انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کپی متن از vim به کلیپ‌برد سیستم [حل شد]  (دفعات بازدید: 1789 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
سلام
چجوری می‌تونم از ادیتور vim متن‌ها رو به کلیپ‌برد سیستمم کپی کنم؟؟
چند تا راه رو امتحان کردم جواب ندادن ...
« آخرین ویرایش: 06 بهمن 1396، 01:44 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
پاسخ : کپی متن از vim به کلیپ‌برد سیستم
« پاسخ #1 : 28 دی 1396، 02:36 ق‌ظ »
من با ویرایشگر vim کار نکردم ولی یه جستجوی تو نت زدم و به این رسیدم خواستم ترجمه کنم ولی چون با vim کار نکردم گفتم شاید بهتر باشه خودتون اول بیش یه نگاه بندازید. how-to-copy-to-clipboard-in-vim
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 28 دی 1396، 04:52 ق‌ظ »
من با ویرایشگر vim کار نکردم ولی یه جستجوی تو نت زدم و به این رسیدم خواستم ترجمه کنم ولی چون با vim کار نکردم گفتم شاید بهتر باشه خودتون اول بیش یه نگاه بندازید. how-to-copy-to-clipboard-in-vim
ممنون
قبلا جستجو کردم این و چندتا مطلب دیگه رو دیدم ولی برام جواب نداد.
 شایدم من نتونستم درست استفاده‌ش کنم   :-k
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #3 : 28 دی 1396، 07:03 ق‌ظ »
این روش رو امتحان کن ببین جواب میده البته گفته بر روی Vim-full کاربرد داره. به هر حال میزارم ببینم جواب میده یا نه.

از حالت INSERT خارج شو و Cursor رو به جایی که میخوایی از اونجا متن رو انتخاب کنی ببر دقت کن تو باید از حالت INSERT خارج شده باشی. بعد از روی کیبرد حرف v یا V رو فشار بده تا Vim به حالت Visual بری. بعد با استفاده از کلیدهای اشاره‌گر شروع کن به انتخاب متن بعد که متن رو انتخاب کردی از روی کیبرد Shift رو پایین نگه دار و روی کاراکتر " بزن بعد از اون کاراکت * رو بزن و بعدش Shift رو رها کن و y رو بزن تا متن در بافر سیستم کپی بشه.

البته یک نفر دیگه گفته بود زمانی که تو حالت Visual هستی بهترین راه اینه که متن رو با موس سلکت کنی و روی اون راست کلیک و گزینه Copy رو انتخاب کنی. ](*,)
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 28 دی 1396، 09:11 ق‌ظ »
از Gedit استفاده کن تا لازم نباشه برای انجام یک کار ساده مثل این تاپیک بزنی!
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 28 دی 1396، 11:43 ق‌ظ »
ابتدا vim-gnome رو نصب کن. بعد توی Vim بنویس:
:set clipboard=unnamedplusبعد دیگه Vim از Clipboard محیط گرافیکی استفاده می‌کنه.
در صورتی که می‌خوای این تنظیمات برای همیشه بمونه، اون دستور رو بدون : اولش در فایل
.vimrc
در پوشهٔ خونگی‌ات اضافه بکن.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #6 : 29 دی 1396، 05:14 ق‌ظ »
این روش رو امتحان کن ببین جواب میده البته گفته بر روی Vim-full کاربرد داره. به هر حال میزارم ببینم جواب میده یا نه.

از حالت INSERT خارج شو و Cursor رو به جایی که میخوایی از اونجا متن رو انتخاب کنی ببر دقت کن تو باید از حالت INSERT خارج شده باشی. بعد از روی کیبرد حرف v یا V رو فشار بده تا Vim به حالت Visual بری. بعد با استفاده از کلیدهای اشاره‌گر شروع کن به انتخاب متن بعد که متن رو انتخاب کردی از روی کیبرد Shift رو پایین نگه دار و روی کاراکتر " بزن بعد از اون کاراکت * رو بزن و بعدش Shift رو رها کن و y رو بزن تا متن در بافر سیستم کپی بشه.

البته یک نفر دیگه گفته بود زمانی که تو حالت Visual هستی بهترین راه اینه که متن رو با موس سلکت کنی و روی اون راست کلیک و گزینه Copy رو انتخاب کنی. ](*,)
ممنون ولی اینم چاره ساز نبود .
از Gedit استفاده کن تا لازم نباشه برای انجام یک کار ساده مثل این تاپیک بزنی!
فکر نمی‌کنم کسی علاقه داشته باشه وسط کارش، به قول شما "برای انجام یک کار ساده مثل این" بیاد ادیتورش رو عوض کنه :)

ابتدا vim-gnome رو نصب کن. بعد توی Vim بنویس:
:set clipboard=unnamedplusبعد دیگه Vim از Clipboard محیط گرافیکی استفاده می‌کنه.
در صورتی که می‌خوای این تنظیمات برای همیشه بمونه، اون دستور رو بدون : اولش در فایل
.vimrc
در پوشهٔ خونگی‌ات اضافه بکن.
جواب داد خیلی ممنون <3
فریدون فرخزاد

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #7 : 06 بهمن 1396، 12:46 ب‌ظ »
این رو برای دوستانی میگم که از فدورا استفاده میکنند
باید عرض کنم بسته vim-gnome وجود نداره شما باید بسته های زیر رو نصب کنید
vim-enhanced
vim-X11
و بعد فایل bashrc. را باز کنید با دستور زیر
vim .bashrcکدهای زیر را در آن قرار دهید فقط باید ذکر کنم اگر میخواهید برای همه یوزرها اعمال بشه باید در دایرکتوری etc فایل bashrc رو ادیت کنید
alias vi='vimx'
alias vim='vimx'

آفلاین TheWizardOfYendor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • ببخشید. من عذر میخوام.
    • NetHack
پاسخ : کپی متن از vim به کلیپ‌برد سیستم [حل شد]
« پاسخ #8 : 09 بهمن 1396، 09:44 ب‌ظ »
خب این بحث تموم شده ولی خوب اینجا میزارم تا کسایی که بعدا سرچ میکنن ببینن:

ترمینال گنوم و بیشتر ترمینال ها و ایمکس از متغیر کلیپ‌برد PRIMARY هم پشتیبانی میکنن که همونیه که برای درگ و دراپ بین‌برنامه‌ای استفاده میشه.
فقط کافیه متن رو سلکت کنید(بدون هیچ کار اضافه ای)و برید جایی که میخواید پیست کنید و غلطک موس رو فشار بدید یا گوشه تاچپد رو بزنید.متنتون اضافه میشه. Ctrl+Shift+C هم برای کپی به CLIPBOARD استفاده میشه.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
پاسخ : کپی متن از vim به کلیپ‌برد سیستم [حل شد]
« پاسخ #9 : 12 بهمن 1396، 09:37 ب‌ظ »
خب این بحث تموم شده ولی خوب اینجا میزارم تا کسایی که بعدا سرچ میکنن ببینن:

ترمینال گنوم و بیشتر ترمینال ها و ایمکس از متغیر کلیپ‌برد PRIMARY هم پشتیبانی میکنن که همونیه که برای درگ و دراپ بین‌برنامه‌ای استفاده میشه.
فقط کافیه متن رو سلکت کنید(بدون هیچ کار اضافه ای)و برید جایی که میخواید پیست کنید و غلطک موس رو فشار بدید یا گوشه تاچپد رو بزنید.متنتون اضافه میشه. Ctrl+Shift+C هم برای کپی به CLIPBOARD استفاده میشه.
توی ویم اگر بسته ای که دوستمون و بنده گفتم نصب نباشه فقط میشه جایگزین کرد ولی کپی نمیشه کرد