انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کنونیکال دوباره می‌خواد اطلاعات کاربران را جمع آوری کند  (دفعات بازدید: 10287 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
اینکه قبل از ارسال، موقع نصب، از کاربرها می‌پرسه، باعث میشه که حریم خصوصی رو نقض نکنه. ولی خب خیلی قشنگتر می‌بود اگر به صورت پیش‌فرض غیرفعال می‌بود و کاربر موقع نصب یا بعدا می‌تونست فعالش کنه.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
یه انجمن خوب هم برای فارسی‌زبان‌های دبیان لازمه.
به نکته خوبی اشاره کردی :)
جمعیت پارسی زبانان لینوکس اونقدر نیست که بین انجمن های مختلف متفرق بشند،‌ همین انجمن برای پشتیبانی از همه توزیع ها کافیه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
نقل‌قول
من که خیلی وقت هست به دلیل غیرقابل پیش‌بینی بودن سیاست‌های شرکت کنونیکال، کوچ کردم به دبیان. یک چیزی رو توسعه می‌دن بعد وسط راه یادشون میاد که ببخشید اشتباه کردیم، میرن سر وقت یه چیز دیگه. یونیتی، میر، اوبونتو وان، اوبونتو فون، اوبونتو سافتور سنتر، آپ‌ستارت و ...
داخل دبیان بهتر احساس آزادی میشه.
بهترین مخازن رو داره ؛ مخصوصا اینکه بخاطر امنیت و پایداری ،توسعه دهندگان دبیان، یک نرم افزار جدید رو فورا در مخازنشون قرار نمی دن(حتی در مخازن آزمایشی و ناپایدار هم قرار نمی دن).

نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
من یه مدت فدورا نصب کردم بنظرم خیلی خوب بود ولی یه مشکل عجیب با گنوم روی فدورا داشتم (روی آرچ هم بود این مشکل) که روی اوبونتو و دبیان نبود. اونم این بود که مانیتور من با میزکار گنوم توی رنگای تیره به شدت نویز نشون میداد و توی میزکارهای دیگه اصلا این شکلی نبود. توی همین انجمن هم مطرح کردم به جوابی نرسیدم.
اما توی اوبونتو و دبیان یه color profile با عنوان D65 هست که وقتی اون رو فعال میکنم دیگه خبری از این مشکل نیست!
دنبال همون color profile برای گنوم گشتم که روی فدورا هم بتونم داشته باشمش و مشکلم حل بشه ولی به نتیجه‌ای نرسیدم.

ولی به شخصه اگه بخوام به یه توزیع دیگه کوچ کنم حتما فدوراس! حالا با گنوم هم نشد نسخه‌ی xfce شو نصب میکنم...
این یک مشکل نادر و خاص است، لطفن آن را با توسعه دهندگان فدورا در لیست پستی فدورا درمیان بگذارید،‌ حتمن جواب میدند و مشکل را بررسی میکنند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
من قصد داشتم به دبیان مهاجرت کنم، اما امروز بعد از نصب با یه مشکل جدی روبه‌رو شدم: «اختلاف دمای ۱۰ درجه‌ای CPU»
وقتی زوبونتو نصب کردم سیستم خیلی آروم کار می‌کرد، اما دبیان با میزکار XFCE مشکل دما داشت (احتمالاً به‌خاطر نبود microcodeهای کارت گرافیک رادئون).
آیا زوبونتو کامیونیتی جدایی داره یا اینکه پیرو سیاست‌های Canonical هست؟
امکان داره زوبونتو چنین امکانی رو به‌صورت پیش‌فرض در هنگام نصب غیرفعال نگه‌داره و به کاربر اجازهٔ انتخاب بده؟

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
من قصد داشتم به دبیان مهاجرت کنم، اما امروز بعد از نصب با یه مشکل جدی روبه‌رو شدم: «اختلاف دمای ۱۰ درجه‌ای CPU»
وقتی زوبونتو نصب کردم سیستم خیلی آروم کار می‌کرد، اما دبیان با میزکار XFCE مشکل دما داشت (احتمالاً به‌خاطر نبود microcodeهای کارت گرافیک رادئون).
آیا زوبونتو کامیونیتی جدایی داره یا اینکه پیرو سیاست‌های Canonical هست؟
امکان داره زوبونتو چنین امکانی رو به‌صورت پیش‌فرض در هنگام نصب غیرفعال نگه‌داره و به کاربر اجازهٔ انتخاب بده؟
دبیان رو که نصب کردی این کارو کردی؟
فعاال کردن مخزنcontribو non-free و بعد:
sudo apt install firmware-amd-graphicsو
sudo apt install amd64-microcodeویا کلا
sudo apt install firmware-linux
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
خیلی ممنون.
کاش تاپیک جدا زده بودم :oops:

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
دبیان برخلاف دیگر توزیع های مشهور، در حالت پیش فرض هیچ بسته متن-بسته و انحصاری نصب نمیکنه، این شامل سفت افزار پردازنده های گرافیک و میکرو کدهای پردازنده های AMD و اینتل هم میشود.

این هم یک نکته مثبته و هم منفی.

آفلاین mobolinux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • کاربر اوبونتو ماته
اینکه قبل از ارسال، موقع نصب، از کاربرها می‌پرسه، باعث میشه که حریم خصوصی رو نقض نکنه. ولی خب خیلی قشنگتر می‌بود اگر به صورت پیش‌فرض غیرفعال می‌بود و کاربر موقع نصب یا بعدا می‌تونست فعالش کنه.

الان گوگل و مایکروسافت و ... هم دقیقاً کار کنونیکال رو میکنند

پس فرق کنونیکال با این شرکت های انحصار طلب چیه؟
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم
می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
اینکه دنبال انحصار نیست؟ :)

آفلاین mobolinux

• Jr. Member
  • *
  • کاربر اوبونتو ماته
اینکه دنبال انحصار نیست؟ :)

اینکه اطلاعات کاربران رو به سرور هاش می فرسته
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
ارتباطش با انحصار چیه؟ کنونیکال می‌خواد اون اطلاعات رو به صورت عمومی اعلام کنه که کاملا نقطهٔ مقابل انحصار هستش.

آفلاین mobolinux

• Jr. Member
  • *
  • کاربر اوبونتو ماته
ارتباطش با انحصار چیه؟ کنونیکال می‌خواد اون اطلاعات رو به صورت عمومی اعلام کنه که کاملا نقطهٔ مقابل انحصار هستش.
Ok
ممنون
ولی بهتره قبل از هر کاری از کاربران اجازه بگیره

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
ولی بهتره قبل از هر کاری از کاربران اجازه بگیره
موقع نصب میگیره دیگه و میشه همون در هنگام نصب غیر فعالش کرد.

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
به نظرم این مورد نمیتونه ایراد ذکر بشه.
تا اونجایی که بنده میدونم بعضی از دستگاه ها ( مثلا مدل های مختلف لپ تاپ) که تعدادشون هم کم نیست هماهنگی خوبی با چندین توزیع گنو/لینوکس ندارن و نصب و راه اندازی این توزیع ها رو این مدل لپ تاپ ها دردسرهای خیلی بیشتری داره مثل مشکلات درایور و...
تا حالا کسی از شما عزیزان شنیده که مثلا ویندوز با دردسر روی فلان مدل لپ تاپ نصب میشه ؟ اگر هم باشه واقعا موارد زیادی نیست.
عدم هماهنگی دستگاه ها با گنو/لینوکس گاها اونقدر زیاد اتفاق می افته که به اکثر افرادی که تصمیم به خرید لپ تاپ دارن توصیه میشه که مثلا با فلان گرافیک لپ تاپ نگیر و یا اینکه مثلا Thinkpad لنوو بگیر و توصیه هایی از دست که خیلی از صفحات همین انجمن رو به خودش اختصاص داده.
خب حالا چه ایرادی داره اگر اوبونتو با اطلاعاتی نظیر سخت افزار های شما و پکیج هایی که نصب شده ، بیاد و ایراداتش رو رفته رفته برطرف کنه و به بیشترین هماهنگی با اکثر دستگاه ها و سخت افزارها برسه؟
تصور کنید که دیگه هیچ کسی نیاز به نصب هیچ درایوری نداشته باشه؟
سیستم عامل به نسبت قدرت سخت افزار شما از منابع استفاده کنه؟
برنامه هایی که روی سخت افزاری خاص با خطا مواجهه میشن ، ایراداتشون منطقی برطرف میشه و موارد خیلی زیاد دیگه...
این اقدام کنونیکال میتونه یک قدم رو به جلوی بزرگ باشه.
Mostafa Efafi