویاتش. توش یه سری پرونده‌ دارم که علاقه ندارم کسی ببینیه بدونه اجازم.

اگر چیزی سراغ دارید که بشه رو هارد اکسترنال گذرواژه گذاشت لطفا بهم بگید :)
از لحاظ نرم افزاری تفاوتی بین هارد اکسترنال با هارد اینترنال نیست، شما نیاز به یک نرم افزار دارید که پارتیشن های هارد دیسک را رمزگذاری کند، من چون تا حالا اینکارو انجام ندادم چیزی نمیشناسم تا معرفی کنم، بهتره خودتون توی گوگل و ویکیپدیا بگردید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #2 : 07 امرداد 1396، 11:22 ق‌ظ »
سلام
چرا از luks استفاده نمی کنی؟ به طور پیش فرض روی همه ی توزیع های عمومی پشتیبانی می شه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • Only Ubuntu <3
« پاسخ #3 : 08 امرداد 1396، 05:59 ق‌ظ »
سلام
چرا از luks استفاده نمی کنی؟ به طور پیش فرض روی همه ی توزیع های عمومی پشتیبانی می شه
آیا اطلاعات توی هارد هم میپره یا خیر؟ اطلاعات توی هارد برام مهمه...
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 امرداد 1396، 11:35 ق‌ظ »
راستش تست نکردم من همیشه اول رمز می کنم بعد توش فایل می ریزم. ولی به احتمال زیاد باید اطلاعاتت پاک می شه
ولی یک راهی هست: اگر فضای خالی روی هاردت بیشتر از بزرگ ترین فایل ات هست می تونی یک پارتیشن رمز شده  از قسمتهای خالی درست بکنی و فایلهات رو از پرحجم به کم ححجم به ترتیب بریزی و بعد  فایل رمز نشده رو پاک کنی و اندازه پارتیشن رمز شده رو زیاد کنی برای آموزش تغییر اندازه پارتیشن رمز شده این رو ببین : https://blog.tinned-software.net/increase-the-size-of-a-luks-encrypted-partition/   اگر که فضای خالی ات بیشتر از نصف هست که فقط یک بار کافیه که ری سایز کنی.
البته یک روش هست که به جای اینکه پارتیشن رو رمز کنه تک تک فایلها رو رمز می کنه. (البته من خودم تست نکردم-من همیشه از روش اول استفاده می کنم). این آدرس رو ببین : http://ecryptfs.org/

آخرین نکته اینکه همیشه از اطلاعاتت بک آپ داشته باش. من تضمین نمی کنم که اطلاعاتت صدمه نبینه ولی خودم تا حالا مشکلی نداشتم.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • Only Ubuntu <3
« پاسخ #5 : 08 امرداد 1396، 03:57 ب‌ظ »
بسیار کامل گفتی، ممنون.
چون تو جستجو‌هام دیدم که میگه اطلاعات پاک میشه...

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 08 امرداد 1396، 06:51 ب‌ظ »
خواهش می کنم.

بازم می گم بک آپ فراموش نشه!