انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نرم افزاری برای افزایش سرعت اینترنت در اوبنتو سراغ دارین(حل شد)  (دفعات بازدید: 1855 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
سلام نرم افزاری برای افزایش سرعت اینترنت در اوبنتو سراغ دارین ;)
« آخرین ویرایش: 21 اسفند 1396، 02:06 ق‌ظ توسط shahramlok »
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
اگر سرعت اینترنت خود را با ویندوز مقایسه میکنید احتمالن مشکل از درایور سخت افزار و یا پیکربنی مودم است، چنین نرم افزاری که شما میخواید احتمالن وجود ندارد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
اگر سرعت اینترنت خود را با ویندوز مقایسه میکنید احتمالن مشکل از درایور سخت افزار و یا پیکربنی مودم است، چنین نرم افزاری که شما میخواید احتمالن وجود ندارد.
سلام ممنون من با مشکل سرعتش مشکلی ندارم میگم برای ویندوز برنامه هایی هست که سرعت رو کمی بالا میبرن آیا برای میندوز همچین نرم افزارهایی وجود داره

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
چجوری می‌خوای پهنای باندی که در اختیار داری رو از سمت خودت افزایش بدی؟  ???
شما به فرض یه سرویس ۸ مگابیت خریدی. با درنظر گرفتن میزان اندکی نویز روی خط باید حول و حوش ۹۰۰ کیلوبایت سرعت دریافت داشته باشی.
اگه همین‌قدره پس دیگه طبیعیه. بالاتر نمی‌شه بردش
ولی اگه کم‌تره، به چند عامل بستگی داره
۱) نویز خط رو دقیقاً بررسی کنی
۲) بعضی از سایت‌ها پهنای باند بالایی ندارن بنابراین سرعت بارگیری از اون سایت‌ها پایین هست. که یکی از راه‌حل‌هاش استفاده از مدیر بارگیری مثل aria2 هست که با چند اتصال پاکت‌های دریافتی رو چندبخش می‌کنه و هر بخش رو با پهنای باند اون سایت بارگیری می‌کنه که باعث می‌شه سرعت بارگیریت به همون ۹۰۰ کیلوبایت برسه

کلاً یا خطت نویز داره و سرعت پایینه یا نویز نداره و پهنای باند معقولی رو در اختیار داری
حالا اگه سرعت پایینه، مشکل از سایتی هست که داری ازش بارگیری می‌کنی که با استفاده از یک مدیربارگیری خوب، این موضوع هم حل می‌شه
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
توی ویندوز تا جایی که یادمه مقداری از پهنای باند برای سرویس های ویندوز کنار گذاشته میشن که نرم افزارهایی وجود داره که این بنهای باند رو برای کاربر آزاد میکنه (یادمه که استفاده میکردم و واقعا هم تاثیر داشت.) اما توی گنو/لینوکس همه پهنای باند در اختیار کاربر قرار داره و چنین چیزی هم وجود نداره.
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پست بالا کاملن درست هستش، غیر از سرعت شبکه، ویندوز با لینوکس و سایر شبه-یونیکس ها خیلی متفاوته، به دلیل ساختار متفاوتش سرعت سیستم عامل و شبکه به مرور زمان کم میشه و یه سری نرم افزارها هستند که با دستکاری رجیستری ویندوز یکم سیستم را بهینه میکنند، ولی در گنو/لینوکس وضعیت به کلی فرق میکنه و این مشکلات و اصلن این مدل نرم افزار ها وجود ندارند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
ممنون از راهنمایی دوستان

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
نویز چیه؟ ???
من یک نویز گیر تا حالا دیده بودم.(اینترنت مخابرات)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نویز چیه؟ ???
من یک نویز گیر تا حالا دیده بودم.(اینترنت مخابرات)

این مورد مربوط میشه به ISP، قدیمی بودن خطوط و نویز داشتنش چیزی نیست که کاربر خودش بتونه کاری در قبالش انجام بده، خود مخابرات باید انجام بده که  شک دارم کمکی بکنن، مثلا زمانی که شما اینترنت 16MB خریداری می‌کنید و نهایت خروجی که بهتون میده 1MB هست مربوط میشه به خطوط که نمی‌دونم (فکرم نکنم) اصلا بشه تعویضشون کرد یا اگر میشه خود مخابرات اینکار را انجام بده و احتمالا اگرم بشه باید هزینه‌ی زیادی بدید!

در مورد  اینکه noise margin دقیقا چیه، هیچ اطلاعات فنی ندارم ولی فکر می‌کنم این لینک بتونه کمک کنه: https://www.giantstride.gr/snr-margin-adsl
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس