انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب میزکار - ناپایداری  (دفعات بازدید: 2377 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
نصب میزکار - ناپایداری
« : 02 فروردین 1397، 09:48 ب‌ظ »
سلام.
چرا میگن میزکار دیگه باعث ناپایداری توزیعتون میشه؟
بعد پیشنهاد میشه که iso مخصوص اون میزکار رو دانلود کنین.
چرا؟
مگه باعث چه ناپایداریی میشه؟
ممنون میشم پاسخ من رو بدین خیلی مخم رو مشغول کرده.
 ](*,)
ممنون  ;D
Just keep moving...

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : نصب میزکار - ناپایداری
« پاسخ #1 : 02 فروردین 1397، 10:22 ب‌ظ »
سلام.
هر میزکار از برنامه‌هایی تشکیل شده.
وقتی شما نصبش می‌کنی، ممکنه یک سری از برنامه‌هاش با برنامه‌های موجود در میزکار قبلیت یکسان باشه، پس:
۱) دیگه پیکربندی مخصوص اون میزکار نصب نمی‌شه و ممکنه میزکار اون‌جوری که باید و شاید کار نکنه.
۲) بسته‌های جدیدی بریزه که با بسته‌های میزکار قبلی تداخل داشته باشه و مجبور باشه که قبلی‌ها رو حذف کنه و این میزکار قبلی رو خراب می‌کنه

مگه این‌که دو میزکار دقیقاً مشابه هم باشن.
البته یه راه حل هم داره. اونم این‌که میزکار بعدی روی یک حساب جدید نصب بشه که پیکربندی‌های خودش رو توی حساب جدید بریزه. البته این فقط مشکل تداخل پرونده‌های داخل Home رو حل می‌کنه. کماکان برای پرونده‌های سیستمی احتمال تداخل وجود داره.

اگه بین دو یا چند میزکار گیر کردی، نشون می‌ده که هنوز میزکارت رو انتخاب نکردی و هی شاخه به شاخه می‌پری.
به عنوان یکی که ۵-۶ ساله گنو کار می‌کنه، می‌تونم بگم که در نهایت شما یک میزکار رو انتخاب می‌کنی و باهاش کار می‌کنی (تا جایی که نیازهات رو برآورده می‌کنه) اخرش متوجه می‌شی که هی بین این میزکار و اون میزکار سوییچ کردن زمانی که برای یادگیری گنو می‌تونستی مصرف کنی رو یه جورایی غیرمنصفانه از دست دادی!
بهترین پیشنهاد اینه که چندتا میزکار رو در توزیع‌های زنده ببینی. بعد هر کدوم که دیدی به نیازت می‌خورن، همون رو نصب کنی و بری جلو.

گنولینوکس چیزی نیست که به این سادگیا ناپایدار بشه. مگه این‌که کاربر خودش کارهایی رو انجام بده که سیستم‌عامل توصیه نکنه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
« پاسخ #2 : 02 فروردین 1397، 10:26 ب‌ظ »
سلام.
چرا میگن میزکار دیگه باعث ناپایداری توزیعتون میشه؟
بعد پیشنهاد میشه که iso مخصوص اون میزکار رو دانلود کنین.
چرا؟
مگه باعث چه ناپایداریی میشه؟
ممنون میشم پاسخ من رو بدین خیلی مخم رو مشغول کرده.
 ](*,)
ممنون  ;D
نگفتن هر میزکار دیگه ای...گفتن میزکار هایی که ممکنه با هم تداخل داشته باشن باعث ناپایداری سیستم میشن(توی برنامه های مشترک و...).
معمولن ناپایداری خاصی ایجاد نمی کنن...فقط یکم میزکار ها و کلا سیستم عامل میریزه به هم...
هرچند بیشتر این حرف ها برای گنو های اوبونتو گونه هست...که چندین طعم مختلف ارایه می کنن... اما مثلن روی دبیان اینطوری نیست(هرچند اونجام میزکار هایی هستن که با هم تداخل داشته باشن و...)
« آخرین ویرایش: 02 فروردین 1397، 10:28 ب‌ظ توسط arkidie »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 03 فروردین 1397، 08:19 ق‌ظ »
تجربه شخصی من اینه که میزکاهای گنوم و XFCE با هم هیچ مشکلی ندارند و حداقل این دو را میتونید در کنار هم راحت نصب و استفاده کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
« پاسخ #4 : 03 فروردین 1397، 11:42 ق‌ظ »
سلام.
هر میزکار از برنامه‌هایی تشکیل شده.
وقتی شما نصبش می‌کنی، ممکنه یک سری از برنامه‌هاش با برنامه‌های موجود در میزکار قبلیت یکسان باشه، پس:
۱) دیگه پیکربندی مخصوص اون میزکار نصب نمی‌شه و ممکنه میزکار اون‌جوری که باید و شاید کار نکنه.
۲) بسته‌های جدیدی بریزه که با بسته‌های میزکار قبلی تداخل داشته باشه و مجبور باشه که قبلی‌ها رو حذف کنه و این میزکار قبلی رو خراب می‌کنه

مگه این‌که دو میزکار دقیقاً مشابه هم باشن.
البته یه راه حل هم داره. اونم این‌که میزکار بعدی روی یک حساب جدید نصب بشه که پیکربندی‌های خودش رو توی حساب جدید بریزه. البته این فقط مشکل تداخل پرونده‌های داخل Home رو حل می‌کنه. کماکان برای پرونده‌های سیستمی احتمال تداخل وجود داره.

اگه بین دو یا چند میزکار گیر کردی، نشون می‌ده که هنوز میزکارت رو انتخاب نکردی و هی شاخه به شاخه می‌پری.
به عنوان یکی که ۵-۶ ساله گنو کار می‌کنه، می‌تونم بگم که در نهایت شما یک میزکار رو انتخاب می‌کنی و باهاش کار می‌کنی (تا جایی که نیازهات رو برآورده می‌کنه) اخرش متوجه می‌شی که هی بین این میزکار و اون میزکار سوییچ کردن زمانی که برای یادگیری گنو می‌تونستی مصرف کنی رو یه جورایی غیرمنصفانه از دست دادی!
بهترین پیشنهاد اینه که چندتا میزکار رو در توزیع‌های زنده ببینی. بعد هر کدوم که دیدی به نیازت می‌خورن، همون رو نصب کنی و بری جلو.

گنولینوکس چیزی نیست که به این سادگیا ناپایدار بشه. مگه این‌که کاربر خودش کارهایی رو انجام بده که سیستم‌عامل توصیه نکنه.

ممنون از پاسخ روشن شما.
من خودم دنبال یه میزکار خوشگل میگردم. KDE رو دیدم باهاش کار هم میکردم خیلی هم ازش راضی بودم ولی خب از وقتی که اوبونتو ۱۷.۰۴ دیگه منقضی شد ریختمش رفت.
الآن من خودم میزکار دیپین دوست دارم امتحانش کنم و گنوم دارم. (مانجارو ۱۷.۰.۵)
میخواستم نصبش کنم ولی شنیده بودم که نصب یه میزکار باعث ناپایداری میشه.
یجای دیگه هم شنیدم باعث ناپایداری نمیشه.
منم اینترنت آنچنانی ندارم که بخوام فایل رسانه زنده اون میزکار رو بگیرم.
(میدونم که مانجارو توزیع غلطانه ولی دوستش دارم و آپدیتش نمیکنم)
به هر حال ممنون
Just keep moving...