انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم نمایش محتویات DVD  (دفعات بازدید: 1441 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
عدم نمایش محتویات DVD
« : 04 شهریور 1396، 02:24 ب‌ظ »
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
بنده با مشکل عجیبی در اوبونتو مواجه شدم که از عزیزان خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند.
نوعی دی وی دی  آموزشی ویدیویی (که احتمالا برای سیستم های ویندوزی ساخته شده) به هیچ عنوان در کامپیوتر بنده (اوبونتو 17,04) اجرا نشده و پیام Error mounting filesystem را نمایش میدهد که تصویر آن پیوست شده. دی وی دی سالم است و در سیستم های ویندوزی و همچنین دی وی دی پلیر نیز نمایش داده میشود اما در اوبونتو حتی اجازه دسترسی نمیدهد.
آیا راهی برای پخش آن در اوبونتو وجود دارد؟
و اگر جواب منفی است ، راهی برای استخراج این فیلم ها و کپی در هارد با ابزارهای گنو/لینوکسی وجود دارد یا خیر؟
تشکر از همه دوستان
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1396، 10:03 ق‌ظ توسط mostafa-ir »
Mostafa Efafi

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ;)
پاسخ : عدم نمایش محتویات DVD
« پاسخ #1 : 08 شهریور 1396، 10:04 ق‌ظ »
دوستان من برای نمایش مستقیم محتویات DVD راهی پیدا نکردم اما با برنامه DVD::RIP فیلم های موجود در DVD را استخراج و در هارد کپی کردم.دوستان اگر مشکل مشابه مثل عدم نمایش و یا مشکل با AutoRun دیسکی را داشتند در صورتی که محتویات اصلی آن دیسک ، ویدیو باشد می تونن از این برنامه استفاده کنند.
نصب برنامه :
sudo apt-get install dvdrip
Mostafa Efafi

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 08 شهریور 1396، 06:15 ب‌ظ »
برای دسترسی به محتویات بعضی CD/DVD های ویندوزی میتوان لایه سازگاری WINE را نصب کرد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ;)
« پاسخ #3 : 09 شهریور 1396، 11:13 ق‌ظ »
برای دسترسی به محتویات بعضی CD/DVD های ویندوزی میتوان لایه سازگاری WINE را نصب کرد.
بله ، به شرطی که AutoRun مورد نظر برای نمایش ، نیاز به نصب برنامه های جانبی مانند فلش و انواع فریم ورک ها و... را نداشته باشد ، Wine کارامد است.
Mostafa Efafi