انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل محدودیت در پهنای باند بین دو دستگاه بی‌سیم [حل شد]  (دفعات بازدید: 1397 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام.
من از روزی که لپ‌تاپ خریدم یه مشکلی دارم.
لپ‌تاپ الآن از طریق Wifi به Router وصله.
گوشی هم از طریق Wifi به Router وصله.
حالا مشکل چیه؟ این‌که سرعت انتقال داده بین لپ‌تاپ و گوشی نهایتاً به ۱۰۰ کیلوبایت می‌رسه!
حالا کافیه لپ‌تاپ رو با LAN به Router وصل کنم، سرعت انتقال داده به ۱۰ مگابایت می‌رسه!
نکتهٔ بعدی اینه که وقتی گوشی رو Hotspot می‌کنم و با لپ‌تاپ بهش وصل می‌شم، سرعت خیلی خوبه. یعنی Router که از وسط برداشته بشه، سرعت خوب می‌شه!
نمی‌شه گفت مشکل از Router هست. چون اولاً در حالت عادی که به Router وصلم (چه LAN چه Wifi) سرعت بالاس!. یعنی گوشی که بهش وصله سرعت بالاس. لپ‌تاپ که بهش وصله سرعت بالاس. فقط وقتی قرار باشه بین گوشی و لپ‌تاپ داده‌ای انتقال بدم، سرعت کم می‌شه!
به نظرتون مشکل از کجاس؟
ابزاری هم که برای این کار استفاده می‌کنم، Curlftpfs هست. اول شک کردم به همون! ولی خب الآن با همین ابزار دارم از گوشی که Hotspot شده داده با سرعت بالا انتقال می‌دم!
این هم بگم که قبلاً  از روش گوشی به لپ‌تاپ (از طریق Wifi) اصلاً استفاده‌ای نداشتم! ممکنه طبیعی باشه؟
« آخرین ویرایش: 04 دی 1396، 04:03 ب‌ظ توسط RAS00L »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
توی کانفیگ مربوط به این روتر، توی سیستم خودت محدودش نکردی از سرعت آپلود و دانلود؟
توی بقیه نرم افزار ها هم مشکل هست؟
خط آخر: نه، اصلا

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
توی کانفیگ مربوط به این روتر، توی سیستم خودت محدودش نکردی از سرعت آپلود و دانلود؟
توی بقیه نرم افزار ها هم مشکل هست؟
خط آخر: نه، اصلا

نه جایی تنظیم نشده. چون سرعت موقع Download از اینترنت بالاس. موقع استفاده از Lan هم بالاس. فقط زمانی که دو دستگاه از طریق Wifi به هم وصل می‌شن سرعت کمه.
نرم‌افزار دیگه‌ای امتحان نکردم. چون curlftpfs اگه مشکل داشته باشه، پس چرا وقتی لپ‌تاپ به Hotsopt گوشی وصل می‌شه، سرعتش بالاس؟
به عبارتی وقتی که Router بین ایناس، سرعت کمه در حالت wifi.
من خودم حدس می‌زنم ممکنه آنتن Routerم کشش نداشته باشه وقتی دوتا دستگاه بخوان از سیگنال آنتن استفاده کنن!
ولی بازم خب الآن توی خونه ۵ دستگاه همزمان به Wifi متصله بدون این‌که سرعت اینترنت کم بشه!
من توی اینترنت با Wifi ۹۰۰ کیلوبایت سرعت دارم ولی توی شبکه ۱۰۰ کیلوبایت!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
الآن روی گوشی sftp راه‌اندازی کردم و با لپ‌تاپ از طریق sshfs به گوشی متصل شدم و دارم پرونده جا به جا می‌کنم. سرعت ارسال اطلاعات به گوشی: ۵۰۰ کیلوبیت!!
پس مشکل از curlftpfs هم نیست. این برنامه با طریق ftp کار می‌کنه. sftp هم با ssh کار می‌کنه! ولی بازم سرعت پایینه. تازه پایین‌تر از ابزار قبلی!!
به نظرتون مشکل از کجاس؟

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
الآن روی گوشی sftp راه‌اندازی کردم و با لپ‌تاپ از طریق sshfs به گوشی متصل شدم و دارم پرونده جا به جا می‌کنم. سرعت ارسال اطلاعات به گوشی: ۵۰۰ کیلوبیت!!
پس مشکل از curlftpfs هم نیست. این برنامه با طریق ftp کار می‌کنه. sftp هم با ssh کار می‌کنه! ولی بازم سرعت پایینه. تازه پایین‌تر از ابزار قبلی!!
به نظرتون مشکل از کجاس؟
از یک سرور ftp سعی کنید یک فابل رو باهردو وسیله بگیرید، که شاید این پورت تو یکی محدود شده.
سرعت آپلود توی ftp شون رو هم بررسی کنید

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
امروز که دوباره با sshfs به گوشی از طریق sftp وصل شدم، دیدم سرعت ارسال روی ۱۶ مگابیت هست.به نظر می‌رسه یا مشکل از ftp هست! که با sftp درست شده. یا مشکل از curlftpfs هست که با sshfs درست شده.
بالاخره یا پروتکل یا ابزار با اتصال دو دستگاه به یک Router از طریق Wifi مشکل دارن.
به عبارتی مشکل یکی از این دو با Router هست!
چون همون‌طور که توی اول تاپیک گفتم، اگه یک دستگاه از طریق LAN به Router متصل باشه، مشکلی وجود نداره.
و این‌که اگر هیچ‌کدوم به Router متصل نباشن و لپ‌تاپ به گوشی وصل باشه هم باز هیچ مشکلی وجود نداره.
مشکل این بود که هر دو به صورت بی‌سیم به Router که وصل می‌شن سرعت کم می‌شه. حالا مشکل یا از پروتکل ftp بود یا از ابزار curlftpfs

حالا فعلاً که با sshfs و sftp سرعت بیش‌تر هست. ۲ مگ در ثانیه هم بدک نیست! باز بهتر از اون ۱۰۰ کیلوبیت هست!  ](*,)