انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: صدا دادن هارد در اوبونتو 17.10  (دفعات بازدید: 1431 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
صدا دادن هارد در اوبونتو 17.10
« : 22 دی 1396، 12:55 ق‌ظ »
سلام
دو روزی میشه هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کردمش و اوبونتو 17.10 رو روش نصب کردم. از همون روز به بعد هاردم دائما یه صدایی میده که خیلی کوتاهه ولی تند تند و پشت سر هم (یه چیزی مثل صدای رد شدن قطار از رو ریل رو تصور کنید  ;D ) این صدا مال زمانی نیست که از هارد استفاده‌ی جدی می‌کنم (صدای اون که عادیه) این صدا در حالت عادی که هیچ کاری هم نمی‌کنم دائما میاد.
کلا ظاهرا روی تمام نسخه‌های اوبونتو این مشکل برای من هست. زوبونتو و لوبونتو و اوبونتو mate رو هم لایو که آوردم بالا این صدا باپرجا بود ولی فدورا رو که لایو آوردم بالا اصلا صدا نمی‌داد.
نظری ندارین؟؟

ویرایش: اینم اضافه کنم که قبلا علاوه بر پارتیشن روت و swap، دوتا پارتیشن با حجم‌ میانگین 350 گیگابایتی با فایل سیستم NTFS داشتم اما تو پارتیشن بندی جدیدم همین دوتا پارتیشن رو دوباره درست کردم منتهی با فایل سیستم ext4
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 08:07 ق‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
پاسخ : صدا دادن هارد در اوبونتو 17.10
« پاسخ #1 : 22 دی 1396، 03:20 ق‌ظ »
یک سری تنظیمات رو می‌تونی با hdparm اعمال کنی و اون مشکل رو حل کنی. اینکه دقیقا چه صداییه و چه چیزی باعث اون میشه رو همینطوری نمی‌تونم بگم.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 22 دی 1396، 06:13 ق‌ظ »
یک سری تنظیمات رو می‌تونی با hdparm اعمال کنی و اون مشکل رو حل کنی. اینکه دقیقا چه صداییه و چه چیزی باعث اون میشه رو همینطوری نمی‌تونم بگم.
چجوری می‌تونم تشخیص بدم مشکل از کجاست؟
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
« پاسخ #3 : 22 دی 1396، 10:19 ق‌ظ »
سلام
دو روزی میشه هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کردمش و اوبونتو 17.10 رو روش نصب کردم. از همون روز به بعد هاردم دائما یه صدایی میده که خیلی کوتاهه ولی تند تند و پشت سر هم (یه چیزی مثل صدای رد شدن قطار از رو ریل رو تصور کنید  ;D ) این صدا مال زمانی نیست که از هارد استفاده‌ی جدی می‌کنم (صدای اون که عادیه) این صدا در حالت عادی که هیچ کاری هم نمی‌کنم دائما میاد.
کلا ظاهرا روی تمام نسخه‌های اوبونتو این مشکل برای من هست. زوبونتو و لوبونتو و اوبونتو mate رو هم لایو که آوردم بالا این صدا باپرجا بود ولی فدورا رو که لایو آوردم بالا اصلا صدا نمی‌داد.
نظری ندارین؟؟

ویرایش: اینم اضافه کنم که قبلا علاوه بر پارتیشن روت و swap، دوتا پارتیشن با حجم‌ میانگین 350 گیگابایتی با فایل سیستم NTFS داشتم اما تو پارتیشن بندی جدیدم همین دوتا پارتیشن رو دوباره درست کردم منتهی با فایل سیستم ext4

یه بک آپ از اطلاعاتت داشته باشی بد نیست. چون هارد یه دفعه میپره. معمولا بعد از صدا دادن هارد باید آمادگی هر اتفاقی رو داشته باشی. اینکه لایو اومدی بالا و صدای هارد کمتر شده، طبیعیه که صدا کمتر میشه... یه نرم افزار پیدا کن و از سلامت هاردت اطمینان پیدا کن.