انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل read- only بودن درایو ها  (دفعات بازدید: 1550 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dawood

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
مشکل read- only بودن درایو ها
« : 01 فروردین 1397، 11:15 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید

من کاملا تازه کارم دقیق تر بگم امروز از ویندوز به اوبونتو مهاجرت کردم.
تو همین یه روز یه عالمه مشکل داشتم نخواندن هارد اکسترنال و کدکس  های مالتی میدیاو ... اونا رو تونستم با سرچ کردن حل کنم اما الان مشکل read only  بودن هارد اینترنالمو دارم وقتی تو درایو ها کلیک راست می کنم گزینه کات و درست کردن نیوفولدر و عوض کردن نام غیرفعاله برای همین فک می کنم که read only شده هاردم.

اگه راه حلی وجود داره لطفا  خیلی ساده بگین
با تشکر

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : مشکل read- only بودن درایو ها
« پاسخ #1 : 02 فروردین 1397، 07:47 ق‌ظ »
در اینجا قبلا توضیح دادم: https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147611.0.html
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 02 فروردین 1397، 11:30 ق‌ظ »
این مشکل واقعا عجیب و آزار دنده ایه! چون من والا حدود 5سال قبل بار اول دبیان 7 را نصب کردم که البته چند روز بیشتر ازش استفاده نکردم و بعدش هم اوپن سوزه،‌ فدورا و باز هم دبیان، با داشتن دو تا هارد اینترنال و چندین فایل سیستم NTFS در گذشته، حتی یک بار هم این مشکل برام پیش نیومده! یا من خیلی خوش شانس هستم یا این اوبونتو خیلی ناجوره، البته اوبونتو کلا سابقه درخشانی نداره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Dawood

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 02 فروردین 1397، 03:29 ب‌ظ »
در اینجا قبلا توضیح دادم: https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147611.0.html

خیلی ممنون درست شد

شما چطوری دستورهای ترمینال و کار با ترمینالو یادگرفتین؟!
می دونم راه درازیه و راحت نیست ولی می خوام با دنیای لینوکس آشنا بشم

آفلاین Dawood

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 02 فروردین 1397، 03:30 ب‌ظ »
این مشکل واقعا عجیب و آزار دنده ایه! چون من والا حدود 5سال قبل بار اول دبیان 7 را نصب کردم که البته چند روز بیشتر ازش استفاده نکردم و بعدش هم اوپن سوزه،‌ فدورا و باز هم دبیان، با داشتن دو تا هارد اینترنال و چندین فایل سیستم NTFS در گذشته، حتی یک بار هم این مشکل برام پیش نیومده! یا من خیلی خوش شانس هستم یا این اوبونتو خیلی ناجوره، البته اوبونتو کلا سابقه درخشانی نداره.

ممنونم

اگه میشه شما هم لطف  کنین سوال بالا رو جواب بدین

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #5 : 02 فروردین 1397، 05:10 ب‌ظ »

اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، مطالعه‌ی کتاب‌های انگلیسی مربوطه مطمئنا کمک می‌کنه!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 02 فروردین 1397، 05:55 ب‌ظ »
نقل‌قول

ممنونم

اگه میشه شما هم لطف  کنین سوال بالا رو جواب بدین

برای آشنا شدن با دنیای لینوکس لازم نیست کار کردن با ترمینال یا فرمان هاش رو بلد باشید، کافیه راجع به تاریخچه گنو و لینوکس، قوانین پروانه های مورد استفاده و تفاوت آنها، تفاوت لینوکس با BSD ها، تاریخچه یونیکس و اینجور چیزها مطالعه کنید، دانستن و فهمیدن اینها خیلی بیشتر جالب و جذابه و بدرد میخوره تا وقت گذاشتن برای فرمان های ترمینال که هیچ وقت یک کاربر معمولی و نه کسی که مدیر سیستم هست و *شغلش* اینه، به اکثر اونها هیچ احتیاجی نخواهد داشت، مخصوصا در زمان فعلی با وجود میزکارهای پیشرفته و کلی نرم افزارهای گرافیکی.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند