انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب پکیج  (دفعات بازدید: 1976 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Pme

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
نصب پکیج
« : 16 اسفند 1396، 12:08 ب‌ظ »
سلام دوستان.من تازه اومدم تو بحث لینوکس و از دبیان شروع کردم .وقتی دبیان رو دانلود کردم حدود سه تا ایمیج شد که من ایمیج اولی رو که دبیان بود نصب کردم اما کارایی اون دوتا ایمج دیگه رو نمی دونم امیدوارم بتونید کمکی در این رابطه بهم بکنید. :o

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : نصب پکیج
« پاسخ #1 : 16 اسفند 1396، 01:02 ب‌ظ »
درود بر تو،

سوال‌های دبیان رو توی بخش دبیان بپرس.

اون سی‌دی‌ها چیز خاصی نیست، چون به اینترنت وصل هستی، عملا بدون استفاده هستن، برای موقعی هستن که اینترنت نداشته باشی و بخوای نرم‌افزارها رو بدون اینترنت و با سی‌دی نصب کنی.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 16 اسفند 1396، 02:34 ب‌ظ »
سلام دوستان.من تازه اومدم تو بحث لینوکس و از دبیان شروع کردم .وقتی دبیان رو دانلود کردم حدود سه تا ایمیج شد که من ایمیج اولی رو که دبیان بود نصب کردم اما کارایی اون دوتا ایمج دیگه رو نمی دونم امیدوارم بتونید کمکی در این رابطه بهم بکنید. :o
بیخودی اون دو تای دیگه را دانلود کردی! فقط DVD اول یا حتی ایمیج CDش کافی بود! اون دوتا رو البته نگه دار روی هارد دیسک، میتونی به عنوان مخزن محلی ازشون استفاده کنی.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
« پاسخ #3 : 02 مهر 1397، 03:58 ب‌ظ »
درود
بنظر من خوب کردی اون دی وی دی هاروهم دانلود کردی چون بیشتر مواقع برنامه هایی که می خوای تو اینترنت رو هاردتون نصب کنین نمیشه و ارورای مختلفی میده مثل حتی گلدن دیکت..... ولی با synaptic package manager و وجود اون دی وی دی ها راحت همه چیزو نصب می کنین مثل بیشتر برنامه های گرافیکی خیلی با حال تر از برنامه های ویندوزی ....
توی پکیج های دی وی دی ها بگردی خیلی چیزای جالبی پیدا میکنی انگار که ۳ تا دی وی دی نصاب ویندوزی داری از شرکتهای مثلا کینگ و گردو و ......
فقط تو قسمت ستینگ برنامه بخش ریپوزیتوری تو قسمت اضافه کردن ولوم برین و دی وی دی هاتونو معرفی کنین خود برنامه آدرس مسیرو میسازه.....
برای یافتن پکیج های دلخواهتونم برین تو قسمت سرچ مثلا بنویسین persian  خودش پکیج های فونت فارسی صفحه کلید فارسی فارسی شناسی توی فایرفاکس و ..... رو میاره و راحت نصبشون می کنین و هیچ ایرادی هم نمی گیره مگر بگه دی وی دی مثلا ۱ رو بردار ۲ یا ۳ رو بزار.... 

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:26 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 02 مهر 1397، 04:50 ب‌ظ »
درود
بنظر من خوب کردی اون دی وی دی هاروهم دانلود کردی چون بیشتر مواقع برنامه هایی که می خوای تو اینترنت رو هاردتون نصب کنین نمیشه و ارورای مختلفیمیده مثل حتی گلدن دیکت..... ولی با synaptic package manager و وجود اون دی وی دی ها راحت همه چیزو نصب می کنین مثل بیشتر برنامه های گرافیکی خیلی با حال تر از برنامه های ویندوزی ....
توی پکیج های دی وی دی ها بگردی خیلی چیزای جالبی پیدا میکنی انگار که ۳ تا دی وی دی نصاب ویندوزی داری از شرکتهای مثلا کینگ و گردو و ......
فقط تو قسمت ستینگ برنامه بخشریپوزیتوری تو قسمت اضافه کردن ولوم برین و دی وی دی هاتونو معرفی کنین خود برنامه آدرس مسیرو میسازه.....
برای یافتن پکیج های دلخواهتونم برین تو قسمت سرچ مثلا بنویسین persian  خودش پکیج های فونت فارسی صفحهکلید فارسی فارسی شناسی توی فایرفاکس و ..... رو میاره و راحت نصبشون می کنین و هیچ ایرادی هم نمی گیره مگر بگه دی وی دی مثلن ۱ رو بردار ۲ یا ۳ رو بزار....
                                                                سپاس
آقاجون من چند ساله دارم از دبیان استفاده میکنم و همیشه از مخازن آنلاین استفاده میکنم و تا حالا به مشکلی برنخوردم، امثال من هم زیاد هستند که یا از دبیان یا از هر توزیع دیگری به همراه مخازن آنلاین استفاده میکنند و مشکلی نداشتند، پس اینجور راحت بیانیه فنی صادر نکنید چون ممکنه کسانی باشند که هنوز از لینوکس یا دبیان استفاده نکرده باشند و با خوندن این مطالب دچار تردید و گمان بد میشوند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
« پاسخ #5 : 02 مهر 1397، 06:36 ب‌ظ »
درود

عزیز دل بیانیه نبود تجربه یک تازه کار تازه وارد بود(خودم) برای راحتی کار.....
منم با وجود این مشکلات پا پس نکشیدم قدرت بیشتری گرفتم تا تحقیق کنم و کمک بگیرم و همچنان از لینوکس لذت ببرم...
این که دیگه گارد گرفتن نداره....
تازه اون ارورای مختلف هم شاید بخاطر ناشیگری من بوده که از پسش برنیومدم.........
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 09:30 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون