انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در صفحه جستجو (حل شد)  (دفعات بازدید: 968 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nino

• Full Member
  • *
  • ارسال: 224
    • Gitlab
مشکل در صفحه جستجو (حل شد)
« : 29 بهمن 1396، 11:04 ب‌ظ »
سلام
من بعد از این که توی این سایت واژه ای رو جستجو می کنم و از صفحه نتایج  صفحه ای رو باز می کنم، می بینم که صفحه فقط به صورت متن نشون داده میشه و دلیلشم اینه که به طور خودکار به آخر آدرس، عبارت ;wap اضافه شده. هر دفعه باید این عبارت رو دستی پاک کنم.
کسی می دونه چرا اینجوری میشه؟ و راه حلش چیه؟
« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1396، 01:53 ق‌ظ توسط Nino »
...

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
پاسخ : مشکل در صفحه جستجو
« پاسخ #1 : 30 بهمن 1396، 12:25 ق‌ظ »
یک سری تغییرات دادم و ممکنه در هفته‌های آینده این موضوع برطرف بشه.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #2 : 30 بهمن 1396، 01:23 ق‌ظ »
سلام
من بعد از این که توی این سایت واژه ای رو جستجو می کنم و از صفحه نتایج  صفحه ای رو باز می کنم، می بینم که صفحه فقط به صورت متن نشون داده میشه و دلیلشم اینه که به طور خودکار به آخر آدرس، عبارت ;wap اضافه شده. هر دفعه باید این عبارت رو دستی پاک کنم.
کسی می دونه چرا اینجوری میشه؟ و راه حلش چیه؟

فقط کافیه یکم بهینه ترش کنید searx.me رو همین
https://searx.me/preferences
بخش Currently used search engines رو پیدا کنید و تمام جستجو ها رو بلاک کنید به جز: "گوگل | داک داک گو ‐ بینگ ‐ یاندکس "
تنظیمات رو ذخیره کنید و دوباره توی انجمن سرچ کنید از این به بعد نتایج خیلی خیلی بهتری رو دریافت می کنید :)
اگر دوست داشتید بخش Themes رو هم می تونید تغییر بدید ( پیشنهاد من courgette )

یک سری تغییرات دادم و ممکنه در هفته‌های آینده این موضوع برطرف بشه.

توی دایکیومنت searx یه چیزی پیدا کردم که می تونیم مشخص کنیم کاربرایی که از جستجو گر انجام استفاده می کنن به جای تنظیمات پیشفرض searx از تنظیمات خاص پیروی کنن یعنی به طور مثال موتور جستجویی که نتایج رو قراره ازش بگیریم رو تعیین کنیم روی ddg یا گوگل ( اینجا دیگه مشکل حریم شخصی نداریم چون searx برای ما نتایج رو می گیره و هیچ دیتایی از ما ذخیره نمیشه ) هنوز نتونستم نحوه کار دقیقشو پیدا کنم ولی فکر می کنم فقط کافی باشه یه کوئری با اسم engines با محتوی ddg بزاریم !
https://asciimoo.github.io/searx/dev/search_api.html
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین nino

• Full Member
  • *
    • Gitlab
« پاسخ #3 : 30 بهمن 1396، 01:52 ق‌ظ »
نقل‌قول
بخش Currently used search engines رو پیدا کنید و تمام جستجو ها رو بلاک کنید به جز: "گوگل | داک داک گو ‐ بینگ ‐ یاندکس "
تنظیمات رو ذخیره کنید و دوباره توی انجمن سرچ کنید از این به بعد نتایج خیلی خیلی بهتری رو دریافت می کنید :)
موتورهای جستجو رو همونطور که گفته بودید عوض کردم و درست شد. جالبه.
شما می دونید اینا چه ربطی می تونن به هم داشته باشن؟

تازه نتایج جستجوش هم خیلی بهتر از قبل شد  \\:D/
...

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : مشکل در صفحه جستجو (حل شد)
« پاسخ #4 : 30 بهمن 1396، 05:13 ق‌ظ »
نقل‌قول
موتورهای جستجو رو همونطور که گفته بودید عوض کردم و درست شد. جالبه.
شما می دونید اینا چه ربطی می تونن به هم داشته باشن؟

تازه نتایج جستجوش هم خیلی بهتر از قبل شد  \\:D/
خب من دقیقا نمی دونم چه اتفاقی داره میوفته ! ( چون نه دقیق می دونم متا جستجو گر چیه و نه دایکیومنتش رو درست خوندم D:) ولی یه جورایی کارکرد این searx این شکلیه که میره براتون نتیجه رو از موتور های جستجوی دیگه درمیاره و نشون میده ! ( البته به صورت دیفالت خیر ! به صورت دیفالت میشه یه جستجو گر احمق D:)
از اونجاییکه یکم نتایج جستجو مهمه ! و گوگل | بینگ | یاهوو از این استفاده های خیلی افتضاحی می کنن ( تبلیغات یوتیوب :| ) و داک داک گو هم فیلتره ! و من نیاز به لوکال هاست دارم و نتونستم با فاکسی پراکسی کنار بیاییم پس رفتم سراغ searx چون بدون اینکه نگران ثبت شدن جستجو هات توی گوگل باشی می تونی از نتایجش استفاده کنی D: فقط کافیه به این searx بفهمونی که برادر من برو از گوگل نتیجه رو بردار بیار همین D:

ولی خب یه مشکلاتی هم داره !
- بعضی اوقات هیچ سرچی نمی کنه ! ( اگه یه متن طولانی بنویسی توی ادرس بار و اینتر بزنی فقط صفحه اصلی رو میاره و مجبوری دوباره اون متن رو توی کادر سرچ اش بنویسی )
- توی غلط املایی به شدت خنگه ! کافیه یه کلمه رو اینور اونور بزنی حتی از بینگ هم خنگ تر میشه
- با جستجو گر عکس و... اصلا نمیشه کنار اومد‌!

ولی در کل خیلی خوبه من اگه باهاش به مشکل بر بخورم میرم سراغ ddg ( کمتر پیش میایید )
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین nino

• Full Member
  • *
    • Gitlab
پاسخ : مشکل در صفحه جستجو (حل شد)
« پاسخ #5 : 30 بهمن 1396، 12:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب من دقیقا نمی دونم چه اتفاقی داره میوفته ! ( چون نه دقیق می دونم متا جستجو گر چیه و نه دایکیومنتش رو درست خوندم D:) ولی یه جورایی کارکرد این searx این شکلیه که میره براتون نتیجه رو از موتور های جستجوی دیگه درمیاره و نشون میده ! ( البته به صورت دیفالت خیر ! به صورت دیفالت میشه یه جستجو گر احمق D:)
از اونجاییکه یکم نتایج جستجو مهمه ! و گوگل | بینگ | یاهوو از این استفاده های خیلی افتضاحی می کنن ( تبلیغات یوتیوب :| ) و داک داک گو هم فیلتره ! و من نیاز به لوکال هاست دارم و نتونستم با فاکسی پراکسی کنار بیاییم پس رفتم سراغ searx چون بدون اینکه نگران ثبت شدن جستجو هات توی گوگل باشی می تونی از نتایجش استفاده کنی D: فقط کافیه به این searx بفهمونی که برادر من برو از گوگل نتیجه رو بردار بیار همین D:

ولی خب یه مشکلاتی هم داره !
- بعضی اوقات هیچ سرچی نمی کنه ! ( اگه یه متن طولانی بنویسی توی ادرس بار و اینتر بزنی فقط صفحه اصلی رو میاره و مجبوری دوباره اون متن رو توی کادر سرچ اش بنویسی )
- توی غلط املایی به شدت خنگه ! کافیه یه کلمه رو اینور اونور بزنی حتی از بینگ هم خنگ تر میشه
- با جستجو گر عکس و... اصلا نمیشه کنار اومد‌!

ولی در کل خیلی خوبه من اگه باهاش به مشکل بر بخورم میرم سراغ ddg ( کمتر پیش میایید )
قبل از این که جستجوگرهاش رو تغییر بدم نتایج جستجوش اصلا خوب نبود.
مثلا من در مورد encrypt سرچ می کردم ولی نتایجی که می آورد، به استثنای یکی دو مورد، به همه چی ربط داشت جز encrypt!

تعریف ddg رو زیاد شنیدم. اون رو هم حتما باید امتحان کنم ببینم واقعا چجوریه.
...