انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فرق بین برنامه های داخل ubuntu software و برنامه در سایت اصلی  (دفعات بازدید: 1510 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali 254

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
سلام...
-برنامه هایی که در اوبونتو سافتور قرار می گیره دقیقا همونی هست ک سایت سازنده برای دانلود میذاره؟‌
-ubuntu software یک فضایی هست ک برنامه ها درون اون upload می شن یا اینکه میره و برنامه ها رو از سایت اصلی دانلود میکنه؟

با آخرین ورژن؟

برای نصب برنامه هااز سایت هایی ک ip ایران رو بلاک کردن ُ‌ میخوام از ubuntu software استفاده کنم برا همین برام مهمه که دقیقا همون برنامه و آخرین ورژن باشه...
آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
سلام...
-برنامه هایی که در اوبونتو سافتور قرار می گیره دقیقا همونی هست ک سایت سازنده برای دانلود میذاره؟‌
-ubuntu software یک فضایی هست ک برنامه ها درون اون upload می شن یا اینکه میره و برنامه ها رو از سایت اصلی دانلود میکنه؟

با آخرین ورژن؟

برای نصب برنامه هااز سایت هایی ک ip ایران رو بلاک کردن ُ‌ میخوام از ubuntu software استفاده کنم برا همین برام مهمه که دقیقا همون برنامه و آخرین ورژن باشه...
اوبونتو و کلا دنیای گنو با ویندوز تفاوت داره اینجا مثل ویندوز لازم. نیست برید و همه چیز رو از سایت سازنده بگیرید.
اینجا پکیج منیجر های وجود دارن که به شما کمک می کنند. برای اوبونتو apt برای فدورا dnf برای آرچ pakman و...
خوب این ها چیکار می کنن.
توزیع های مختلف سرور های مختلفی دارند.
و همین طور هدف های مختلفی. هدف اوبونتو امنیت کنار بهترین تجربه کار کردن روزانه به کاربرش هست. سورس نرم افزار ها رو چک می کنه. اگه شامل بد افزار نبودن اگه باگ خاصی نداشتن اگه نسخه قابل اتمینانی بودن. کمی تغییر برای بهتر شدن روی توزیع شما میده و در apt و سرور هاش قرارش میده برای ابدیت و نصب. اگه اخرین نسخه نرم افزار ها رو مخوایید به توزیعی برید که ابدیت غلطان داره. در ابونتو پایدار ترین ابدیت ها قرار می گیره.
« آخرین ویرایش: 13 فروردین 1397، 02:12 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
سلام...

با آخرین ورژن؟

توسعه دهندگان و نگه دارندگان بسته ها در توزیع های گنو/لینوکس و دیگر سیستم های شبه-یونیکس، برنامه ها را به صورت کد-منبع دانلود و اون را با استفاده از زیرساخت ارائه شده برای توزیع مورد نظر کامپایل میکنند. معمولا نسخه برنامه ها در مخازن همه توزیع ها قدیمی تر از آخرین نسخه خود اون برنامه هستش، مگر برنامه های خاص یا توزیع هایی که غلطان باشند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ali 254

• Jr. Member
  • *
تشکر ؛ منظور از غلطان چیه؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
تشکر ؛ منظور از غلطان چیه؟
یعنی اینکه شما آخرین نسخه از هر ابزار را در اختیار دارید.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ali 254

• Jr. Member
  • *
تشکر ، خب داخل ubuntu software این چیزا رو ظاهرا نمی نویسه...همچنین مواردی مثل سایز برنامه ...

یا نکنه من ندیدم؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
تشکر ، خب داخل ubuntu software این چیزا رو ظاهرا نمی نویسه...همچنین مواردی مثل سایز برنامه ...

یا نکنه من ندیدم؟
من اوبونتو سافتور رو زیاد یادم نمیاد ولی توی گنوم سافتور می نویسه روی هر برنامه که کلیک کنی پایین صفحه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ali 254

• Jr. Member
  • *
داخل اوبونتو هم که دقت کردم چنین چیزی هست...
فقط ظاهرا این software حالش خوب نیست...!

یک اوبونتو جدید با ماشین مجازی اوردم بالا و دوباره از نو دارم برنامه ها رو نصب می کنم...

خواستم نت بینز رو نصب کنم ولی الان هر چی سرچ می کنه ُ‌خبری از این برنامه نیست!

آفلاین mehrdad93

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
نت بینز و اکثر برنامه های بزرگ رو توی مخزن های اصلی نمیذارن (البته شاید تو مخزنهای ppa پیدا بشه) علتشو نمیدونم    :o

آفلاین ali 254

• Jr. Member
  • *
پس دفعه قبل چجوری نصب کردم؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

توی ترمینال دستور زیر رو وارد کن تا نت‌بینز رو نصب کنی:

$ sudo apt install netbeans

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با apt:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/APT

آفلاین ali 254

• Jr. Member
  • *
تشکر از راهنماییتون ، الان از طریق همین software سرچ کردم و پیداش کرد و نصب کردم ، تشکر