انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل عجیب اتصال به سایتها با اینترنت ایرانسل!  (دفعات بازدید: 11783 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
    • احسان ابراهیمی
سلام

من از اینترنت 4G ایرانسل استفاده میکنم و از طریق وایفای لپ‌تاپ به هات اسپات گوشی وصل میشم اما اخیرا یه سری از سایتها تو اوبونتو باز نمیشن در حالی با همون اینترنت روی دستگاه های دیگه تمام سایتها بدون مشکل باز میشن!

این خطا رو میده
This page isn’t working

site.ir didn’t send any data.
ERR_EMPTY_RESPONSE
و بیشتر برای سایتهای http این مشکل هست و نسخه https همون سایتها رو بی مشکل باز میکنه

برای تست اینترنت رایتل رو اشتراک گذاری کردم و دیدم همه سایت ها باز میشن بدون مشکل

این مشکل فقط با اینترنت ایرانسل و ابونتو هست! با همون اینترنت در دیوایس های دیگه یا با اینترنت های دیگه توی اوبونتو مشکلی وجود نداره!

هرچی هم سرچ کردم و قبلا تاپیک زدم در این رابطه به جواب نرسیدم
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجاست
« آخرین ویرایش: 11 آبان 1396، 07:33 ب‌ظ توسط ehsanebrahimi »

آفلاین shifu5040

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
این مشکل فقط برای اوبونتو نیست....من از پاروت یکی از توزیع ها دبیان هست استفاده میکنم....همین کارو با ایرانسل کردم و همین نتیجه ی شمارو گرفتم....به نظر میرسه مشکل از اوبونتو یا پاروت نیست بلکه واسه ایرانسله!

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
نقل‌قول
به نظر میرسه مشکل از اوبونتو یا پاروت نیست بلکه واسه ایرانسله!
درود
متاسفانه من هم این مشکل را در اوبونتو دارم اما در ویندوز چنین ایرادی وجود ندارد ، پس نمی توان گفت اشکال از ایرانسل است.
 و به غیر از استفاده از تور نیز راه دیگری برای این ایراد پیدا نکردم.
لطفا دوستان اگر روشی برای حل کامل آن پیدا کردند به اشتراک بگذارند.
Mostafa Efafi

آفلاین alirahimi818

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
    • گروه توسعه فناوری وبورا
این مشکل از اوبونتو یا هر سیستم عامل دیگه نیست و حتی توی گوشی ها هم این مشکل هست
مشکل از ip هایی هستش که ایرانسل به کاربراش میده
این ip ها به دلیل مشکلات شبکه ای قادر به پاسخگویی برخی از سرور ها نیست (خارجی یا ایرانی فرق نمیکنه)
مثلا بامیلو از یه cdn استفاده میکنه که این ip ها نمیتونن بهش وصل بشن ، بخاطر همین خیلی دیر لود میشه سایت یا کلا لود نمیشه
همینطور دیجی کالا و سایت های دیگه

مشکل هم با تغییر ip رفع میشه (خاموش و روشن کردن اینترنت باعث تغییر ip میشه)
یا اینکه از فیلتر شکن استفاده کنید مشکل برطرف میشه

این مشکل روی آمار بازدید خیلی از سایت ها هم تاثیر منفی گذاشته

خلاصه چند روزه که این مشکل وجود داره و امیدوارم که زودتر رسیدگی کنن

آفلاین asaldl

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
    • دانلود فیلم
منم همچین مشکلی دارم..
هیچ راهی پیدا نمیکنم
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1396، 09:51 ب‌ظ توسط asaldl »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
سلام

من از اینترنت 4G ایرانسل استفاده میکنم و از طریق وایفای لپ‌تاپ به هات اسپات گوشی وصل میشم اما اخیرا یه سری از سایتها تو اوبونتو باز نمیشن در حالی با همون اینترنت روی دستگاه های دیگه تمام سایتها بدون مشکل باز میشن!

این خطا رو میده
This page isn’t working

ERR_EMPTY_RESPONSE
و بیشتر برای سایتهای http این مشکل هست و نسخه https همون سایتها رو بی مشکل باز میکنه

برای تست اینترنت رایتل رو اشتراک گذاری کردم و دیدم همه سایت ها باز میشن بدون مشکل

این مشکل فقط با اینترنت ایرانسل و ابونتو هست! با همون اینترنت در دیوایس های دیگه یا با اینترنت های دیگه توی اوبونتو مشکلی وجود نداره!

عجب!
فکر میکردم فقط من این مشکل رو دارم! چون تقریبا یه هفته ای میشه این مشکل پیش اومده و قبلش نبود.
من برخی اوقات برای دانلودهای شبانه از مودم 4 جی تی پی لینک با یه سیم‌کارت ایرانسل استفاده می‌کنم و دقیقا جدیدا به همین مشکل بر خوردم. پیش خودم فکر کردم شاید بخاطر توزیع من و دستکاری هاییه که تو تنظیمات شبکه‌ش انجام دادم اما دیشب یه نسخه‌ی لایو از لوبونتو رو بالا آوردم و روش تست کردم و دقیقا همونجا هم این مشکل بود!
باید بگم که روی گوشیم و سیستم یکی از دوستام (که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنه) با همون مودم این مشکل نیست و بدون کوچکترین ایراد هم میشه روشون دانلود و هم وبگردی کرد!
تنها راه حلی که پیدا کردم برای رفع این مشکل استفاده از تور هست اما شدیدا سرعت رو میاره پایین  و اصلا مناسب دانلود کردن نیست!
جالبش اینجاست این مشکل رو فقط و فقط با ایرانسل دارم و وقتی از سرویس ADSL م استفاده میکنم اصلا خبری از این مشکل نیست واسه همین فکر نکنم این مشکل به توزیع ربط داشته باشه! اما هر چی فکر میکنم چیز دیگه ای هم به ذهنم نمیاد که بشه مشکل رو بهش ربط داد!
قصد داشتم توزیعمو تغییر بدم (فدورا) ببینم  رو اون هم همچین مشکلی هست یا نه؟ چون جدیدا کلا با اوبونتو مشکل دارم  نمیدونم چرا  :o :o
« آخرین ویرایش: 02 آذر 1396، 04:06 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering
این مشکل از اوبونتو یا هر سیستم عامل دیگه نیست و حتی توی گوشی ها هم این مشکل هست
مشکل از ip هایی هستش که ایرانسل به کاربراش میده
این ip ها به دلیل مشکلات شبکه ای قادر به پاسخگویی برخی از سرور ها نیست (خارجی یا ایرانی فرق نمیکنه)
مثلا بامیلو از یه cdn استفاده میکنه که این ip ها نمیتونن بهش وصل بشن ، بخاطر همین خیلی دیر لود میشه سایت یا کلا لود نمیشه
همینطور دیجی کالا و سایت های دیگه

مشکل هم با تغییر ip رفع میشه (خاموش و روشن کردن اینترنت باعث تغییر ip میشه)
یا اینکه از فیلتر شکن استفاده کنید مشکل برطرف میشه

این مشکل روی آمار بازدید خیلی از سایت ها هم تاثیر منفی گذاشته

خلاصه چند روزه که این مشکل وجود داره و امیدوارم که زودتر رسیدگی کنن

اگر مشکل از ip باشه باید روی بقیه سیستم عامل ها هم همین مشکل باشه دیگه؟!
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
خوب دوستان مشکل رٌ با 700 و پشتیبانی ایرانسل در سایت هم در میون گذاشتید؟
من قبلا تماس گرفتم(از طریق سایت) پشتیبانی خوبی دارن.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خوب دوستان مشکل رٌ با 700 و پشتیبانی ایرانسل در سایت هم در میون گذاشتید؟
من قبلا تماس گرفتم(از طریق سایت) پشتیبانی خوبی دارن.
واقعا فکر نمیکنم مشکل از ایرانسل باشه. چون روی گوشیم هیچ مشکلی ندارم و همچنین روی سیستم یکی از دوستان که از ویندوز استفاده می‌کنه :o
اصلا مشکل عجیبیه!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین redhost

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
برای منم همین مشکل با سایت ایرانسل هست

اما قبلا کار میکرد

نمی دونم دقیقا مشکل از کجاست

آفلاین bhbh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
    • ariapix.net

سلام

این خطا رو میده
This page isn’t working

ERR_EMPTY_RESPONSE

با پشتیبانی شون تماس بگیرید

آفلاین mehdi.online

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
  • خدا در همین نزدیکی است
سلام

این خطا رو میده
This page isn’t working

ERR_EMPTY_RESPONSE

متاسفانه من هم همچنین مشکلی‌ دارم
عجیبه واقعاً

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
ای کاش واقعیت این می بود که این شرکت این کارو کرده تا همه ی سایت ها از https استفاده کنن ...

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
    • احسان ابراهیمی
پاسخ پشتیبانی ایرانسل!
میگه مشکل از اوبونتو هست!

_ 3007:
روی گوشی هم باز می کند یا خیر؟
18:30احسان:
روی گوشی یا ویندوز مشکلی نیست اما این مشکل عجیب فقط در لینوکس وجود داره و بجز من چندین نفر از دوستانم که از توزیع های لینوکس مثل اوبونتو و ... استفاده میکنند این مشکل رو دارند
وگرنه در ویندوز یا اندروید و ios مشکلی نیست
18:32_ 3007:
مربوط به همان نسخه شما است دوست عزیز مشکل از اینترنت ایرانسل بود با هیچ کدام نمی توانستید وصل شوید
18:32احسان :
خب اگر مشکل از لینوکس بود باید همیشه باز نمیشدند
18:33احسان :
نه اینکه گاهی باز شوند و گاهی باز نشوند
18:33احسان :
و نکته دیگر اینکه با اینترنت های دیگر مثل رایتل و ADSL این مشکل وجود نداره و فقط با ایرانسل این مشکل هست
18:33_ 3007:
احتمالا چون گاهی فیلتر شکن استفاده می کنید به ان خاطر است
18:33_ 3007:
خط مشکلی ندارد
18:34احسان :
اما احتمال دارد از IP هایی باشد که ایرانسل در اختیار کاربران قرار می دهد
18:34احسان :
من روی لینوکس اصلا فیلتر شکن ندارم
18:35_ 3007:
بخاطر ای پی بود کلا وصل نبودید نه اینکه یک روز وصل شود روز بعد نشود
مشکل سیستمی است که روی دستگاه شما است
اگر سوال دیگه ای دارید، در خدمت شما هستم...
18:36احسان :
مگر آی پی ها اشتراکی نیستند وقتی اینترنت خاموش روشن میشه IP ها عوض میشن و احتمالا بعضی از ip های ایرانسل دارای مشکل در ارتباط با برخی سرور ها هستند
18:37احسان :
این فیدبک رو به بخش های زیر ساخت و شبکه منتقل کنید شاید مشکل پیدا شود
18:37احسان :
ممنون از توجه و پاسخگویی شما

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خب من به تازگی آرچ نصب کردم. باید بگم این مشکل توی آرچ تا حد زیادی وجود نداره و تقریبا با هیچ سایتی مشکل نداشتم روی اینترنت ایرانسل. هم راحت با نهایت سرعت دانلود شد و هم راحت وب‌گردی کردم.
پس این‌طور که مشخصه این مشکل روی توزیع‌ها و سیستم عامل‌های دیگه نیست و صرفا مشکل از اوبونتو هست که امیدوارم درستش کنن.
به هر حال این چند روزی که آرچ نصب کردم خیلی ازش خوشم اومده و قصد دارم بمونم روش. چندتا از مشکلاتی که روی اوبونتو داشتم رو اینجا اصلا خبری ازش نیست.
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1396، 06:01 ب‌ظ توسط مهران :) »
فریدون فرخزاد