انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانشجوی مهندسی کامپیوتر و گنولینوکس  (دفعات بازدید: 1530 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alirizehvandi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 100
دانشجوی مهندسی کامپیوتر و گنولینوکس
« : 24 امرداد 1396، 11:11 ب‌ظ »
سلام به همه
نمی‌دانم حرفم را باور می‌کنید یا نه
چند وقت پیش با یک دانشجوی سال اخر مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار بحث می‌کردم
نه می‌دانست گنولینوکس چیه و نه پایتون ( برای اولین بار بود که نام گنولینوکس و پایتون را می‌شنید )
مسلط به زبان c بود.

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
پاسخ : دانشجوی مهندسی کامپیوتر و گنولینوکس
« پاسخ #1 : 24 امرداد 1396، 11:18 ب‌ظ »
خب که چی؟
من تا شیش ماه پیش نمیدونستم که شونصد نوع زبان وجود داره.
همه چی امکان داره.
چی فک کردی؟
Just keep moving...

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #2 : 24 امرداد 1396، 11:24 ب‌ظ »
سلام
چرا باور نکنیم از این نوادر زیاد هستش ؛ تو تمام رشته ها و تو تمام دانشگاه ها ...
من رشتم برقه و در مورد دروس رشته ی کامپیوتر اطلاع زیادی ندارم ولی فک کنم کامپیوتری ها یه درسی تحت عنوان سیستم عامل (یا یه چیزی شبیه این) داشته باشن ؛ اگه چنین درسی وجود داشته باشه خب این یعنی اینجا یه چیزی غلطه !

خب که چی؟
من تا شیش ماه پیش نمیدونستم که شونصد نوع زبان وجود داره.
همه چی امکان داره.
چی فک کردی؟
پایتون رو با زبون های عجیب غریب ای که اون 600 تا رو تشکیل دادن مقایسه نکنین
پایتون جزء 10 یا 20 زبان برتر هستش و یه دانشجوی سال آخر حداقل اسمشو باید می شنید

آفلاین alirizehvandi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 100
« پاسخ #3 : 25 امرداد 1396، 12:09 ق‌ظ »
خب که چی؟
نقل‌قول

برای یه دانشجوی رشته کامپیوتر خیلی بده اگه ندونه گنولینوکس چیه
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1396، 12:11 ق‌ظ توسط alirizehvandi »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #4 : 25 امرداد 1396، 01:03 ق‌ظ »
برای من تعجب نداشت! لزومی نداره که همه با ابزارهای مدرن آشنا باشن.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #5 : 25 امرداد 1396، 02:28 ق‌ظ »
این عجیب نیست دوست من چون در دوره دبیرستان تا سال گذشتهVisual Basic 6 تدریس میشده و تازه رفتن سراغ #C دانشگاه و دانشکده های ایرانم که فقط زبان های تحت C آموزش میدن و از گنو لینوکس هم فقط یک بار در کتاب سیستم عامل یک در سال دوم دبیرستان صحبت شده که اونم تحت عنوان لینوکس و یکی دو خط توضیح داده و دیگه تا الان چیزی ندیدم من حتی دانشکده الانم که 10 و 11 و اینا شده که خبر ندارم.گاهی هم دانشجوها برای رشته های دیگه بودن و در دانشگاه تغییر رشته دادن و این عادیه.
البته اون دانشجویی که شما گفتی واقعا کم کاری کردن هااا.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
« پاسخ #6 : 25 امرداد 1396، 07:07 ق‌ظ »
دانش آموز (دانش+آموز) وقتی میره دانشگاه باید خودش هم دانشجو (دانش+جو) بشه. یعنی خودش هم کمی بگرده و جستجو کنه. ولی بیشتر افراد توی دوران دانشجویی مثل دانش آموز رفتار می کنن. فقط هرچی استاد بگه یاد می گیرن!

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
« پاسخ #7 : 25 امرداد 1396، 07:26 ق‌ظ »
سلام به همه
نمی‌دانم حرفم را باور می‌کنید یا نه
چند وقت پیش با یک دانشجوی سال اخر مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار بحث می‌کردم
نه می‌دانست گنولینوکس چیه و نه پایتون ( برای اولین بار بود که نام گنولینوکس و پایتون را می‌شنید )
مسلط به زبان c بود.
آره باور میکنیم. و متاسفانه از این بدتر هم دیدیم.
این آمارها و جمعیتی که میبینین، دانشجو نیستن همشون. تعداد خیلی کمی دانشجو هستن. بقیه مثل یک روبات هستن که فقط یه سری متن رو حفظ میکنن (بقیشم تقلب) تا پاس بشن و برن سراغ درس و ترم بعدی. همین.
دنبال اینن که یه نمره بگیرن » که مدرک بگیرن (حتی بدون هیچ دانشی) » که برن سر کار!  :o بدون هیچ تخصصی. اینا همونایی هستن که توقع دارن بشینن پشت میز و حقوق بگیرن و هیچ تصوری از کار کردن واسه پول دراوردن ندارن.

این موردا نه تنها توی رشته کامپیوتر، بلکه توی همه رشته های دیگه هم هست. ولی خب شاید واسه رشته کامپیوتر یکمی بیشتر از بقیه رشته ها (یکمی که چه عرض کنم، خیلی بیشتر از این حرفا) کم لطفی شده و میشه. نه رشته های مختلفشو توی دانشگاه ها دارن، نه مطالبشون به روز هست، نه اساتید علمشو دارن و... یه مشکل دیگه ای هم که هست با حفظ احترام به همه دوستان اینه که هر کسی از هر رشته ای میتونه بیاد کامپیوتر  :-| (البته همه منظورم نیست، بعضیاشون ولی واقعا درک درستی از این رشته ندارن خب) طرف ریاضیش و تمام درسای عمومیش عالیه ولی دروس تخصصیش نابوده. خب این چرا باید مدرک کامپیوتر بگیره!؟ این اصلا بدرد رشته کامپیوتر نمیخوره خب. باید برگرده بره یه رشته دیگه. تاوان این اشتباهشم خب مسلما باید بده که درست تحقیق نکرده و همینجوری رو هوا یه رشته ای زده و با این باگ هایی که سیستم آموزشی داره قبول هم شده؛ و حق یکی دیگه رو هم که شاید میتونست و واسش مفید بود گرفته.

دانش آموز (دانش+آموز) وقتی میره دانشگاه باید خودش هم دانشجو (دانش+جو) بشه. یعنی خودش هم کمی بگرده و جستجو کنه. ولی بیشتر افراد توی دوران دانشجویی مثل دانش آموز رفتار می کنن. فقط هرچی استاد بگه یاد می گیرن!
دقیقا!
واسه همینه که طرف رو میشناسم ارشد داره ولی کیس سیستمشو هر سری میبره بیرون واسش ویندوز نصب کنن  ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 25 امرداد 1396، 12:59 ب‌ظ »
این که چیزی نیست. برخی همکلاسی‌های من در دورهٔ کارشناسی ارشد مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه تهران نمی‌دونستن ممیز شناور چیه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن