انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصبwine (حل شد)  (دفعات بازدید: 1292 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین arshia7

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
مشکل در نصبwine (حل شد)
« : 22 بهمن 1396، 05:15 ب‌ظ »
سلام دوستان واین رو نصب کردم اجرا نشد حذفش کردم حالا که میخوام دوباره نصبش کنم با این پیغام مواجه میشم.

Media change: please insert the disc labeled
 'Linux Mint 18.3 _Sylvia_ - Release amd64 20171124'
in the drive '/media/cdrom/' and press
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 08:14 ب‌ظ توسط arshia7 »

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
پاسخ : مشکل در نصب wine
« پاسخ #1 : 22 بهمن 1396، 05:55 ب‌ظ »
مشکل از /etc/apt/source.list هست باید یه خط شبیه به خط زیر رو حذف یا با اضافه کردن # به اول خط اون رو کامنت کنید احتمالا مشکل برطرف بشه
deb cdrom:[Debian GNU/Linux 7.0.0 _Wheezy_ - Official amd64 CD Binary-1 20130504-14:44]/ wheezy main
بعد از کامنت کردن بهتره مخازن رو آپدیت کنید

sudo apt update
منبع
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 22 بهمن 1396، 07:13 ب‌ظ »
سلام دوستان واین رو نصب کردم اجرا نشد حذفش کردم حالا که میخوام دوباره نصبش کنم با این پیغام مواجه میشم.

دقت کن که wine یه ابزار خط فرمانی هست و قرار نیست در حالت یه ابزار گرافیکی اجرا بشه, می‌تونی از پوسته‌ی گرافیکی POL استفاده کنی که یه سری قابلیت منحصر به فرد هم داره که خود wine نداره, در واقع POL چیزی بیشتر از فقط یک پوسته هست!

sudo apt install playonlinux
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 07:55 ب‌ظ توسط Nelliel »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 22 بهمن 1396، 07:17 ب‌ظ »
مشکل از /etc/apt/source.list هست باید یه خط شبیه به خط زیر رو حذف یا با اضافه کردن # به اول خط اون رو کامنت کنید احتمالا مشکل برطرف بشه
deb cdrom:[Debian GNU/Linux 7.0.0 _Wheezy_ - Official amd64 CD Binary-1 20130504-14:44]/ wheezy main

sudo apt update
منبع

به علاوه‌ی این صحبت‌ها,

sudo apt install inxiو خروجی دستور زیر:
inxi -rکه Repo‌ها را نشون میده! طبق صحبت‌های Emptyc عزیز, خودتون می‌تونید کامنت Repo مربوط به دبیان را حذف کنید و سورس لیستتون را با همون دستوری که داد آپدیت کنید!
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 07:24 ب‌ظ توسط Nelliel »

آفلاین arshia7

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 22 بهمن 1396، 07:49 ب‌ظ »

sudo apt update
منبع
ممنون حل شد

آفلاین arshia7

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 22 بهمن 1396، 07:56 ب‌ظ »

دقت کن که wine یه ابزار خط فرمانی هست و قرار نیست اجرا بشه, می‌تونی از پوسته‌ی گرافیکی POL استفاده کنی که یه سری قابلیت منحصر به فرد هم داره که خود wine نداره, در واقع POL چیزی بیشتر از فقط یک پوسته هست!

sudo apt install playonlinux
pol سرعت و عملکردش نسبت بهwine تفاوتی نداره؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 22 بهمن 1396، 08:05 ب‌ظ »
نقل‌قول

در واقع POL همون wine هست به یه سری قابلیت اضافه‌تر, خود wine یه ابزار متنی هست و اگر قرار باشه یکم باهاش درگیر بشید که مثلا فلان ابزار فقط از فلان نسخه‌ی wine استفاده کنه و فلان ابزار از یه نسخه‌ی دیگه wine, خب اینکار با خود wine نشدنیه و شما نیاز دارید به POL برای اینکار البته شایدم بتونید در نسخه‌های جدید‌تر wine اینکار را بکنید اما باید توسط خط فرمان انجام بشه, چون wine پوسته‌ی گرافیکی نداره!

و یه سری قابلیت دیگه که فقط POL داره و wine نداره, و البته باید بدونید که wine خودش مکانیزم کثیفی داره و اگر باهاش کار کنید متوجه می‌شید منظورم چیه, برای مثال زمانی که شما یه ابزاری را پاک می‌کنید, بازم اون ابزار توی Dash menu یا kick off نمایش داده میشه و باید خودتون بگردید یه سری فایل دیگه را هم پاک کنید یا خیلی موارد دیگه, خلاصه wine خیلی کثیف کاریه ولی POL یه محیط ایزوله براتون درست میکنه و همه چیز اونجا اتفاق می‌اُفته!

ویدئو زیر را ببینید: https://www.aparat.com/v/OG1Ts

آفلاین arshia7

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 22 بهمن 1396، 08:13 ب‌ظ »
نقل‌قول

در واقع POL همون wine هست به یه سری قابلیت اضافه‌تر, خود wine یه ابزار متنی هست و اگر قرار باشه یکم باهاش درگیر بشید که مثلا فلان ابزار فقط از فلان نسخه‌ی wine استفاده کنه و فلان ابزار از یه نسخه‌ی دیگه wine, خب اینکار با خود wine نشدنیه و شما نیاز دارید به POL برای اینکار البته شایدم بتونید در نسخه‌های جدید‌تر wine اینکار را بکنید اما باید توسط خط فرمان انجام بشه, چون wine پوسته‌ی گرافیکی نداره!

و یه سری قابلیت دیگه که فقط POL داره و wine نداره, و البته باید بدونید که wine خودش مکانیزم کثیفی داره و اگر باهاش کار کنید متوجه می‌شید منظورم چیه, برای مثال زمانی که شما یه ابزاری را پاک می‌کنید, بازم اون ابزار توی Dash menu یا kick off نمایش داده میشه و باید خودتون بگردید یه سری فایل دیگه را هم پاک کنید یا خیلی موارد دیگه, خلاصه wine خیلی کثیف کاریه ولی POL یه محیط ایزوله براتون درست میکنه و همه چیز اونجا اتفاق می‌اُفته!

ویدئو زیر را ببینید: https://www.aparat.com/v/OG1Ts
پس pol رو نصب میکنم ممنون وقت گذاشتید.