انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا ویکی پدیا بر نشر برخی اطلاعات غلط علمی اصرار میکند ؟  (دفعات بازدید: 1704 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
یکی از اطلاعات غلطی که ویکی بر ان اصرار میکند  نطریه تکامل است . در حالی که نه تنها تمام شواهد علمی بر علیه این فرضیه است بلکه تمام بنیان های ان توسط موسسات علمی تحقیقاتی معتبر رد شده است(حداقل 10 سال است ) .
ساینس دیلی سال 2007
 سایت علمی Live Science و "ژورنال انجمن سلطنتی" نیز با انتشار مقاله‌ای اعلام کردند که جهش‌ها تصادفی نیستند و موجودات زنده محصول تصادفات نیستند.

https://www.livescience.com/48103-evolution-not-random.html
…in the end, most mutation is not random, at least for the DNA sequences we analyzed here

مقاله ی ژورنال زیست شناسی :  تمام ارکان اساسی نئوداروینیسم(جهش‌های تصادفی و انتخاب طبیعی) رد شده است.

متن منتشر شده در سایت دانشگاه کمبریج که در آن اساتید معتبرترین دانشگاه های دنیا کتاب پروفسور دنیس نوبل را نه تنها تایید میکنند, بلکه این کتاب را به عنوان یک انقلاب در زیست شناسی، معرفی میکنند(برای دیدن نظرات اساتید دانشگاه ی معتبر دنیا, بعد از باز شدن لینک در قسمت Reviews & endorsements روی
گزینه ی "See more reviews" فشار دهید)                       
Central tenets of neo-Darwinism broken. Response to ‘Neo-Darwinism is just fine
http://jeb.biologists.org/content/218/16/2659

کلیپ کنفرانس بزرگی است که با حضور دانشمندان برجسته‌ی جهان در چین برگذار شد و در آن ناکارآمدی جهش‌های تصادفی و انتخاب طبیعی در پیدایش موجودات زنده توسط پروفسور دنیس نوبل اعلام میشود:
https://m.youtube.com/watch?v=UeqEBrnai4s&itct=CAcQpDAYCCITCMer18vHv9ICFdqyVQodsh0HtTIHcmVsYXRlZEjN4ZyWqYz2wy0%3D&client=mv-google&gl=US&hl=enفیزیکدان‌‌هایی مانند استفن هاوکینگ, برایان گرین و لئونارد ساسکیند میگویند نظریاتی مانند نظریه‌ی ریسمان و چندجهانی( وجود جهان‌‌های دیگر به غیر از جهان ما) عمیق‌ترین توصیفات ما از واقعییت هستند. مشکل این است که نظریه‌ی ریسمان و چندجهانی به طور تجربی قابل شناسایی نیستند. این نظریات قابل تایید شدن نیستند که همین موضوع آن‌ها را به شبه‌علم تبدیل میکند, مانند طالع بینی و روانکاوی فروید. همچنین سینگولاریتی(Singularity) یعنی ایده‌ای که میگوید ما در آستانه‌ی این هستیم که روح و روان خود را وارد کامپیوتر کرده و برای همیشه زنده بمانیم نیز همینگونه شبه‌علم است. وقتی دانشمندان معروف نظریاتی مانند چندجهانی و سینگولاریتی را تبلیغ میکنند باعث آسیب رسیدن به علم میشوند.

لینک این مقاله:

دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
بهتره این موضوع را در صفحه زیر مطرح کنید:

بحث:فرگشت

این موضوع در اینجا به نتیجه ای نخواهد رسید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
در حالی که نه تنها تمام شواهد علمی بر علیه این فرضیه است بلکه تمام بنیان های ان توسط موسسات علمی تحقیقاتی معتبر رد شده است(حداقل 10 سال است ) .
خیر، اینطور نیست. حداقل لینک‌هایی که خودتون میدید رو مطالعه کنید!

در هر صورت این موضوع مرتبط با این انجمن نیست و به لینکی که در بالا ارائه شده مراجعه کنید.