انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در تغییر از speaker به هدفون بلوتوث  (دفعات بازدید: 1214 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
باسلام از ubuntu 16.04 استفاده میکنم با میزکار یونیتی
یک عدد هدفون بلوتوث دارم که در حال استفاده با سیستم بودم که صدا به صورت ناگهانی قطع شد و تلاش برای اتصال مجدد موفقیت آمیز نبود ریست کردن سرویس بلوتوث و سیستم نتیجه ای نداشت (ریست کردن باعث شد آداپتور بلوتوث شناسایی نشود )
تنها راه حل خاموش و روشن کردن سیستم بود که آداپتور بلوتوث شناسایی شد و هدفون مجدد بودن مشکل به سیستم متصل شد ولی با رفتن به sound setting و انتخاب هدفون بعد از چند لحضه تنظیمات به speaker باز میگردد
در صورتی که برای راهنمایی به اطلاعات بیشتر نیاز است بفرمایید
جستجوها برای رفع مشکل تا این لحضه بی نتیجه بوده است
(هندزفری بدون مشکل با دستگاه های دیگر و البته در ویندوز بدون مشکل کار میکند)
« آخرین ویرایش: 19 بهمن 1396، 12:32 ق‌ظ توسط Fire.Phoenix »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : مشکل در تغییر از speaker به هدفون بلوتوث
« پاسخ #1 : 19 بهمن 1396، 09:01 ق‌ظ »
مشکل از Pulse Audio هستش، یا گزارش بدید به توسعه دهندگانش یا صبر کنید نسخه 18.04 LTS که منتشر شد از اون استفاده کنید، چون از نسخه جدیدتر برنامه ها استفاده میکنه و احتمال داره که این مشکل رفع شده باشه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #2 : 19 بهمن 1396، 10:24 ق‌ظ »
متشکر از راهنمایی شما راه حل موقتی وجود ندارد؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 19 بهمن 1396، 11:46 ق‌ظ »
مشکل را با توسعه دهندگان پالس آدیو درمیان بگذارید، آنها راه حل را خواهند گفت:

https://lists.freedesktop.org/mailman/listinfo/pulseaudio-discuss

من هم مشکلی شبیه این را داشتم، پالس آدیو روی سیستم من نمیتونست پروفایل صحیح را شناسایی کنه و اصلا صدا نداشتم، این مشکل را گزارش کردم و یکی از توسعه دهندگانش راهنمایی کرد که باید یکی از فایل های پیکربندی پالس آدیو را ویرایش و چیزهایی که گفت را اضافه کنم، مشکل حل شد و گزارش من موجب شد یک پچ (وصله) بنویسه برای نسخه بعدی پالس آدیو تا بتونه خروجی صحیح را شناسایی کنه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند