انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو روی رزبری پای بدون ال سی دی  (دفعات بازدید: 382 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masiha68

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
سلام
من یه رزبری پای ۳ خریدم...فعلا ال سی دی ش رو نخریدم و میخوام همینجوری راش بندازم.
اوبونتو مت رو روی یه میکرو اس دی کی ریخم و الان با کابل شبکه رزبری پای رو وصل کردم به لپ تاب ...میخوام اس اس اچ بزنم ... کانکشن رفیوز میده
چجوری باید اوبونتو رو نصب کنم ؟
در کل از کجا شروع کنم
گروه تلگرامی چیزی جایی

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : نصب اوبونتو روی رزبری پای بدون ال سی دی
« پاسخ #1 : 22 بهمن 1396، 09:35 ب‌ظ »
سلام
من یه رزبری پای ۳ خریدم...فعلا ال سی دی ش رو نخریدم و میخوام همینجوری راش بندازم.
اوبونتو مت رو روی یه میکرو اس دی کی ریخم و الان با کابل شبکه رزبری پای رو وصل کردم به لپ تاب ...میخوام اس اس اچ بزنم ... کانکشن رفیوز میده
چجوری باید اوبونتو رو نصب کنم ؟
در کل از کجا شروع کنم
گروه تلگرامی چیزی جایی

یه راه ساده‌اش اینه که یه iso اوبونتو دانلود کنی (از اونجایی که رزبری پای هست, ترجیحا بهتره به روش Debootstrap نصبش کنی و روش میزکار نصب نکنی!) بعدم اون iso را با یه ابزاری مثل unetbootin اون را روی یه دیسک بریزی و بالا بیاری, در همین حال باید اون SD card که می‌خوای روش اوبونتو نصب کنی هم به دستگاه (لپتاپ) متصل باشه, زمانی که رسیدی به قسمت پارتیشن بندی برای نصب, اگر گرافیکی هست گزینه‌ی something else را بزن و روی اون Sd card اوبونتو را نصب کن و اگر به صورت متنی هست, با دستور

lsblk

می‌تونی ببینی اسم اون SD card را چی هست, مثلا:

/dev/sdXY

به جای X یک حرف هست که احتمالا یا B هست یا C و به جای Y در مثال بالا یک عدد هست که در اینجا احتمالا 1 هست!

حالا می‌تونی با ابزار‌هایی تحت خط فرمان مثل fdisk و cfdisk یا غیره روی همون دیسک شروع کنی به پارتیشن بندی کردن و نصب اوبونتو! :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس