انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تعمیر ISO سوزه Tumbleweed  (دفعات بازدید: 6746 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
تعمیر ISO سوزه Tumbleweed
« : 08 شهریور 1396، 04:56 ب‌ظ »
سلام

متاسفانه بعد از دانلود openSUSE-Tumbleweed به حجم 4.3 GB حالا فایل خرابه با SHA256 چک کردم  :( ...

در مقاله که اقای امیر صمیمی داشتند گفته بودند که چگونه تعمیر کنیم فایل ISO رو اما متاسفانه , فایل تورنت رو پیدا نمیکنم ...

لینک مقاله : http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=138401.0

خوب الان چیکار میتونم کنم ؟
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : تعمیر ISO سوزه Tumbleweed
« پاسخ #1 : 08 شهریور 1396، 06:11 ب‌ظ »
اگر با GNU wget دانلود کرده بودی این مشکل پیش نمیومد! یک اسکریپت پایتون کم حجم روی github بود برای تعمیر فایل های معیوب دانلود شده، تا حالا ازش استفاده نکردم ولی پیداش میکنم بهت میگم.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 08 شهریور 1396، 06:14 ب‌ظ »
ار تورنت استفاده کن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #3 : 08 شهریور 1396، 06:31 ب‌ظ »
اگر با GNU wget دانلود کرده بودی این مشکل پیش نمیومد! یک اسکریپت پایتون کم حجم روی github بود برای تعمیر فایل های معیوب دانلود شده، تا حالا ازش استفاده نکردم ولی پیداش میکنم بهت میگم.
ممنون با پرسپولیس دانلود کردم ,با wget اگر دانلود میکردم و اینترنت (قطع و وصلی زیاد دارم) قطع میشد از ادامش دانلود میکرد ؟
ار تورنت استفاده کن.
نقل‌قول
سلام

متاسفانه بعد از دانلود openSUSE-Tumbleweed به حجم 4.3 GB حالا فایل خرابه با SHA256 چک کردم  :( ...

در مقاله که اقای امیر صمیمی داشتند گفته بودند که چگونه تعمیر کنیم فایل ISO رو اما متاسفانه , فایل تورنت رو پیدا نمیکنم ...

??? سوال رو خوندید ایا ؟!
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #4 : 08 شهریور 1396، 07:56 ب‌ظ »
نسخه ی رولینگ سوزه چون هر روز ایزوش اپدیت میشه تورنت نداره.مگه اینکه خودت از بعضی وبسایتها که لینک http رو تبدیل به تورنت میکنند استفاده کنید.

پیشنهاد من استفاده از نسخه نصاب انلاین یا حداقل نسخه لایو گنوم یا کی دی ای که حجم کمتری دارند.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #5 : 09 شهریور 1396، 04:17 ق‌ظ »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 09 شهریور 1396، 06:41 ب‌ظ »
ممنون با پرسپولیس دانلود کردم ,با wget اگر دانلود میکردم و اینترنت (قطع و وصلی زیاد دارم) قطع میشد از ادامش دانلود میکرد ؟
.....
بله با سوئیچ/آپشن زیر:

-c | --continue
اون برنامه رو پیدا کردم!! چند وقت پیش وقتی عضو انجمن نبودم تو گوگل جستجو کردم تا ببینم آیا مشابه یک برنامه ویندوزی برای اصلاح فایل های معیوب دانلود شده برای لینوکس هم وجود داره؟ که تاپیک زیر را پیدا کردم:

نرم افزار مشابه segment downloader برای گنو لینوکس هست؟

اگر با اون اسکریپت پایتون نتونستی کار کنی خود اون برنامه ویندوزی را امتحان کن.

تاپیک زیر هم در رابطه با همین مشکله:

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,23857.0.html

نسخه ی رولینگ سوزه چون هر روز ایزوش اپدیت میشه تورنت نداره.مگه اینکه خودت از بعضی وبسایتها که لینک http رو تبدیل به تورنت میکنند استفاده کنید.

پیشنهاد من استفاده از نسخه نصاب انلاین یا حداقل نسخه لایو گنوم یا کی دی ای که حجم کمتری دارند.
فکر نمیکنم اوپن سوزه چنین ویرایش هایی داشته باشه، من که پیدا نکردم، پروژه Gecko برای پوشش دادن همین مشکل به وجود آمد. این دو ویرایشی که گفتید را دو توزیع دبیان و CentOS دارند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #7 : 09 شهریور 1396، 10:43 ب‌ظ »
سلام

سلام
یه نکته که به ذهنم میاد این هست که اگر اشتباه نکنم این فایل توسط تیم سوزه به شکل روزانه تهیه میشه. یعنی هر روز فایل iso و sha256 اون بروز میشه و تغییر میکنه.
 این سوال برای من پیش اومده که sha256 رو با همون روز چک کردید یا نه؟ شاید اصلا فایل دانلودی شما سالم باشه

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #8 : 10 شهریور 1396، 12:15 ق‌ظ »
با wget اگر دانلود میکردم و اینترنت (قطع و وصلی زیاد دارم) قطع میشد از ادامش دانلود میکرد ؟
تا این لحظه نشده که wget فایلی رو برام خراب کنه. میشه.
wget -c url
ممکنه خراب هم نشده باشه.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #9 : 10 شهریور 1396، 04:20 ب‌ظ »
ممنون از همه ...

فکر نمیکنم روزانه بده چون :
نقل‌قول
https://opensuse.ucom.am/tumbleweed/iso/openSUSE-Tumbleweed-DVD-x86_64-Snapshot20170825-Media.iso
Snapshot20170825 = 2017/08/25 , می بینیم که این مال این تاریخه !
نقل‌قول
این سوال برای من پیش اومده که sha256 رو با همون روز چک کردید یا نه؟ شاید اصلا فایل دانلودی شما سالم باشه
نه همون روز چک نکردم . طی چند روز این رو دانلود کردم , وقتی توی پرسپولیس از ادامه دانلود میزدم پرسپولیس نمیتونست فایل رو بیاره از ادامه دانلود کنه

و مجبور بودم دوباره روی لینک دانلود کلیک کنم تا دوباره دانلود رو از سر بگیره ...

و مطمئن هستم که فایل دانلود خرابی چون iso رو وقتی که وارد ماشین مجازی میکنم کلا ارور میده ...

آفلاین MR-Mostafa

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • Ubuntu Gnome
« پاسخ #10 : 10 شهریور 1396، 04:45 ب‌ظ »
نقل‌قول از: Al!R3Za
با wget اگر دانلود میکردم و اینترنت (قطع و وصلی زیاد دارم) قطع میشد از ادامش دانلود میکرد ؟

سلام
آره، ادامه‌اش رو دانلود می‌کنه.
چند روز پیش داشتم یک فایل دانلود می‌کردم که وسطش نتم قطع شد، وقتی دوباره با دستور wget زدم بره فایل رو دانلود کنه، در کمال ناباوری  :D دیدم رفت ادامه‌اش رو دانلود کرد.
فقط اون فایلی که wget می‌سازه رو نباید حذف کنید و مسیر دانلود هم همون مسیر قبلی باشه.
« آخرین ویرایش: 10 شهریور 1396، 04:50 ب‌ظ توسط MR-Mostafa »
در یک گفتگوی آموزشی مهم نیست کسی اشتباه یا درست جواب دهد، چون در آخر مشخص خواهد شد. می‌نویسم تا همه بخوانند؛ شاید کسی چیزی یاد بگیرد و یا استادی اشتباه مرا بگیرد.
با ما تازه واردها مهربان باشید :D

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #11 : 10 شهریور 1396، 06:48 ب‌ظ »
نقل‌قول از: Al!R3Za

سلام
آره، ادامه‌اش رو دانلود می‌کنه.
چند روز پیش داشتم یک فایل دانلود می‌کردم که وسطش نتم قطع شد، وقتی دوباره با دستور wget زدم بره فایل رو دانلود کنه، در کمال ناباوری  :D دیدم رفت ادامه‌اش رو دانلود کرد.
فقط اون فایلی که wget می‌سازه رو نباید حذف کنید و مسیر دانلود هم همون مسیر قبلی باشه.
پوسته آریا ۲ که پرسپولیسه ایا Wget هم پوستی گرافیکی عالیی مثل پرسپولیس داره ؟
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #12 : 10 شهریور 1396، 07:21 ب‌ظ »
نه متاسفانه wget روی لینوکس پوسته گرافیکی نداره، روی ویندوز و احتمالا مکینتاش داره، اون وقت و هزینه ای که صرف توسعه پرسپولیس شد میتونست صرف توسعه یک پوسته گرافیکی برای wget بشه، چون uget از مدت ها پیش از aria2 پشتیبانی میکرد. بگزریم.

دوستان یک پست مفید در رابطه با wget و aria2 هست که تجربه شخصی منم هست و خوندنش مفیده:

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,36357.msg1145192.html#msg1145192

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #13 : 10 شهریور 1396، 07:33 ب‌ظ »
cron + wget هر نیاز من رو براورده میکنه و اگر پوسته ی گرافیکی هم داشته باشه نمی رم سمتش. نمی دونم چرا :)

سرچ کردم در مورد پوسته ی گرافیکی قدیما یه چیزایی بود.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #14 : 11 شهریور 1396، 01:53 ب‌ظ »
نه همون روز چک نکردم . طی چند روز این رو دانلود کردم , وقتی توی پرسپولیس از ادامه دانلود میزدم پرسپولیس نمیتونست فایل رو بیاره از ادامه دانلود کنه

و مجبور بودم دوباره روی لینک دانلود کلیک کنم تا دوباره دانلود رو از سر بگیره ...

لینک دانلود رو با افزونه مرورگر فرستادید و کوکی ها و ... هم فرستاده شده.کوکی ها منقضی شده و دانلود ادامه پیدا نمیکنه. برای همین مجب.ر شدید دوباره روی لینک دانلود کلیک کنید

مشکلات خرابی iso معمولا به کیفیت اینترنت برمیگرده . من بارها فایل iso با پرسپولیس (آریا۲) دانلود کردم مشکلی هم پیش نیومده (تقریبا هر ماه فایل iso یک یا دو توزیع) . حتی توی چند شب! مثلا یه قسمت فایل رو دیشب و یه قسمت فایل رو امشب و ...

به نظر دوستان احترام میذارم ولی در هر صورت همیشه انتخاب من بین aria2 و wget نرم افزار aria2 خواهد بود . wget برای من سرعت کمتری داره . علاقه ای بهش ندارم.
ولی اگر اینترنتتون قابل اعتماد نیست و قطعی زیاد دارید شاید wget بهتر جواب بده(نمیدونم!)
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1396، 02:25 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »