انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در دکمه backspace (حل شد)  (دفعات بازدید: 2673 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
مشکل در دکمه backspace (حل شد)
« : 05 بهمن 1396، 01:08 ب‌ظ »
دوستان من یه مشکل جالبی در برنامه files اوبونتو با دکمه backspace یعنی این دکمه دارم

من از این دکمه برای Back به صفحه قبلی استقاده میکنم اما یه مشکلی دارم. من بطور مثال دایرکتوری فیلم رو باز میکنم.الان میخوام با دکمه backspace به اون صفحه بر گردم ولی به جاش یک پوشه media رو میاره

این مشکل رو فقط تو همین صفحه اصلی دارم. یعنی اگه داخل دایرکتوری فیلم یه پوشه دیگه باشه و تو اون بک رو بزنم، درست کار میکنه و یدونه میاد عقب
Ubuntu 16.04 LTS
« آخرین ویرایش: 06 بهمن 1396، 11:39 ق‌ظ توسط Yoord »
Everything started from a dream

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : مشکل در دکمه backspace
« پاسخ #1 : 05 بهمن 1396، 01:19 ب‌ظ »
فکر کنم همه (حداقل کاربرهایی که اینجا فعالیت می‌کنن) بدونن که دکمهٔ Backspace چی هست! پس نیازی به عکس نیست.
من عکس دومی نمی‌بینم. ولی کلاً مشکل خاصی ندارم با این دکمه. من از نسخهٔ ۳.۱۰.۱ این نرم‌افزار روی اوبونتو ۱۴/۰۴ استفاده می‌کنم. شاید این چیزی که شما میگی یه باگ روی نسخهٔ جدید باشه یا واقعا مشکلی نباشه!
به‌ هرحال اگر بتونی دقیق‌تر بگی شاید بشه کمک کرد.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 05 بهمن 1396، 01:25 ب‌ظ »
تو عکس اول میرم داخل فیلم، بعد که میخوام یدونه بیام عقب،باید همون دایرکتوری اصلی یعنی عکس اول بیاد ولی عکس سوم رو نشوم میده

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
« پاسخ #3 : 05 بهمن 1396، 03:29 ب‌ظ »
تو عکس اول میرم داخل فیلم، بعد که میخوام یدونه بیام عقب،باید همون دایرکتوری اصلی یعنی عکس اول بیاد ولی عکس سوم رو نشوم میده

ببینید، عملکرد برگشت به عقب تو برنامه‌های مدیریت فایل. عموما دو نوعه. یکی شما رو به یک شاخه/پوشه/دایرکتوری قبل‌تر میبره. قبل تر منظورم تو ساختار درختی سیستم فایلی هستش
یکی دیگه برمیگرده به مکانی که قبلا شما بودی، صرف نظر از اینکه از اون مکان به چه زیر شاخه‌ای دیگه ای رفته بودید. شما رو برمی گردونه به همون قبلیه.

من دقیق حضور ذهن ندارم که کار backspace توی اوبونتو کدوم یکی از این‌هاست، چون تو گنوم دست کاری نشده، این کلید اصلا کاری برای من انجام نمیده و از alt + کلید/جهت سمت چپ و راست استفاده می‌کنیم

اما اون طور که مشخصه، این کلید برای شما کار حالت اول رو می‌کنه

شما یک افراز داشتیدتو سیستم ( با اسم Film ) و وقتی روش کلیک کردید. به محلی رفتید که اون افراز mount  شده. یعنی همون دایرکتوری مدیا که توش یه دایرکتوری دیگه به اسم کاربر فعلی شما هست.
لذا وقتی backspace زدید برگشت کردید به دایرکتوری قبلی
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #4 : 05 بهمن 1396، 06:27 ب‌ظ »
@Yoord

یا درست توضیح ندادی که منظورت از اینکه درست بر‌نمی‌گرده عقب چیه, یا اگه من درست متوجه شده باشم باید بگم که کاملا درست بر‌می‌گرده عقب, شما یه شاخه با عنوان film به عنوان پارتیشن درون سامانه‌ی خودتون سوار کردید, پس وقتی بک اسپیس می‌زنید بر می‌گرده به media که جایی هست که پارتیشن‌هایی که شما اضافه می‌کنید(یعنی غیر از شاخه‌های روت که هر کدوم می‌تونن یه پارتیشن باشن واسه خودشون) نمایش داده می‌شند!

-- ویرایش توسط ناظر - موضوعات نامرتبط --

===========

ویرایش:

الان پست دوست عزیزم @Geek را دیدم و همین طور پست #2 را, پس باید بگم حرفی که زدم درست بوده, هر پارتیشنی یا بهتر بگم هر دیسکی توی media/username/ سوار میشه(به صورت پیش‌فرض)در نتیجه وقتی بر‌میگردید عقب به اونجا می‌ره!
« آخرین ویرایش: 23 بهمن 1396، 07:26 ب‌ظ توسط nixoeen »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #5 : 05 بهمن 1396، 08:09 ب‌ظ »
همون‌طور که دوستان اشاره کردن، کاملاً داره درست کار میکنه!

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 بهمن 1396، 10:03 ب‌ظ »
چرا تو مدیا فیلم یدونه نیست و تعدادش زیاده و از film تا film7 هستش؟ و چرا روش علامت ضربدر زده در حالی که سایر دایرکتوری ها اینجوری نیستن؟
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1396، 10:05 ب‌ظ توسط Yoord »

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #7 : 05 بهمن 1396، 11:36 ب‌ظ »
دوست عزیز اگه معادل عملکرد کلید backspace توی ویندوز رو میخوایی انجام بدی باید از کلیدهای alt و کلید ناوبری چپ استفاده کنی. مانند   alt + arrowLeft   
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 06 بهمن 1396، 07:04 ق‌ظ »
چرا تو مدیا فیلم یدونه نیست و تعدادش زیاده و از film تا film7 هستش؟ و چرا روش علامت ضربدر زده در حالی که سایر دایرکتوری ها اینجوری نیستن؟

برای اینکه بتونیم این را جواب بدیم باید خروجی این‌ها را داشته باشیم:

fdisk -l
lsblk
df -h
cd /media/$USERNAME && ls -l

پ.ن: اول یه بار اون شاخه‌ی فیلم را با همون file manager اوبونتو باز کن و بعد خروجی‌ها را بذار!

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 06 بهمن 1396، 10:01 ق‌ظ »
الان به سیستم دسترسی ندارم.اجازه بدین کدهایی که گفتین رو بزنم و نتیجه‌ش رو بهتون بگم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 06 بهمن 1396، 10:05 ق‌ظ »
الان به سیستم دسترسی ندارم.اجازه بدین کدهایی که گفتین رو بزنم و نتیجه‌ش رو بهتون بگم.

به نظرم به این موضوع یه "حل شده" اضافه کنید و در یک موضوع دیگر پیگیرش شوید! از قوانین انجمن هم هست که برای هر سوال یک موضوع جداگانه ایجاد بشه, اینطوری یه پایگاه داده‌ی منظم خواهیم داشت و دیگران با جست و جو راحت‌تر به سوال شما هم می‌رسند!