انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم ارائه فایلهای به روز رسانی [حل شد]  (دفعات بازدید: 1768 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : عدم ارائه فایلهای به روز رسانی
« پاسخ #15 : 01 دی 1396، 06:49 ب‌ظ »
میشه بگی نسخه فایرفاکسی که داری چند هست؟ می‌خوام ببینم تا چه زمانی به روز شده سیستمت.

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #16 : 02 دی 1396، 12:03 ب‌ظ »
خیلی عجیبه
مخازنت کاملن! ولی بازم توی به‌روز رسانی نمیاردشون!
اون Warning هم برای این بهت داد چون پایپش کردی به nc. طبیعیه.
اگه فقط بزنی:
sudo apt update
دیگه اون نوشته رو نمی‌بینی.

والا خیلی اتفاق عجیبیه.
تنها چیزی که به ذهنم می‌رسه اینه که محتویات لیست منابعت رو تغییر بدی. من کلاً اعتقادی به اون لیست ندارم! همیشه لیست خودمو می‌نویسم اون‌جا:
deb http://de.archive.ubuntu.com/ubuntu/ xenial main universe multiverse restricted
deb http://de.archive.ubuntu.com/ubuntu/ xenial-updates main universe multiverse restricted
deb http://secutiry.ubuntu.com/ubuntu xenial-security main universe multiverse restricted

کل محتویات پروندهٔ sources.list رو حذف کن. اون سه خط بالا رو بذار توش و ذخیره کن.
بعد:
sudo apt update
بازم اگه مشکلی بود، دیگه مُخ من جواب نمی‌ده.  ;D

دم شما گرم آقا تا همینجاشم شما کلی برای من مایه گذاشتی خیلیم ممنونم ازت.
همه لیستو پاک کنم فقط اون سه خطو بذارم؟! باشه اونم امتحان می‌کنم. خیلی ممنونم از محبت شما.

میشه بگی نسخه فایرفاکسی که داری چند هست؟ می‌خوام ببینم تا چه زمانی به روز شده سیستمت.

الان که شما گفتید من چک کردم ، آخرین نسخه‌ست! عجیب اینه که چرا من متوجه نشدم آپدیت شده. معمولا بعد از آپدیت ، بالاخره یه پیام reset firefox ی چیزی می‌ده ولی من همچین پیامی دریافت نکردم.
ممنون از اینکه کمک کردید. با اجازه من تاپیکو حل شده اعلام می‌کنم که بیش از این وقت کسی گرفته نشه.

آنلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #17 : 02 دی 1396، 01:23 ب‌ظ »
اگه بسته‌هات به آخرین نسخه به‌روز رسانی شدن، پس احتمالاً به‌روز‌ رسانیت خودکار انجام می‌شه.
برو توی تنظیمات، بخش Package and software (شایدم برعکس  ;D) تو تب سوم ببین گزینهٔ به‌روز رسانی خودکار تیک خورده یا نه.
شاید همیشه توزیعت به‌روز رسانی می‌شه. ولی چون خودکار انجام می‌شه، شما متوجهش نشدی.
اگه مال این موضوع باشه، پس لیست منابعت درسته. لازم نیست دستش بزنی.
من چون چندسالیه که میزکار ندارم، اصلاً موضوع به‌روز رسانی خودکار رو یادم رفته بود. ممکنه از اون باشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #18 : 03 دی 1396، 07:40 ب‌ظ »
اگه بسته‌هات به آخرین نسخه به‌روز رسانی شدن، پس احتمالاً به‌روز‌ رسانیت خودکار انجام می‌شه.
برو توی تنظیمات، بخش Package and software (شایدم برعکس  ;D) تو تب سوم ببین گزینهٔ به‌روز رسانی خودکار تیک خورده یا نه.
شاید همیشه توزیعت به‌روز رسانی می‌شه. ولی چون خودکار انجام می‌شه، شما متوجهش نشدی.
اگه مال این موضوع باشه، پس لیست منابعت درسته. لازم نیست دستش بزنی.
من چون چندسالیه که میزکار ندارم، اصلاً موضوع به‌روز رسانی خودکار رو یادم رفته بود. ممکنه از اون باشه.

خیلی ممنون از لطفتون همین کارو کردم و رفتم توی تنظیمات و تب آپدیتس.
گزینه When there are security updates روی Download and install automatically بود که گذاشتم روی Display immediately و گزینه Wneh there are other updates روی Display weekly بود که تغییرش ندادم.

خیلی لطف کردید ممنون از محبتتون.
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد