انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب چند میز کار باهم  (دفعات بازدید: 3708 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mazdak85

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
نصب چند میز کار باهم
« : 13 بهمن 1396، 11:06 ب‌ظ »
سلام من میخواستم چند تا میز کار باهم نصب تو یک سایت خونده بودم لطفا جواب بدید

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : نصب چند میز کار باهم
« پاسخ #1 : 13 بهمن 1396، 11:21 ب‌ظ »
نصب چند میزکار کار چندان درست و باحالی نیست و دلایل زیادی هم داره.
اگه از یه میزکار دیگه خوشت میاد بهتره یه توزیعی نصب کنی که همون میزکار رو داشته باشه.
اما اگه سر تصمیمت مطمئنی و هنوزم چندتا میزکار رو با هم میخوای خب نصبش کار خاصی نداره. همه‌ی میزکارها توی مخازن رسمی موجود هستن  و می‌تونی به سادگی نصبشون کنی. مثلا گنوم رو اینجوری میشه نصب کرد:
sudo apt install gnome
یا xfce :
sudo apt install xfce4
ممکنه بعد از نصب هر میزکار یه سری برنامه که معمولا بصورت پیش‌فرض روش دیده میشه رو نصب کنی (اما اجباری نیست و با نصب نکردنشون هم معمولا اتفاق خاصی نمی‌افته) مثلا موقع نصب xfce بد نیست بسته‌ی xfce4-goodies رو هم نصب کنی که شامل یه سری اپلت برای پنلش و چندتا بسته‌ی دیگه هست...

بعد از نصب از دیسپلی منینجرت (همونجایی که باهاش لاگین می‌کنی) می‌تونی نشست رو به میزکار مورد نظرت تغییر بدی و واردش بشی.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #2 : 13 بهمن 1396، 11:30 ب‌ظ »
برای نصب از روش مهران استفاده کن ولی زمانی که اقدام به نصب میزکار میکنی همراه اون یک سری نرم‌افزارها جانبی هم در کنارشون نصب میشه که این هم میتونه باعث تداخل بشه و هم باعث استفاده بی‌مورد از منابع میشه و مهمتر از همه پایداری سیستم‌عامل رو پایین میاره.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین dokanfile

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
    • فروشگاه فایل
« پاسخ #3 : 16 اسفند 1398، 09:59 ب‌ظ »
ابنتو یکی از سیستم عامل های محبوب منه ولی مشکلی که هست لپ تاپ من برای ویندوز 10 هست و وقتی ابنتو نصب میکنم کلا میشه باگ
<a href="https://dokanfile.com/" >dokanfile[/url]
<a href="https://seogiant.net/" >غول سئو [/url]<a href="https://promad.ir" >پروماد[/url]
<a href="https://sarvdata.com/vps" >خرید سرور مجازی [/url]

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #4 : 16 اسفند 1398، 10:33 ب‌ظ »
ابنتو یکی از سیستم عامل های محبوب منه ولی مشکلی که هست لپ تاپ من برای ویندوز 10 هست و وقتی ابنتو نصب میکنم کلا میشه باگ
همیشه اینو یادت باشه که پارتیشن هایی که با لینوکس ساخته میشن قابل خوندن برای ویندوز نیستن. اما پارتیشن های ویندوز برای لینوکس قابل اجران. اما توی لینوکس قضیه پارتیشن ها زمین تا آسمون با ویندوز فرق داره. توی لینوکس سه پارتیشن اصلی وجود داره : root , swap , home
اگه میخوای اتلاعاط در این مورد جمع کنی بیا توی این لینک که مال سایت منه. البته ۲ روز دیگه بسته میشه.
http://lxcode.ir/%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3/
خوب بنده فکر میکنم برای تفاوت پارتیشن ها این اتفاق بوجود میاد. من میتونستم دبیان {پدر اوبونتو} رو جفت ویندوزم نصب کنم. اما ویندوز رو پاک کردم دبیان نصبیدم. احتمالا مشکل از تناقض ویندوز با لینوکس هستش. این اتفاق نادر هستش و کم بوجود میاد.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #5 : 16 اسفند 1398، 10:37 ب‌ظ »
سلام من میخواستم چند تا میز کار باهم نصب تو یک سایت خونده بودم لطفا جواب بدید
نصب چند میز کار جفت هم اصلا توصیه نمیشه. بعضی وقتا به سیستم عامل آسیب میزنه اونم به صورت فجیح :-X :-X
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #6 : 17 اسفند 1398، 12:37 ق‌ظ »
نقل‌قول
توی لینوکس سه پارتیشن اصلی وجود داره : root , swap , home
نمیشه گفت اصلی
اگه کاربر فقط یه روت هم بسازه توزیع گنو/لینوکس اجرا خواهد شد.
میشه گفت این سه پارتیشن حالت ایده آل هست.
ممکنه بیشتر هم باشه؟
بله، سیستم های uefi مثال خوبی هستن، در صورتی که پارتیشن esp ساخته نشه سیستم عامل بوت نمیشه.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #7 : 17 اسفند 1398، 12:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
توی لینوکس سه پارتیشن اصلی وجود داره : root , swap , home
نمیشه گفت اصلی
اگه کاربر فقط یه روت هم بسازه توزیع گنو/لینوکس اجرا خواهد شد.
میشه گفت این سه پارتیشن حالت ایده آل هست.
ممکنه بیشتر هم باشه؟
بله، سیستم های uefi مثال خوبی هستن، در صورتی که پارتیشن esp ساخته نشه سیستم عامل بوت نمیشه.
تو سرور var usr tmp جدان بعضی وقتا
و اینکه من الان فقط روت دارم
و اینکه چرا تاپیک عهد دوغ رو بالا اوردید