انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب لینوکس مینت 18.2  (دفعات بازدید: 3161 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ارسال: 126
  • ٌطراح وب
مشکل در نصب لینوکس مینت 18.2
« : 19 آبان 1396، 04:57 ب‌ظ »
سلام وسط نصب ارور های زیر میاد و نصب متوقف میشه چه کنم؟

http://www.upsara.com/images/diyc_screenshot_20171110_195251.jpeg

http://www.upsara.com/images/y0id_screenshot_20171110_195451.jpeg
تازه کار در لینوکس ولی عاشق دستکاری لینوکس :)

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
پاسخ : مشکل در نصب لینوکس مینت 18.2
« پاسخ #1 : 19 آبان 1396، 05:12 ب‌ظ »
عکس ها رو به جای آپلود در سایر آپلود سنتر ها، همین جا پیوست کنید، بعد یه مدت میبینی اون آپلود سنتر فایل ها رو پاک کرد و تاپیک برای بقیه غیر قابل استفاده میشه.

برای حل مشکل باید یه پارتیشن efi بسازی.

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #2 : 19 آبان 1396، 05:30 ب‌ظ »
جشم اقا مهران میشه بگین چطوری باید اینکار رو بکنم؟

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
« پاسخ #3 : 19 آبان 1396، 06:41 ب‌ظ »
جشم اقا مهران میشه بگین چطوری باید اینکار رو بکنم؟
اول پست اول رو ویرایش کن و عکس‌ها رو ضمیمه کن تا بهت بگم ( :D شوخی کردم)
چون شما میخواید اوبونتو رو در حالت یوفی نصب کنید این خطا رو میده و برای حل مشکل همونطور که آقای مهران گفتند
نقل‌قول
باید یه پارتیشن efi بسازی.
در موقع نصب یه پارتیشن با فرمت EFI system partition بساز و اون رو به /boot/efi مونت کن بقیه پارتیشن‌ها هم مثل نصب معمولی مونت میشن
« آخرین ویرایش: 19 آبان 1396، 06:54 ب‌ظ توسط ubulink »
اگر مشکل شما حل شد پست اول را ویراش کنید و به موضوع تایپیک عبارت    (حل شد)    را اضافه کنید تا کسی بیهوده برای پاسخ به یک موضوع حل شده زمان صرف نکند و اگر  علت و نحوهء حل شدن مشکل رابیان کنید به بسیاری از افرادی که بعدا به مشکل شما برخواهند خورد کمک خواهید کرد

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #4 : 19 آبان 1396، 07:01 ب‌ظ »
در موقع نصب یه پارتیشن با فرمت EFI system partition بساز و اون رو به /boot/efi مونت کن بقیه پارتیشن‌ها هم مثل نصب معمولی مونت میشن

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #5 : 19 آبان 1396، 08:02 ب‌ظ »

اقا شرمنده من شابد خیلی وارد نباشم تازه از ویندوز اشغال ببرون اومدم موندم توش :))

من اول به گفته شما مبام یک پارتشبن efi مییازم با حجم حدود ۳۰۰ مگ و یک روت و یک swap و یک هوم ولی بازم ارور میده و منظور شما رو از مونت کردن نمیفهمم شاید مشکل کار اینجاست.

چشم مشکلم جل بشه قول مبدم پست رو ویرایش کنم;))

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #6 : 19 آبان 1396، 08:21 ب‌ظ »
اقا چطوری میشه فایل پبوست کرد بازم مجبور به دادن لینک شدم دوستان ببینید اینکار رو میکتم.

http://uupload.ir/files/p197_img_20171110_201929.jpg

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
« پاسخ #7 : 20 آبان 1396، 09:45 ق‌ظ »

اقا شرمنده من شابد خیلی وارد نباشم تازه از ویندوز اشغال ببرون اومدم موندم توش :))

من اول به گفته شما مبام یک پارتشبن efi مییازم با حجم حدود ۳۰۰ مگ و یک روت و یک swap و یک هوم ولی بازم ارور میده و منظور شما رو از مونت کردن نمیفهمم شاید مشکل کار اینجاست.

چشم مشکلم جل بشه قول مبدم پست رو ویرایش کنم;))
الان در عکسی که فرستادی یه پارتیشن رو به روت (‌‌  /  )و یکی دیگه رو به  home (  home/ ) مونت کردی  به پارتشبن efi ساختی و اون رو به /boot/efi مونت کن و اگر مثل پارتیشن سواپ گزینه مونت نداشت اشکال نداره و درسته البته تیک فرمت رو هم بزن (شاید لازم باشه) و اینکه بهتره 500 مگی باشه (مثلا اوبونتو این مقدار رو پیشنهاد میده)
اگه مشکل حل شد بگو حل شده و پست بالا رو ویرایش کن و به عنوان تایپیک  (حل شد) رو اضافه کنید اگر نشد اول از همه بگید با چی دارید نصب کنید با سی دی یا فلش اگر با فلش با چه نرم‌افزاری فلش رو بوتیبل کردی و...
نقل‌قول
اقا چطوری میشه فایل پبوست کرد بازم مجبور به دادن لینک شدم دوستان ببینید اینکار رو میکتم.
از گزینه انتخاب‌های بیشتر میتونید فایل پیوست کنید
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1396، 09:55 ق‌ظ توسط ubulink »
اگر مشکل شما حل شد پست اول را ویراش کنید و به موضوع تایپیک عبارت    (حل شد)    را اضافه کنید تا کسی بیهوده برای پاسخ به یک موضوع حل شده زمان صرف نکند و اگر  علت و نحوهء حل شدن مشکل رابیان کنید به بسیاری از افرادی که بعدا به مشکل شما برخواهند خورد کمک خواهید کرد

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #8 : 20 آبان 1396، 11:37 ب‌ظ »
نه دوست عزیز efi هم مثل swap مونت نمیشه در ضمن این دو فرمت هم نمیشن و با فلش دارم نصب میکنم با یه برنامه معروف ایمش دقیقا یادم نیست اونیورسال داشت اسم برنانه. و هنوزم َمشکل پابرجاست.

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
« پاسخ #9 : 21 آبان 1396، 10:45 ق‌ظ »
نه دوست عزیز efi هم مثل swap مونت نمیشه در ضمن این دو فرمت هم نمیشن و با فلش دارم نصب میکنم با یه برنامه معروف ایمش دقیقا یادم نیست اونیورسال داشت اسم برنانه. و هنوزم َمشکل پابرجاست.
من در مورد فرمت کردن efi گفتم کاری به سواپ نداریم که، در ضمن efi در واقع مونت میشه خود سیستم‌عامل به صورت خودکار اون رو مونت میکنه ولی ما نمی‌بینیم چون این پارتیشن یه fat32  با دو فلگ که روش خورده در واقع فرمت خاصی نیست

احتمال داره مشکل شما برنامه‌ای باشه که باهاش فلش رو بوت میکنید یا اینکه در حالت gpt بوتیبل نکردید بعضی برنامه ها که برای بوتیبل کردن فلش استفاده می‌شوند نمی‌توانند برای نصب بر روی ‌gpt استفاده شوند به عبارت دیگر برای نصب در حالت UEFI ساخته نشدن یا بهتر بگم بهینه نشدن با سی دی امتحان کنید یا از برنامه‌ای که مطمئن بشید از gpt پشتیبانی می‌کند

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #10 : 21 آبان 1396، 05:53 ب‌ظ »
ایا ایزو رو با سیدی رایت کنم مثالا پاور ایزو فایل به صورت uefi روی سیدی رایت میشه؟ اخه هاردم همونطور که میذونین gpt هست.

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
« پاسخ #11 : 21 آبان 1396، 06:09 ب‌ظ »
ایا ایزو رو با سیدی رایت کنم مثالا پاور ایزو فایل به صورت uefi روی سیدی رایت میشه؟ اخه هاردم همونطور که میذونین gpt هست.
برای رایت روی سی دی یا دی وی دی تنظیمات خاصی نداره مثل رایت معمولی ایزو رو سی دی یا دی وی دی هست فقط برای نصب  در بایوس سی دی رو در حالت uefi (EFI) بوت کنید

پ.ن: قبلا فلش رو در حالت uefi (EFI) بوت کرده بودید؟
« آخرین ویرایش: 21 آبان 1396، 06:11 ب‌ظ توسط ubulink »

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #12 : 21 آبان 1396، 09:49 ب‌ظ »
ممنون و بله.
الان خدمتم ۳ هغته دیگه میرم خونه تست میکنم.

برنامه نویس و طراح وب