انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: رایت نشدن ایزو آرچ در فلش  (دفعات بازدید: 1490 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ارسال: 126
  • ٌطراح وب
رایت نشدن ایزو آرچ در فلش
« : 16 آذر 1396، 09:42 ب‌ظ »
سلام من میخام تمام نسخه ها رو تست کنم میدونم مبندی هستم ولی کرم اینکار افتاده تو وجودم واس همین هی مزاحم اقا رسول و دوستان میشم.

من آرچ رو از خود ساتش دان کردم حدودا 516 مگ حالا میخام با 2 تا برنامه ای که تو لینوکس قبلا باهاشون کار کردم مثل k3b این ایزو رو به برنامه شناسایی کنم نمیشه در صورتی که بقیه ایزوها مثل مینت و اوبونتو رو راحت میشناسه.
تازه کار در لینوکس ولی عاشق دستکاری لینوکس :)

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : رایت نشدن ایزو آرچ در فلش
« پاسخ #1 : 16 آذر 1396، 10:04 ب‌ظ »
مگه نمی‌گی روی Flash؟؟
پس چرا از K3B استفاده می‌کنی؟
منظورت Write روی CD هست؟
پسوند آرچی که گرفتی چی هست؟
درضمن، آرچ اصلاً چیزی نداره که بخوای تست کنی. فقط به صورت متنی می‌تونی نصبش کنی. برات هنوز زوده.
آرچ مثل بقیه نیست که میزکار داشته باشه و Live اجراش کنی یا نصبش کنی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #2 : 16 آذر 1396، 11:45 ب‌ظ »
... مثل k3b این ایزو رو به برنامه شناسایی کنم ...
از unetbootin استفاده کن که گرافیکی هست.
همچنین dd که ممکنه یکم برات سخت باشه.

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #3 : 17 آذر 1396، 12:28 ق‌ظ »
دو تا ایزو جدید تست کردم هر دو ارور زیر رو میدن

http://up.img7.ir/v83vh.png

تو سیدی این ارور رو میده و تو رایت کردن در فلش هم که تو برنامه وقتی ایزو رو اضافه میکنی برنامه ایزو رو \اک میکنه بدون ارور.
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1396، 01:13 ق‌ظ توسط imaniy1994 »

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #4 : 17 آذر 1396، 05:59 ق‌ظ »
... مثل k3b این ایزو رو به برنامه شناسایی کنم ...
از unetbootin استفاده کن که گرافیکی هست.
همچنین dd که ممکنه یکم برات سخت باشه.

ابزار Unetbootin برای آرچ-بیس‌ها مناسب نیست و شما نمی‌تونی با اون آرچ-بیسد را به صورت زنده بیاری بالا :) (شاید توی نسخه‌های جدیدش مشکل رفع شده باشه, هر چند فکر نمی‌کنم ولی از قدیم آنتبوتین نه برای من و نه برای هیچ یک از دوستان تونسته یه آرچ بیس را بالا بیاره)

پیشنهاد من استفاده از Suse image writer هست! این یکی را خود ویکی مانجارو هم پیشنهاد داده و حتی بر خلاف آرچ توی مخازن رسمی خودشونم قرارش دادند!

طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ٌطراح وب
« پاسخ #5 : 17 آذر 1396، 11:25 ق‌ظ »
اول اینکه تشکر از رسول بابت راهنمایی درباره آرچ چون تازه فهمیدم دست رو چی گذاشتم به عنوان یه تازه کار  ;D

دوست عزیز Nelliel میشه کد نصب این برنامه رو بدی؟ + اینکه من الان ایزو مانجارو رو هم بهش دادم نشناحت نمیدونم مشکل از کجاست.ایزو ها که نباید مشکلی داشته باشن.

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #6 : 17 آذر 1396، 12:03 ب‌ظ »
دوست عزیز Nelliel میشه کد نصب این برنامه رو بدی؟ + اینکه من الان ایزو مانجارو رو هم بهش دادم نشناحت نمیدونم مشکل از کجاست.ایزو ها که نباید مشکلی داشته باشن.

اگه ایزو سالم باشه(که معمولا همیشه سالمه), بستگی داره از چه ابزاری استفاده میکنی, همون‌ طور که گفتم unetbootin با آرچ بیس‌ها کلا مشکل داره! واسه نصب suse image writer هم اگر اوبونتو داری, تاجایی که می‌دونم باید از طریق PPA اقدام کنی, یه سرچی توی گوگل بزنی پیداش میکنی, (یادت باشه موقع سرچ به جای اینکه بنویسی "suse image writeer" بنویسی "imagewriter" در غیر این صورت نتایج درستی برات نمیاره)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین mobtadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #7 : 17 آذر 1396، 01:34 ب‌ظ »
سلام من میخام تمام نسخه ها رو تست کنم میدونم مبندی هستم ولی کرم اینکار افتاده تو وجودم واس همین هی مزاحم اقا رسول و دوستان میشم.

من آرچ رو از خود ساتش دان کردم حدودا 516 مگ حالا میخام با 2 تا برنامه ای که تو لینوکس قبلا باهاشون کار کردم مثل k3b این ایزو رو به برنامه شناسایی کنم نمیشه در صورتی که بقیه ایزوها مثل مینت و اوبونتو رو راحت میشناسه.
راه ساده‌ایه، امتحان کن.
ابتدا فلش مموری رو وصل کن؛ ترمینال رو باز کن و بعد فرمان زیر رو تایپ کن. این فرمان لیست پارتیشن‌های موجود در دستگاه رو نشون میده:
sudo fdisk -lمعمولا اسم پارتیشن فلش بصورت sdb1 نشون داده میشه. مثال از خروجی دستور بالا و نمایش پارتیشن فلش مموری:
Device     Boot Start      End  Sectors  Size Id Type
/dev/sdb1  *     2048 15695870 15693823  7.5G  b W95 FAT32
به فرض اینکه فایل ایزو در پوشه home باشه، دستور زیر رو تایپ کن (شماره آخر رو نباید وارد کنی).
sudo dd bs=4M if=ubuntu.iso of=/dev/sdb status=progress && syncif یعنی فایل ورودی
of یعنی مسیری که فایل قراره اونجا نوشته بشه
bs یعنی تعداد بایت‌هایی که در هر زمان قراره خوانده یا نوشته بشه
status یعنی چگونگی پیشرفت رو نمایش بده
sync یعنی قبل از اینکه دستور dd نشون بده کارش انجام شده، باید کل فایل در مقصد رایت شده باشه؛ در غیراینصورت dd پایان کار رو نمایش نمی‌ده.