انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پخش dvd های قفل شده  (دفعات بازدید: 2543 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shifu5040

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
پخش dvd های قفل شده
« : 11 آبان 1396، 10:51 ق‌ظ »
سلام. من یکسری dvd دارم که واسه اینکه کپی نکنه کسی ...اونهارو قفل کردن...اصطلاح علمیش رو نمیدونم باید چی بگم!
ولی در کل ای dvd ها فقط توی ویندوز ! اجرا میشند. نرم افزاری برای این کار میشناسید که بتونه پخش کنه؟!
این موضوع خیلی کلافم کرده...مجبورم کرد تا ویندوز نصب کنم ](*,) لطفا کمکم کنید.....اگه اطلاعاتی رو هم ندادم بزارید پای تازه وارد بودنم ;) مرسی

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : پخش dvd های قفل شده
« پاسخ #1 : 11 آبان 1396، 03:33 ب‌ظ »
سلام. من یکسری dvd دارم که واسه اینکه کپی نکنه کسی ...اونهارو قفل کردن...اصطلاح علمیش رو نمیدونم باید چی بگم!
ولی در کل ای dvd ها فقط توی ویندوز ! اجرا میشند. نرم افزاری برای این کار میشناسید که بتونه پخش کنه؟!
این موضوع خیلی کلافم کرده...مجبورم کرد تا ویندوز نصب کنم ](*,) لطفا کمکم کنید.....اگه اطلاعاتی رو هم ندادم بزارید پای تازه وارد بودنم ;) مرسی
اون DVDها فیلم هستند؟ فیلم اورجینال؟ اگر فیلم اورجینال باشند اون ها در اصل رمزنگاری شده اند و برای اجراشون به پخش کننده ای نیاز دارید که بتونه DVD های رمزنگاری شده را رمزگشایی کنه، VLC این توانایی را دارد و خودش کتابخانه رمزگشایی این نوع DVDها را توسعه داده:

https://en.wikipedia.org/wiki/Libdvdcss

البته این کتابخانه توی مخازن توزیع های اصلی لینوکس نیست به دلیل ترس از پیامدهای قانونی، باید توسط کاربر کامپایل یا از طریق مخزن رسمی وب‌سایت VLC نصبش کنید. ظاهرن نسخه ویندوز VLC این کتابخانه را همراه خودش دارد، نرم افزار Handbrake هم از همین کتابخانه استفاده میکنه و وضعیتش در لینوکس همانند VLC هست، یعنی باید این کتابخانه را جداگونه نصب کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
« پاسخ #2 : 11 آبان 1396، 05:41 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
در صورتی که محتوای DVD ، ویدیو باشد می توانید از برنامه dvd::rip استفاده کنید. کار این برنامه استخراج تمام ویدیو ها از DVD است.
البته صرفا در صورت عدم نمایش DVD بنده به اجبار از این برنامه استفاده می کنم و در موارد دیگر (به دلیل قانون کپی رایت) استفاده از چنین برنامه هایی توصیه نمی شود.
موفق باشید
Mostafa Efafi

آفلاین shifu5040

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 11 آبان 1396، 06:49 ب‌ظ »

اون DVDها فیلم هستند؟ فیلم اورجینال؟
بله فیلم اورجینال هستند

از این لینکی که دادین من هیچی متوجه نشدم! میشه در سطح یه تازه کار راهنماییم کنید
 ;D ;Dهیچی از کامپایل کردن بلد نیست توی گوگل هم هرچی منبع فارسی بود گشتم اما بازم نتونستم dvd رو اجرا کنم

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 12 آبان 1396، 08:04 ق‌ظ »
به صفحه رسمی این کتابخانه در وب‌سایت VLC بروید خودش توضیحات کامل داده:

http://www.videolan.org/developers/libdvdcss.html

همونطور که گفتم مخزن رسمیشو به سیستمتون اضافه کنید و سپس نصبش کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین shifu5040

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 12 آبان 1396، 12:46 ب‌ظ »
من خیلی گیج شدم!
libdvdcss2 is already the newest version (1.2.13-0).

یعنی از قبل داشتمتش؟؟
اما هنوز نمیتونم با این سیستمم با vlc فیلم های روی dvd رو اجرا کنم!
باید چکار کنم

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 12 آبان 1396، 04:57 ب‌ظ »
توزیع مورد استفادتون چیه؟

من معمولن از Aptitude و یا synaptic برای مدیریت بسته ها استفاده میکنم، با یکی از این دوتا چک کنید و مطمئین بشید این کتابخنه روی سیستم نصب هست یا نه.

آفلاین shifu5040

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 12 آبان 1396، 08:59 ب‌ظ »
بعد از نصبش نباید هیچ کار دیگه ای انجام بدم؟
من از parrot استفاده میکنم از توزیع های دبیان هستش  ;D

« آخرین ویرایش: 12 آبان 1396، 09:02 ب‌ظ توسط shifu5040 »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #8 : 12 آبان 1396، 11:33 ب‌ظ »
سلام. من یکسری dvd دارم که واسه اینکه کپی نکنه کسی ...اونهارو قفل کردن ...
اینکه از چه روشی استفاده کردن، مهمه. مثلا بوده موردی که فایل های اصلی ویدیو رو در یه پوشه ی مخفی (آغاز با ".") گذاشته بودن و کافی بود بری اونجا و فیلم ها رو با هر پلیری میخوایی باز کنی، پس این مورد هم چک کن. ولی فکر نمی کنم برای مشاهده در گنو با vlc، مشکلی باشه ...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #9 : 13 آبان 1396، 10:32 ق‌ظ »
بعد از نصبش نباید هیچ کار دیگه ای انجام بدم؟
...
نمیدونم، شاید لازم باشه تنظیمات VLC را تغییر بدید، یه سرچ با گوگل بکنید.