انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوالات قبل از نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 518 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hassan.0152

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
سوالات قبل از نصب اوبونتو
« : 27 فروردین 1397، 07:06 ب‌ظ »
سلام خدمت شما دوستان عزیز
من تازه میخوام سیستم عامل اوبونتو رو روی لپ تاپم نصب کنم
اول از همه مشخصات سخت افزاری من به این شکله : رم 6 گیگ ، هارد 700 گیگ ، گراف 2 گیگ و سی پی یو Core i5 3230m هست و اینجوری که من خودندم این مشخصات برای اوبونتو خیلی هم بالا هست اخه میگن سیستم عامل سبکی هست .

خب من چند تا سوال داشتم این بود که
1- الان ویندوز نصب هست و 5 تا درایر دارم که درایوری که ویندوز نصب هست 97 گیگ هست حالا میخوام موقع نصب این درایو فرمت و اوبونتو روی این نصب کنم و بقیه درایو هام بمونه چون اطلاعات توش هست ، ایا با تغییر سیستم عامل این امکان وجود داره یا خیر ؟
2-ارشیو نرم افزاری اوبونتو به چه شکلیه ؟
3-کار کردن در محیط اوبونتو راحته برای منی که تازه وارد هستم یا نه ؟
4-چقدر امکانش هست بعد از نصب اوبونتو پیشیمون بشم و دوباره برگردم روی ویندوز ؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : سوالات قبل از نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 27 فروردین 1397، 09:05 ب‌ظ »
درود بر شما
1. بله کافیه موقع نصب در هنگام پارتیشن بندی قسمت Something else رو انتخاب کنین و دستی هر جوری که میخواین پارتیشناتونو تغییر بدین.
2. تمام نرم افزارهای مورد نیاز من (به جز یکی دوتا) توی مخازن رسمی خود اوبونتو وجود داشت. حالا باید به نیاز خودتون نگاه کنین که چه چیزهایی نیاز دارین و تحقیق کنین داخل مخازن اوبونتو هستند یا نه. که در صورت نبودن معمولا فایل deb برای نصب پیدا میشه. (معمولا نرم افزارهای خوبی توی مخازن رسمی وجود دارند و همچنین جایگزین‌های بهتر برای اونایی که داخل مخازن نیستند به جز یکی دو مورد!)
3. بله کار کردن راحته اما مشکلات همیشه و همه جا هستند که معمولا تو 90 درصد شرایط با یه جستجو به راه حل میرسین.
4. اینم به خودتون بستگی داره اگه دوست دارین بیشتر در مورد کامپیوترتون و اتفاقاتی که توش میفته بدونین و از طرفی با راهکارها، محیط و نرم افزارهای جدید میتونین ارتباط برقرار کنین و باهاشون کنار بیاین احتمالا یکی دو ماه دیگه اسکرین شات از محیط ویندوز براتون تهوع آور باشه!  ;D
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین hassan.0152

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
« پاسخ #2 : 27 فروردین 1397، 10:13 ب‌ظ »
ممنون الان من موقع پارتشین بندی 4 درایو نگهدارم و فرمت نکنم و فقط درایو c رو فرمت کنم تا اوبونتو نصب کنم ، اون 4 درایوی که فرمت نشه اطلاعاتش بالا میاد ؟ اوبونتو از NTFS پشتیبانی میکنه ؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #3 : 27 فروردین 1397، 10:49 ب‌ظ »
بله گنو/لینوکس از NTFS پشتیبانی میکنه.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس