انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نصب cms در زمپ  (دفعات بازدید: 964 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین naderjy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
    • Nader Jy
مشکل نصب cms در زمپ
« : 29 بهمن 1396، 10:16 ق‌ظ »
سلام
اولا توی این موضوعات خیلی تازه واردم امیدوارم بتونید از ابتدا به طور دقیق توضیح بدید تا متوجه شوم..
من زمپ و روی اوبونتو (lts)نصب کردم، و سطح دسترسی به پوشه var/wwww دادم، و ورد پرس و کپی کردم و قبلا هم در ویندوز همینکار و میکردم!! ولی با این حال هنوز موفق به نصب نشدم..
میخوام بدونم الان چطور میتونم ورد پرس و نصب کنم
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1396، 10:18 ق‌ظ توسط naderjy »

آفلاین Mavenium

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
    • Mavenium
پاسخ : مشکل نصب cms در زمپ
« پاسخ #1 : 29 بهمن 1396، 02:07 ب‌ظ »
سلام، شما نباید دسترسی رو تغییر میدادید بهترین کار این هست :
sudo chgrp -R www-data /var/www/html
sudo chmod g+w /var/www/html
sudo usermod $USER --append --groups www-data
بلندترین فریاد,سکوت است.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 29 بهمن 1396، 04:16 ب‌ظ »
سلام
اولا توی این موضوعات خیلی تازه واردم امیدوارم بتونید از ابتدا به طور دقیق توضیح بدید تا متوجه شوم..
من زمپ و روی اوبونتو (lts)نصب کردم، و سطح دسترسی به پوشه var/wwww دادم، و ورد پرس و کپی کردم و قبلا هم در ویندوز همینکار و میکردم!! ولی با این حال هنوز موفق به نصب نشدم..
میخوام بدونم الان چطور میتونم ورد پرس و نصب کنم

سلام
اولا بهتره از آخرین نسخه‌ی اوبونتو یعنی 17.10 به جای 16.04 LTS استفاده کنین.
در مورد هاست محلی هم بهتره از lamp استفاده کنین و بعد از نصب دایرکتوری فایلاشو به یه دایرکتوری مثل /home/user/www (به عنوان مثال) تغییر بدین و از اونجا راحت کاراتون رو بکنید و مشکل دسترسی هم نخواهید داشت.
برای اینکه چجوری lamp رو نصب کنید و دایرکتوری فایل‌هاشو به هومتون تغییر بدین این لینک رو بخونید.
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1396، 04:20 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 29 بهمن 1396، 08:27 ب‌ظ »
اول از همه مطمئن شو که وب‌سرور و دیتابیس (به طور مثال آپاچی و مای‌اس‌کیو‌ال) و پی‌اچ‌پی نصب هستن:

$ sudo apt install apache2 mariadb-server php

دیگه تمومه، ببین که می‌تونی بدون نصب هیچ نرم‌افزاری ببین چی به چی هست یا نه. باید بتونی صفحه مربوط به آپاچی رو از طریق وب‌بروزر ببینی. به صورت پیش‌فرض به آدرس localhost هست.

حالا باید ببینی که هر نرم‌افزاری که می‌خوای نصب کنی به چه چیزهایی نیاز داره، چون می‌خوای وردپرس رو نصب کنی، این‌جا رو باید بخونی:
اول وردپرس رو دانلود کن: https://wordpress.org/latest.tar.gz بعد داخل readme.html نوشته که به چیزهایی نیاز داری.

برای اینکه https هم داشته باشی، می‌تونی بسته certbot رو نصب و استفاده کنی، و چون این‌جا آپاچی داریم ما:

$ sudo apt install certbot python-certbot-apache