انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند سوال درباره استیم  (دفعات بازدید: 4409 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 472
چند سوال درباره استیم
« : 29 بهمن 1396، 09:42 ب‌ظ »
سلام چند تا سوال درباره استیم داشتم لطفا اگه میدونید جواب هید

1- چطوری میتونم استیم رو از تور عبور بدم؟ در حالت عادی، استیم فکر کنم قابلیت تغییر پراکسی رو نداره؟

2- آیا هر بازی که تو استیم هست، میشه روی  اوبونتو هم بازی کرد؟مثلا من میخواستم یه بازی بگیرم ولی فقط لوگوی ویندوز رو زده. اگه نمیشه دلیلش چیه؟ مگه همشون از استیم اجرا نمیشن که فرق داشته باشه؟

ممنون

( از اونجایی که همشون در مورد استیم هست ، دیگه تایپیک جداگانه درست نکردم )
Everything started from a dream

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : چند سوال درباره استیم
« پاسخ #1 : 29 بهمن 1396، 10:07 ب‌ظ »
1. دقیقا مطمئن نیستم خود استیم قابلیت استفاده از پراکسی رو داره یا نه ولی می‌تونید با دستور زیر هر برنامه‌ای رو از تور عبور بدید:
torsocks steamهر بار که این دستور رو اجرا کنید استیم براتون اجرا میشه و از تور استفاده می‌کنه.

2. فقط بازی‌هایی که تحت استیم او اس هم اجرا میشن رو میشه روی گنو/لینوکس از طریق استیم اجرا کرد (از طریق لوگوی استیم تو قسمت پلتفرما مشخص شده‌ن) و اونایی که فقط لوگوی ویندوز رو دارن کنارشون مخصوص ویندوز هستند.
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1396، 10:09 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #2 : 29 بهمن 1396، 11:59 ب‌ظ »

2- آیا هر بازی که تو استیم هست، میشه روی  اوبونتو هم بازی کرد؟مثلا من میخواستم یه بازی بگیرم ولی فقط لوگوی ویندوز رو زده. اگه نمیشه دلیلش چیه؟ مگه همشون از استیم اجرا نمیشن که فرق داشته باشه؟

استیم فقط یک بستر برای نصب و مدیریت بازی‌هاست توی اجرای بازی‌ها هیچ دخالتی نمیکنه!! شرکتی که اون بازی رو میسازه باید مشخص کنه که بازی روی چه سیستم عامل‌های میتونه اجرا بشه و ربطی به استیم نداره.
ولی اینم بدون بعضی از بازی‌هام هستن که برای لینوکس پورت شدن و حتی کرک هم شدن. فقط کافیه skidrow linux game رو توی اینترنت سرچ کنه :P (خودم بازی‌هاش رو تست نکردم)
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 472
« پاسخ #3 : 30 بهمن 1396، 12:40 ق‌ظ »

استیم فقط یک بستر برای نصب و مدیریت بازی‌هاست توی اجرای بازی‌ها هیچ دخالتی نمیکنه!! شرکتی که اون بازی رو میسازه باید مشخص کنه که بازی روی چه سیستم عامل‌های میتونه اجرا بشه و ربطی به استیم نداره.
ولی اینم بدون بعضی از بازی‌هام هستن که برای لینوکس پورت شدن و حتی کرک هم شدن. فقط کافیه skidrow linux game رو توی اینترنت سرچ کنه :P (خودم بازی‌هاش رو تست نکردم)

بعضی هاش که لوگوی استیم هست، اون برای چیه؟
Everything started from a dream

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #4 : 30 بهمن 1396، 12:57 ق‌ظ »

درواقع اون لوگوی steam os هست یه توزیع از زیر شاخه های فدورا :)
ولی خب ما اینجا به عنوان بازی هایی در نظر می گیریم که می تونیم روی گنو/لینوکس بازیشون کنیم :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #5 : 30 بهمن 1396، 04:52 ق‌ظ »
مورد دوم را که دوستان پاسخ دادند, مورد اول را هم من راجع بهش صحبت می‌کنم!

1. دقیقا مطمئن نیستم خود استیم قابلیت استفاده از پراکسی رو داره یا نه ولی می‌تونید با دستور زیر هر برنامه‌ای رو از تور عبور بدید:
torsocks steamهر بار که این دستور رو اجرا کنید استیم براتون اجرا میشه و از تور استفاده می‌کنه.

همچین چیزی کار نمی‌کنه!
استیم از هیچ‌گونه پراکسی پشتیبانی نمی‌کنه و اون دستوری که دادید بدون مشکل اجرا میشه ولی باز هم ترافیک شما از تور رد نمیشه, هر چند استیم اصلا فیلتر نیست ولی با این حال اگر دوست دارید به صورت مخفیانه از استیم استفاده کنید, باید از ابزاری استفاده کنید که به صورت سیستم واید کار کنه! (تور هم قابلیت سیستم واید بودن را داره!)
« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1396، 04:54 ق‌ظ توسط Nelliel »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 30 بهمن 1396، 07:53 ق‌ظ »
....

1- چطوری میتونم استیم رو از تور عبور بدم؟ در حالت عادی، استیم فکر کنم قابلیت تغییر پراکسی رو نداره؟

....
....
1. برای چی میخوای اینکارو بکنی؟! تور برای سرگرمی نیست، آدم هایی هستند با این شبکه جونشون را حفظ میکنند، لذا نباید ترافیک بیخودی و غیر-ضروری بار این شبکه کرد، استیم هیچ آسیبی به کاربر نمیرسونه، شما هم که یک شخصیت سیاسی و تحت تعقیب نیستی، دلیلی برای استفاده از تور برای استیم وجود نداره و این اولین باره که من همچین چیزی میشنوم، من این مسئله را به توسعه دهندگان تور گزارش خواهم کرد تا بلکه شبکه استیم را بلوک کنند، به خاطر حجم بالای بازی ها و غیر-ضروری بودن این کار.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #7 : 30 بهمن 1396، 12:17 ب‌ظ »
....

....
....
1. برای چی میخوای اینکارو بکنی؟! تور برای سرگرمی نیست، آدم هایی هستند با این شبکه جونشون را حفظ میکنند، لذا نباید ترافیک بیخودی و غیر-ضروری بار این شبکه کرد، استیم هیچ آسیبی به کاربر نمیرسونه، شما هم که یک شخصیت سیاسی و تحت تعقیب نیستی، دلیلی برای استفاده از تور برای استیم وجود نداره و این اولین باره که من همچین چیزی میشنوم، من این مسئله را به توسعه دهندگان تور گزارش خواهم کرد تا بلکه شبکه استیم را بلوک کنند، به خاطر حجم بالای بازی ها و غیر-ضروری بودن این کار.
درسته اصلا نیازی نیست steam رو از تور رد کنی چون هیچ تحریمی برای ایران نداره! فقط یک سری بازی‌ها هستن که ایران رو تحریم کردن اونام برای نصبشون پول نیازه و یا باید روی بستر غیر گنو/لینوکس اجرا بشن. کلا تور برای بازی خوب نیست تجربه دارم میگم بهتره از تونل‌های مخصوص این کار استفاده کنی. اونام ماهیانه فکر میکنم ۷ تا ۱۰ هزار میگیرن و بهت سرویس میدن!
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #8 : 30 بهمن 1396، 05:01 ب‌ظ »
همچین چیزی کار نمی‌کنه!
استیم از هیچ‌گونه پراکسی پشتیبانی نمی‌کنه و اون دستوری که دادید بدون مشکل اجرا میشه ولی باز هم ترافیک شما از تور رد نمیشه, هر چند استیم اصلا فیلتر نیست ولی با این حال اگر دوست دارید به صورت مخفیانه از استیم استفاده کنید, باید از ابزاری استفاده کنید که به صورت سیستم واید کار کنه! (تور هم قابلیت سیستم واید بودن را داره!)
هر دستوری رو قبلش torsocks بنویسی یا برنامه‌ای رو با ترمینال با استفاده از torsocks اجرا کنی اون دستور یا برنامه از تور استفاده می‌کنه!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 بهمن 1396، 05:09 ب‌ظ »
هر دستوری رو قبلش torsocks بنویسی یا برنامه‌ای رو با ترمینال با استفاده از torsocks اجرا کنی اون دستور یا برنامه از تور استفاده می‌کنه!

به جز استیم :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #10 : 30 بهمن 1396، 07:21 ب‌ظ »
استیم‌او‌اس بر پایه دبیان هست.
https://en.wikipedia.org/wiki/SteamOS

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 30 بهمن 1396، 07:43 ب‌ظ »
این تاپیک باعث شد یه سری نکته در مورد استیم بنویسم, اگر دوست داشتید یه سری بزنید: https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147478.0.html

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #12 : 01 اسفند 1396، 03:19 ق‌ظ »

ولی خب ما اینجا به عنوان بازی هایی در نظر می گیریم که می تونیم روی گنو/لینوکس بازیشون کنیم :)
فدورا ؟ دوست من توزیع استیم زیر شاخه دبیانه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #13 : 02 اسفند 1396، 02:05 ب‌ظ »
استیم‌او‌اس بر پایه دبیان هست.
https://en.wikipedia.org/wiki/SteamOS
اوه. بله شرمنده من اشتباه کردم
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.