انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست تشکیل گروه کاربران لینوکس در پیام رسان ایرانی  (دفعات بازدید: 8168 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Me1377

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
    • وبلاگ من
با عرض سلام
با توجه به مسدود شدن تلگرام بنده از مدیران سایت درخواست دارم که گروهی برای کاربران در پیام رسان ایرانی بسازن تا افرادی که علاقه دارن از برنامه ایرانی استفاده کنند هم بهره ای ببرند
هرچند که تلگرام واقعا فوق‌العاده است ولی پیشنهاد بنده تشکيل گروهی در پیام رسان *** است که هم امنه یعنی مثل تلگرام پیام هارو دو بار کدگذاری میکنه و هم متن بازه
خواهشا به درخواست بنده توجه کنید
« آخرین ویرایش: 14 دی 1396، 02:03 ق‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
با توجه به اینکه توسعه‌دهنده و شرکت پشتیبانش در ایران قرار دارند، نمی‌تونه به راحتی قابل اطمینان باشه (هم اینکه پایدار ادامه پیدا بکنه، هم اینکه به قوانین حریم شخصی احترام بذاره)، در نتیجه به نظر من گزینهٔ مناسبی برای فعالیت نیست.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3498
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
قطعی تلگرام و اینستاگرام موقتیه.
یه چند روز دندون رو جیگر بذارین درست می‌شه همه‌چی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین مرتضی آقابیگی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
    • http://qomac.ir/u/morteza/profile
قطعی تلگرام و اینستاگرام موقتیه.
یه چند روز دندون رو جیگر بذارین درست می‌شه همه‌چی.

نه رسول تلگرام یه نعمت بود که ازمون گرفته شد   ](*,)

گروه کاربران ایرانی اوبونتو در تلگرامم که چند وقت  پیش از هم پاشید

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
این حرف دوستان رو قبول ندارم در ارتباط با امنیت ---- از دید من وقتی تلگرام به راحتی یک کانال رو حذف میکنه معنیش ازادی یا کنترل نشدن رو نداره
من توی ایران زندگی میکنم و خرج زندگیم از همین استارت آپهای ایرانی میچرخه اگر بخوام خودم این موضوع رو تحریم بکنم واویلا ست
در کل اگر دوست دارید در آینده در همین ایران بمونید و شغلی داشته باشید از استارت آپها حمایت کنید حالا با هر کدوم که راحت تر هستید
در کل من یک گروه ساختم با لینک زیر دوست داشتید عضو بشید

-- ویرایش توسط ناظر - نیازمند نرم‌افزار انحصاری --
« آخرین ویرایش: 19 دی 1396، 11:53 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
این حرف دوستان رو قبول ندارم در ارتباط با امنیت ---- از دید من وقتی تلگرام به راحتی یک کانال رو حذف میکنه معنیش ازادی یا کنترل نشدن رو نداره
من توی ایران زندگی میکنم و خرج زندگیم از همین استارت آپهای ایرانی میچرخه اگر بخوام خودم این موضوع رو تحریم بکنم واویلا ست
در کل اگر دوست دارید در آینده در همین ایران بمونید و شغلی داشته باشید از استارت آپها حمایت کنید حالا با هر کدوم که راحت تر هستید
در کل من یک گروه ساختم با لینک زیر دوست داشتید عضو بشید

-- ویرایش توسط ناظر - نیازمند نرم‌افزار انحصاری --

خیلی هم عالی... من از شما تشکر میکنم... بنده عضو شدم...
« آخرین ویرایش: 19 دی 1396، 11:53 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
من توی ایران زندگی میکنم و خرج زندگیم از همین استارت آپهای ایرانی میچرخه
درسته، اتفاقا یک سری از این سرویس‌دهنده‌ها هم کارشون رو اینطوری توجیه می‌کنن که خرجشون از جاسوسی می‌چرخه و خب برای همین خیلی‌ها مثل من ترجیح میدن کمتر طرف اون‌ها برن و از سرویس‌های امن استفاده کنن :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
من توی ایران زندگی میکنم و خرج زندگیم از همین استارت آپهای ایرانی میچرخه
درسته، اتفاقا یک سری از این سرویس‌دهنده‌ها هم کارشون رو اینطوری توجیه می‌کنن که خرجشون از جاسوسی می‌چرخه و خب برای همین خیلی‌ها مثل من ترجیح میدن کمتر طرف اون‌ها برن و از سرویس‌های امن استفاده کنن :)
قوانین انحصاری این انجمن با قوانین کره شمالی یکیه ](*,) اگر به آزادی اعتقاد دارید باید به آزادی بیان هم اعتقاد داشته باشید که اینقدر سنگ آزادی رو به سینه میزنید  :-X  ولی افسوس  به ساده ترین تبصره اش اعتقاد ندارید و سریع سانسور میکنید \\:D/ عجب تناقضی >:(
 فکر کنم شما خارجی و از خیلی چیزها خبر نداری
و مطمنا باید هم این نظر رو داشته باشی ;D ;D
دیدگاهای شما از اونور اینطوریه ---- دیگاه های ما از اینور این شکلیه
اگر میانگین بگیریم بیتشر کسانی که ایران هستند و دستی توی این شرکتها دارند حالا به هر شکلی
 هیچ مشکلی برای استفاده از این استارت آپها ندارند چون خودشون به نوعی چه کم یا زیاد درگیر این شرکتها هستند و اگر خود اونها تحریمش بکنند از نون خوردن میافتند
و کسانی هم که مشکل دارند معمولا توی رده سنی زیر ۲۵ سال هستند حالا هر دلیلی که براش وجود داره که من تصمیم ندارم بهش بپردازم
در ضمن من اعتقاد دارم معمولا کسانی از کنترل شدن میترسند که یا سیاسی هستند یا دزد یا قاچاقچی و غیره
همون تلگرام که همه اینقدر سنگش رو به سینه میزنند تا زمانی که خود کاربر نخواد ارتباطش رمزگذاری نمیشه در نتیجه خیلی راحت به تمام پیام های ما دسترسی داره همانطور که به راحتی میتونست اعضای داعش رو تشخیص بده و کاربریشون رو بن کنه
من موندم تلگرام میتونه به اطلاعات ما دسترسی داشته باشه
ایرانیها نمیتونند؟؟؟؟؟؟؟اینم یک تناقض دیگه ](*,)

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
با توجه به اینکه توسعه‌دهنده و شرکت پشتیبانش در ایران قرار دارند، نمی‌تونه به راحتی قابل اطمینان باشه (هم اینکه پایدار ادامه پیدا بکنه، هم اینکه به قوانین حریم شخصی احترام بذاره)، در نتیجه به نظر من گزینهٔ مناسبی برای فعالیت نیست.

سلام.
خوب اگر قرار بر این باشه که به این دید نگاه کنیم، یک توسعه دهنده خوب ایرانی کسی هست که شرکت پشتیبانی برنامش خارج از ایران باشه!
تا حدودی این حرفتون رو قبول دارم چون اگر خود توسعه دهنده رو فاکتور بگیریم خیلی از سازمان ها و نهاد های دیگه به دنبال اطلاعات شخصی مردم هستند.
ولی تکلیف یک برنامه نویس که نیتش خیر هست، چیه؟

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
در ضمن من اعتقاد دارم معمولا کسانی از کنترل شدن میترسند که یا سیاسی هستند یا دزد یا قاچاقچی و غیره

هر فرد حریم شخصی دارد و تلاش میکند که آقای X و Y به اون ها دسترسی نداشته باشند.
داخل پیام رسان پیام های شخصی فرستاده میشود و مانند توییتر یا ... نیست که برای همه قابل مشاهده باشد.
با این وجود افرادی که احتیاط میکنند و برای حفظ حریم شخصی شون تلاش میکنند، خلاف کار نیستند.
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 12:29 ق‌ظ توسط AmirZare »

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *

سلام.
خوب اگر قرار بر این باشه که به این دید نگاه کنیم، یک توسعه دهنده خوب ایرانی کسی هست که شرکت پشتیبانی برنامش خارج از ایران باشه!
تا حدودی این حرفتون رو قبول دارم چون اگر خود توسعه دهنده رو فاکتور بگیریم خیلی از سازمان ها و نهاد های دیگه به دنبال اطلاعات شخصی مردم هستند.
من این جمله رو قبول ندارم من به کسانی که خارج زندگی میکنند کاری ندارم دوستان که در همین ایران زندگی میکنند لطفا اعلام کنند هر کدام توی چه شرکتی کار میکنند و چه بخشی رو در کنترلشون دارند اگر واقعا کسانی که به عنوان غول های تکنولوژی و این انجمن میشناسیمشون بیان و شعلشون رو براتون شرح بدن متوجه میشید بیشترشون توی همون شرکتها کار میکنند و همون استارت آپ رو بدون مشکل استفاده میکنند
من موندم چرا استارت آپهای مقابلشون رو میکوبنند رو هنوز نفهمیدم

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *

هر فرد حریم شخصی دارد و تلاش میکند که آقای X و Y به اون ها دسترسی نداشته باشند.
داخل پیام رسان پیام های شخصی فرستاده میشود و مانند توییتر یا ... نیست که برای همه قابل مشاهده باشد.
با این وجود افرادی که احتیاط میکنند و برای حفظ حریم شخصی شون تلاش میکنند، خلاف کار نیستند.
کاملا قبول دارم ولی حرفم این بود وقتی تلگرام به حریم خصوصی اهمیت نمیدهد و تا زمانی که خودت انتخاب نکنی رعایت نمیشه یا حتی واتس آپ برای رمزگذاریش یک بک دور میزاره برای موارد خاص من موندم حریم خصوصی کجای داستان وجود داره به قول یکی از دوستان حریم خصوصی در اینترنت اصلا معنی نمیده یا باید از اینترنت جدا بشی یا کلا حریم خصوصی رو زیاد جدی نگیری

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
به نظر من هم افرادی که ترسی از کنترل‌شدن ندارند، هنوز رشد اجتماعی لازم رو پیدا نکردند که بفهمند این موضوع چه صدمه‌ای به جامعه میزنه و بیشتر از دزد و قاچاقچی باعث عقب‌افتادن جامعه هستند :)

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
کاملا قبول دارم ولی حرفم این بود وقتی تلگرام به حریم خصوصی اهمیت نمیدهد و تا زمانی که خودت انتخاب نکنی رعایت نمیشه یا حتی واتس آپ برای رمزگذاریش یک بک دور میزاره برای موارد خاص من موندم حریم خصوصی کجای داستان وجود داره به قول یکی از دوستان حریم خصوصی در اینترنت اصلا معنی نمیده یا باید از اینترنت جدا بشی یا کلا حریم خصوصی رو زیاد جدی نگیری

من خودم به شخصه از هیچ پیام رسانی استفاده نمیکنم.
اما در مورد حرف دوستتون ("حریم خصوصی در اینترنت اصلا معنی نمیده یا باید از اینترنت جدا بشی یا کلا حریم خصوصی رو زیاد جدی نگیری") باید بگم که هر کس برای امنیت خودش یک سطحی دارد.
بر حسب اهمیت اطلاعاتی که مبادله میکنیم باید امنیت خودمون رو هم بالا ببریم.
افرادی هستند که میخوان سر مشکلات سیاسی یا حملات و... با هم صحبت کنند خوب طبیعتا در چت روم های مشخص و پنهان و در ساعت های مشخص با هم اطلاعاتشون رو مبادله میکنند.
افرادی هم هستن که میخوان با اعضای فامیلشون صحبت کنند پس اونا هم به یک پیام رسان که تلاشی برای خوندن پیام هاشون نداشته باشه راضی هستند.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
یک توسعه دهنده خوب ایرانی کسی هست که شرکت پشتیبانی برنامش خارج از ایران باشه!
بعضی کشورها شرایط مناسب برای برخی فعالیت‌ها رو ندارند. نمونهٔ اون هم در حوزه حریم شخصی ایران هستش. یک توسعه‌دهنده، حتا اگر فرد خوبی باشه، برای فعالیت توی این زمینه در ایران، یا باید پا روی موارد اخلاقی بذاره، یا مجبوره که یک زمانی کل پروژه رو ترک بکنه.