انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل عجیب برای ست کردن DNS !!  (دفعات بازدید: 1994 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
مشکل عجیب برای ست کردن DNS !!
« : 19 دی 1396، 02:48 ب‌ظ »
سلام
یک مودم همراه شیاعومی خریدم که بعد از مدتی مشکل در وبگردی پیش اومد !  یعنی صفحات وب رو باز نمیکنه !  وقتی به مودم وصل میشم تا یکی  2  دقیقه صفحات باز میشن ولی بعدش دیگه باز نمیشن
البته مسنجرها باز میشن و مشکلی ندارن .. همینطور اگر فیلتر شکن هم بزنم,  صفحات وب باز میشن ولی بمحض اینکه فیلترشکن قطع کنم باز مشکل برمیگرده

با فروشنده تماس گرفتم و گفتن که مشکل از اینترنت ایرانسل هست که با DNS مشکل داره و باید  دی ان اس ست بشه
در موبایل اندرویدی از برنامه تغیر دی ان اس کمک میگیرم که مشکل برطرف شده
ولی در اوبونتو با وارد کردن همون دی ان اس, مشکل همچنان وجود داره  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

عکس از تنظیمات میذارم ...  لطفن هر نظری دارید بفرمایید ... باور کنید دیوانه شدم از این اینترنت

در ضمن توی ترمینال هم دستور   sudo gedit /etc/dhcp/dhclient.conf    میزنم ... مینویسه همچین چیزی وجود نداره
لطفن هر راه حلی به نظرتون میرسه رو بفرمایید

http://s9.picofile.com/file/8316261950/111111.png

http://s9.picofile.com/file/8316261992/22222222.jpg

اوبونتو هم 16.04  هست

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 19 دی 1396، 02:51 ب‌ظ توسط Danoosh »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : مشکل عجیب برای ست کردن DNS !!
« پاسخ #1 : 19 دی 1396، 03:02 ب‌ظ »
سلام
یک مودم همراه شیاعومی خریدم که بعد از مدتی مشکل در وبگردی پیش اومد !  یعنی صفحات وب رو باز نمیکنه !  وقتی به مودم وصل میشم تا یکی  2  دقیقه صفحات باز میشن ولی بعدش دیگه باز نمیشن
البته مسنجرها باز میشن و مشکلی ندارن .. همینطور اگر فیلتر شکن هم بزنم,  صفحات وب باز میشن ولی بمحض اینکه فیلترشکن قطع کنم باز مشکل برمیگرده

با فروشنده تماس گرفتم و گفتن که مشکل از اینترنت ایرانسل هست که با DNS مشکل داره و باید  دی ان اس ست بشه
در موبایل اندرویدی از برنامه تغیر دی ان اس کمک میگیرم که مشکل برطرف شده
ولی در اوبونتو با وارد کردن همون دی ان اس, مشکل همچنان وجود داره  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

عکس از تنظیمات میذارم ...  لطفن هر نظری دارید بفرمایید ... باور کنید دیوانه شدم از این اینترنت

در ضمن توی ترمینال هم دستور   sudo gedit /etc/dhcp/dhclient.conf    میزنم ... مینویسه همچین چیزی وجود نداره
لطفن هر راه حلی به نظرتون میرسه رو بفرمایید

http://s9.picofile.com/file/8316261950/111111.png

http://s9.picofile.com/file/8316261992/22222222.jpg

اوبونتو هم 16.04  هست

موفق باشید

اگه روی سیستم خودتون tor رو ست کردین مشکل از اونه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
« پاسخ #2 : 20 دی 1396، 06:08 ق‌ظ »
سلام
نه هیچی نصب نکردم
میگم که مشکل از ارتباط مودم با DNS  هست که وقتی دی ان اس توی اوبونتو ست میکنم اجرا نمیشه  :(
البته با مودم های دیگه تست کردم و مشکلی نبود ... فقط ایرانسل مشکل داره  ](*,)

موفق باشید

-------------------------   
مشکلم تقریبن شبیه ایشون هست      https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147243.0.html

اولش که وصل میشم به مودم همه چیز اوکی هست ولی بعد از کمی  جالا 1 یا ۲ دقیقه... دیگه مشکل DNS  پیدا میشه
نمیدونم مشکل از چیه .. فقط هم همون فیلتر شکن مرورگر (اپرا)  روشن که میکنم, وبسایت ها رو میاره وگرنه فیلتر شکن دیگه ای روی سیستمم نصب نیست

اکر برنامه ای وجود داشته باشه که DNS  رو واردش کنیم و مثل یک برنامه مجزا عمل کنه فکر کنم این مشکلم رو حل کنه ! خیلی گشتم ولی همچین برنامه ای پیدا نکردم
اگر برنامه ای میشناسید لطفن معرفی کنید
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 07:25 ق‌ظ توسط Danoosh »

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #3 : 25 دی 1396، 06:15 ب‌ظ »
سلام شما میتونید روی اوبونتو از بسته dnscrypte-proxy استفاده کنید
sudo apt install dnscrypt-proxyبه احتما ۹۹٪ مشکل رو حل میکنه ولی اگه حل نشد من خودم این مشکل رو داشتم و تونستم از طریق دوستان این مشکل حل کنم توی این صفحه دنبال مشکل بگیردید:مشکل در اتصال اینترنت بصورت Local (فقط میتونم از tor استفاده کنم)(حل شد)
موفق باشید
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 25 دی 1396، 11:31 ب‌ظ »
شاید پاسخ عجیبی باشه ولی اینترنت ایرانسل کلا با گنو/لینوکس مشکل داره نمی‌دونم چرا... خیلی از سایتا رو نمیشه باز کرد. تو همین انجمن هم بگردی تایپک‌هایی در موردش پیدا میکنی ولی راه حلی پیدا نشده هنوز ظاهرا ...
زنگ زدم به پشتیبانی ایرانسل هم مشکل رو مطرح کردم گفت به ایرانسل ربط نداره مشکل از سیستم عاملتونه منم به جای اینکه سیستم  عاملمو عوض کنم سیمکارت رو عوض کردم به یه اپراتور دیگه و مشکلی ندارم فعلا.
روی یه مودم tplink m7350 از ایرانسل استفاده می‌کردم  که وقتی وصلش میکردم به گوشیم یا یه سیستم ویندوزی مشکل نداشت اما رو کامپیوتر خودم که اوبونتو بود همین مشکل بود و حتی روی توزیع‌های دیگه هم امتحان کردم تا حد زیادی مشکل سرجاش بود. روی کامپیوترم هم با سرویس ADSL مشکلی نبود اصلا و  فقط ایرانسل این مشکل رو داشت...
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #5 : 27 دی 1396، 04:52 ب‌ظ »
شاید پاسخ عجیبی باشه ولی اینترنت ایرانسل کلا با گنو/لینوکس مشکل داره نمی‌دونم چرا...
در گروه های مختلف هم، افراد زیادی با نت ایرانسل مشکل دارن ...