انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ساز ناسازگاریٍ VirtualBox {حل شد}  (دفعات بازدید: 1189 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • second years of moving to GNU Linux world so happy
ساز ناسازگاریٍ VirtualBox {حل شد}
« : 18 بهمن 1396، 09:57 ق‌ظ »
سلام دوستان من هربار که VB رو نصب میکنم یه ویندوز میزارم روش به دو سه روز نمیکشه که این ارور رو میده نمیدونم چرا ولی زیاد سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم میشه کمکم کنید درضمن ویندوز رو روی پارتیشن هوم نصب کردم که 66 گیگ فضا داره که 60 گیگش رو دادم به ماشین مجازیم یه بار قبلا این ارور رو داد منم ایگنور کردم وقتی خواستم ویندوزو بالا بیارم سیستمم هنگ کرد بعدش ریست کردم از اون به بعد هربار خواستم ویرچوال رو باز کنم سیستمم هنگ میکرد
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 08:13 ب‌ظ توسط Rasoul Hejazi »

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
پاسخ : ساز ناسازگاریٍ VirtualBox
« پاسخ #1 : 18 بهمن 1396، 10:41 ق‌ظ »
این error  زمانی رخ میده که فایل imageای که mount کردید رو پیدا نمیکنه. احتمالا شما ویندوز رو با فایل iso نصب کردید بعد این فایل رو جابجا کردید یا اینکه این فایل روی یه دیسک دیگه بوده حالا شما اون دیسک رو خارج کردید و ویرچوال‌باکس نمیتونه فایل iso رو پیدا کنه. برای رفع این مشکل برید تو تنظیمات اون مسیر فایل iso رو umount کنید.
« آخرین ویرایش: 18 بهمن 1396، 10:44 ق‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 بهمن 1396، 11:52 ق‌ظ »
این error  زمانی رخ میده که فایل imageای که mount کردید رو پیدا نمیکنه. احتمالا شما ویندوز رو با فایل iso نصب کردید بعد این فایل رو جابجا کردید یا اینکه این فایل روی یه دیسک دیگه بوده حالا شما اون دیسک رو خارج کردید و ویرچوال‌باکس نمیتونه فایل iso رو پیدا کنه. برای رفع این مشکل برید تو تنظیمات اون مسیر فایل iso رو umount کنید.
فایل ایزو روی یه پارتیشن دیگه س که از زمانی که کوچ کردم به لینوکس دست نخورده مونده فرمتش هم NTFS هست ولی فایل ایزو رو من جابه جا نکردم اصن سال به دوازده ماه من توی اون پارتشن نمیرم فقط من موندم چرا هنگ میکنه وقتی میخوام ویرچوال رو باز کنم الانن اینجوری شد و مجبور شدم ویرچوال رو دیلیت کنم اگرن بخوام نصبش کنم تا بخوام چیزی روش نصب کنم می هنگه

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 18 بهمن 1396، 01:01 ب‌ظ »
فایل ایزو روی یه پارتیشن دیگه س
اون پارتیشن mount شده روی سیستم‌تون؟؟ چون هر دفعه که سیستم خاموش میشه یا لاگ اوت می‌کنید دفعه‌ی بعد که روشن میشه معمولا پارتیشنایی که گذاشتین کنار umount میشن.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 18 بهمن 1396، 02:04 ب‌ظ »
اون پارتیشن mount شده روی سیستم‌تون؟؟ چون هر دفعه که سیستم خاموش میشه یا لاگ اوت می‌کنید دفعه‌ی بعد که روشن میشه معمولا پارتیشنایی که گذاشتین کنار umount میشن.
ینی بنظر شما چون فایل ایزو روی یه پارتیشن دیگه س این اتفاق می افته پس چرا وقتی از روی دی وی دی یا فلش بوت شده نصب میکنیم با هربار لاگ اوت یا ری استارت همه چی نمی پره البته ببخشید این نظر بنده بود شما استاد تری

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 18 بهمن 1396، 02:51 ب‌ظ »
ینی بنظر شما چون فایل ایزو روی یه پارتیشن دیگه س این اتفاق می افته پس چرا وقتی از روی دی وی دی یا فلش بوت شده نصب میکنیم با هربار لاگ اوت یا ری استارت همه چی نمی پره البته ببخشید این نظر بنده بود شما استاد تری
بهتره بعد از نصب سیستم‌عامل او فایل iso رو umount کنید تا با این مشکل روبه‌رو نشید. ولی اینکه برنامه هنگ میکنه من احتمال میدم ویرچوال‌باکس میخواد به پارتیشنی که فایل iso توی اونه دسترسی داشته باشه بعد این پارتیشن کلا mount نشده و باعث میشه برنامه هنگ کنه البته این یه احتماله و حتما درست نیست ولی اون اخطاری رو که من دیدم فکر میکنم دلیلش همون چیزی بود که قبلا گفتم فایل Image رو پیدا نمیکنه.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 18 بهمن 1396، 03:07 ب‌ظ »
بهتره بعد از نصب سیستم‌عامل او فایل iso رو umount کنید تا با این مشکل روبه‌رو نشید. ولی اینکه برنامه هنگ میکنه من احتمال میدم ویرچوال‌باکس میخواد به پارتیشنی که فایل iso توی اونه دسترسی داشته باشه بعد این پارتیشن کلا mount نشده و باعث میشه برنامه هنگ کنه البته این یه احتماله و حتما درست نیست ولی اون اخطاری رو که من دیدم فکر میکنم دلیلش همون چیزی بود که قبلا گفتم فایل Image رو پیدا نمیکنه.
میشه بی زحمت توضیح بدید چطور این کارو بکنم ممنون میشم

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 18 بهمن 1396، 03:21 ب‌ظ »
فرض کردم که زبان پیش‌فرض انگلیسی هست.
برنامه VirtualBox رو باز کن بعد روی ماشین مجازی که ساخته مثلا ویندوز کلیک کن و به قسمت Setting برو از اونجا به قسمت Storage برو که یه لیست درختی نشون میده روی آیکن CD کلیک کن سمت راست صفحه قسمت Attributes روی منوی lecteur کلیک کن یه لیست بهت نشون میده گزینه آخر لیست Eject روی اون کلیک کن تا Disk خارج بشه بعد روی OK کلیک کن و ماشین مجازی رو روشن کن.
خیلی وقته از VirtualBox استفاده نکردم ولی یه چیزی شبیه به این عکس

اگه حوصله داری یه نگاهی به KVM بنداز یه ماژول درون کرنل لینوکس هست که اجاز مجازی سازی رو میده.
« آخرین ویرایش: 18 بهمن 1396، 03:28 ب‌ظ توسط Emptyc »

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 بهمن 1396، 03:42 ب‌ظ »
برنامه VirtualBox رو باز کن بعد روی ماشین مجازی که ساخته مثلا ویندوز کلیک کن و به قسمت Setting برو از اونجا به قسمت Storage برو که یه لیست درختی نشون میده روی آیکن CD کلیک کن سمت راست صفحه قسمت Attributes روی منوی lecteur کلیک کن یه لیست بهت نشون میده گزینه آخر لیست Eject روی اون کلیک کن تا Disk خارج بشه بعد روی OK کلیک کن و ماشین مجازی رو روشن کن.

اگه حوصله داری یه نگاهی به KVM بنداز یه ماژول درون کرنل لینوکس هست که اجاز مجازی سازی رو میده.
ممنون بابت توجه ت دوست من الان این کارو میکنم اگه تا چند روز آینده اتفاقی نیفتاد (حل شد) رو به تاپیکم اضافه میکنم

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 20 بهمن 1396، 09:47 ب‌ظ »

سلام
آقا امروز صبح اومدم ویرچوال رو راه بندازم این دوتا ارور رو داد وقتی هم که میخوام ویندوز رو استارت کنم طبق معمول سیستمم هنگ میکنه دیگه خسته شدم بخدا بریدم

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 21 بهمن 1396، 04:21 ق‌ظ »
سلام
آقا امروز صبح اومدم ویرچوال رو راه بندازم این دوتا ارور رو داد وقتی هم که میخوام ویندوز رو استارت کنم طبق معمول سیستمم هنگ میکنه دیگه خسته شدم بخدا بریدم
کدوم خطاها؟ :o عکسش رو یا متنش رو بزارید

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 21 بهمن 1396، 06:41 ب‌ظ »
سلام
کدوم خطاها؟ :o عکسش رو یا متنش رو بزارید
دوست من فکر میکنم مشکلم حل شد من ویرچوال رو از سافت ور سنتر گرفته بودم چند جا شنیده بودم نسخه ی سافت ور سنترش آپدیت نیست و کلا مشکل داره رفتم از خود سایتش گرفتم فعلا درست کار میکنه امیدوارم مشکلی پیش نیاد بازم ممنونم ازت