انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نظرتون درباره لپ های های نام برده برای لینوکس چیست؟  (دفعات بازدید: 4365 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین JAP

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • japdeveloper
    • japdeveloper
سلام من میخواستم لپ تاپمو عوض کنم حالا موندم کدوم بهتره لطفا با ذکر دلیل بیان کنید (زیبایی لپ تاپ خیلی مهمه برام)

lenovo

asus

dell

و آبا لینوکس (اوبونتو) را به طور کامل و به بهترین شکل ساپورت میکنن؟؟
ممنون میشم
کد سالم در بدن سالم ** کد سالم در سیستم عامل سالم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من با همهٔ این‌ها کار کردم. بهترین سازگاری با گنو/لینوکس رو سری ThinkPad از لنوو داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
لپ‌های‌های؟ :)
احتمالا Lenovo نسبت به بقیه گزینهٔ بهتری باشه.

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
اگه عمرش هم مهمه، ایسوس. پشتیبانی لینوکس رو هم تقریبا همه دارن.
من یه ایسوس 2005(سال) داشتم، بهمن امسال به علت غرق شدگی سوخت.

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
من با همهٔ این‌ها کار کردم. بهترین سازگاری با گنو/لینوکس رو سری ThinkPad از لنوو داره.

من یه HP دارم که روش ۱۴/۰۴ نصب هست و گاهی به‌خاطر کارت گرافیک داغ می‌کنه. یه ThinkPad مدل E550 هم دارم که روش جدیدترین نسخهٔ اوبونتو نصب هست. اما درایور کارت وایرلسش مشکل داره و گاهی قطع میشه. به‌نظرم باید به مدل سخت‌افزار استفاده شده در دستگاه دقت بشه تا تنها فلان مدل لپ‌تاپ.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
با سلام
لنوو سری ThinkPad عالی هست ولی به عنوان صنعتی و نیمه صنعتی شناخته میشه که زیبایی سری صنعتی مثل لب تاپ های جدید نیست.اما کیفیت بالایی  دارن به قول معروف سخت جون هستن(خر حمال :-X)نیمه صنعتی ها هم خوب هستن خودم e530 دارم حداقل روزی ۷الی۸ ساعت دارم ازش کار میکشم آخ نمیگه ;D
سری (Thinkpad Edge)نیمه صنعتی شیک هست 8)
« آخرین ویرایش: 06 مهر 1396، 10:01 ب‌ظ توسط goloshon »

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
نقل‌قول
یه ThinkPad مدل E550 هم دارم که روش جدیدترین نسخهٔ اوبونتو نصب هست. اما درایور کارت وایرلسش مشکل داره و گاهی قطع میشه.
اگه استوک خریدی ممکنه کارت وایرلس عوض شده باشه.تجربه خودم برا اچ پی استوک قبلی که داشتم کارت بلوتوث روش نبود.کارت وایرلس هم برا یه مدل دیگه بود.در غیر این صورت نباید مشکلی باشه.

آفلاین Victor

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 256
با توجه به پست های کاربران نتیجه نهایی lenovo بهتره چون یکی از دوستان من هم لپ تاب لنوو گرفته اوبونتو زده روش خیلی خوب استفاده میکنه
Hacking is not easy.Enjoy the virtual world in the real world of sleep

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
نقل‌قول
اگه استوک خریدی ممکنه کارت وایرلس عوض شده باشه.تجربه خودم برا اچ پی استوک قبلی که داشتم کارت بلوتوث روش نبود.کارت وایرلس هم برا یه مدل دیگه بود.در غیر این صورت نباید مشکلی باشه.

نه، نو خریدم. اگر سرچ کنی، می‌بینی تقریباً همهٔ کسانی که سعی کردن اوبونتو روی این لپ‌تاپ نصب کنن با این مشکل مواجه شدن. من اون زمان که داشتم لپ‌تاپ رو می‌گرفتم بیشتر تحت تاثیر همین حرف‌ها بودم که ThinkPad عالیه و بیشترین سازگاری رو داره و... . البته منکر خوبی‌هاش نیستم. ولی می‌گم، باید به مشخصات ریز سخت‌افزاری دقت کرد تا اینکه مثلاً فلان برند.

آفلاین james_m

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • برنامه نویس ، دوستدار گنو/لینوکس و آزادی !
سلام من میخواستم لپ تاپمو عوض کنم حالا موندم کدوم بهتره لطفا با ذکر دلیل بیان کنید (زیبایی لپ تاپ خیلی مهمه برام)

lenovo

asus

dell

و آبا لینوکس (اوبونتو) را به طور کامل و به بهترین شکل ساپورت میکنن؟؟
ممنون میشم
من هم هر سه تای اینارو داشتم.
لنوو فقط ثینک پدش خوبه. سری های دیگه مثل ایدیا پد یا .... زیاد چنگی به دل نمیزنن( از نظر سخت افزار خوبن منتها کیفیت ساختشون خوب نیست)
دل هم که داشتم  عالی بودن! حتی یه سری هاشون پیشفرض از کارخونه اوبونتو دارن! و سری های صنعتیش عالین(مرگ ندارن)
اما ایسوس هم از نظر کیفیت ساخت خوبه منتها سازگاریش زیاد تضمینی نمیشه کرد اکثر یه ناسازگاری کوچیکی در مورد وایفای یا .. دارن.
گنو باید گنو باشد گنویی که گنو نباشد گنو نیست!

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
پیشنهاد من هم لنوو هست.تا حالا واسه من مشکلی نداشته :)
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
الان فقط زیبایی برات مهمه؟ یعنی پولش هر چقدر باشه مسئله ای نیست ؟ :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
پیشنهاد من هم لنوو هست.تا حالا واسه من مشکلی نداشته :)
اصلا پیشنهاد نمیکنم
من به شخصه
lenovo
msi
acer
داشتم
توی این ۳ مدل تنها ایسر خوب بود و فقط بگم من گرافیک intel گرفتم و واقعا راضی هستم

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
dell inspiron 3521 دارم، یادمه اولین آشناییم با 14.04 بود و از اون موقع گنو لینوکسی شدم و انواع توزیع هارو تست کردم و هیچ مشکلی نداشتم  :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یه ThinkPad مدل E550 هم دارم که روش جدیدترین نسخهٔ اوبونتو نصب هست. اما درایور کارت وایرلسش مشکل داره و گاهی قطع میشه. به‌نظرم باید به مدل سخت‌افزار استفاده شده در دستگاه دقت بشه تا تنها فلان مدل لپ‌تاپ.

بله. سری Eهای سال ۲۰۱۵ چنین مشکلی داشتن که البته در کرنل جدید رفع شد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن