انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه ubuntu 17.04 را به ubuntu 18.04 آپگرید کنیم؟  (دفعات بازدید: 1846 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kevin_anderson

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
چگونه ubuntu 17.04 را به ubuntu 18.04 آپگرید کنیم؟
« : 28 فروردین 1397، 10:07 ق‌ظ »
سلام به همگی. :)

چطوری نسخه ی 17.04 رو به 18.04 ارتقا بدم؟
فقط یک دستور upgrade کردن کافیه یا باید سند و ... هم برای اضافه کردن مواردی به ریپازیتوری ادیت کنم؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : چگونه ubuntu 17.04 را به ubuntu 18.04 آپگرید کنیم؟
« پاسخ #1 : 28 فروردین 1397، 11:47 ق‌ظ »
sudo do-release-upgrade
sudo apt update
sudo apt dist-upgrade

اگر نسخهٔ جدید اومده باشه، به نسخهٔ جدید به‌روز رسانی می‌شه.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین kevin_anderson

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 29 فروردین 1397، 11:55 ق‌ظ »
sudo do-release-upgrade
sudo apt update
sudo apt dist-upgrade

اگر نسخهٔ جدید اومده باشه، به نسخهٔ جدید به‌روز رسانی می‌شه.  :)

نسخه ی 18.04 اومده ...
ممنون از راهنمایی شما.
فقط یه سوال ... با آپگرید کردن نرم افزارهایی که نصبه ممکنه به مشکل بخورن؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 29 فروردین 1397، 12:48 ب‌ظ »
ممکنه.
بستگی داره چه نرم‌افزارهایی نصب کرده باشی.
نرم‌افزارهایی که موقع نصب اوبونتو ۱۷.۱۰ در داخل اوبونتو بودن، بدون مشکل به ۱۸.۰۴ هم به‌روز رسانی می‌شن.
امّا نرم‌افزارهایی که بعداً خودت نصب کردی، ممکنه به‌روز رسانی‌ای در ۱۸.۰۴ دریافت نکرده باشن. یا اگه PPA اضافه کردی، ممکنه هنوز مخزن ۱۸.۰۴ براش تولید نشده باشه و از این دست قضایا که ممکنه مشکلاتی رو بعد از به‌روز رسانی بوجود بیاره.
در کل یکی از بهترین‌ راه‌ها نصب نسخهٔ جدید به جای نسخهٔ قبلی هست. که توزیع تر و تمیز باقی بمونه.
البته  اگه از PPA استفاده نمی‌کنی یا برنامه‌های شخص ثالث زیادی نصب نکردی، مشکلی نداری. با به‌روز رسانی احتمال مشکل خیلی کمه.
من خودم همیشه توزیع رو به‌روز رسانی می‌کنم. دیگه دوباره نصب نمی‌کنم. چون از PPA استفاده نمی‌کنم و نرم‌افزار گرافیکی هم کلاً خیلی کم دارم. برای همین احتمال مشکل برای من خیلی خیلی کم‌تره.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین kevin_anderson

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 29 فروردین 1397، 01:11 ب‌ظ »
ممکنه.
بستگی داره چه نرم‌افزارهایی نصب کرده باشی.
نرم‌افزارهایی که موقع نصب اوبونتو ۱۷.۱۰ در داخل اوبونتو بودن، بدون مشکل به ۱۸.۰۴ هم به‌روز رسانی می‌شن.
امّا نرم‌افزارهایی که بعداً خودت نصب کردی، ممکنه به‌روز رسانی‌ای در ۱۸.۰۴ دریافت نکرده باشن. یا اگه PPA اضافه کردی، ممکنه هنوز مخزن ۱۸.۰۴ براش تولید نشده باشه و از این دست قضایا که ممکنه مشکلاتی رو بعد از به‌روز رسانی بوجود بیاره.
در کل یکی از بهترین‌ راه‌ها نصب نسخهٔ جدید به جای نسخهٔ قبلی هست. که توزیع تر و تمیز باقی بمونه.
البته  اگه از PPA استفاده نمی‌کنی یا برنامه‌های شخص ثالث زیادی نصب نکردی، مشکلی نداری. با به‌روز رسانی احتمال مشکل خیلی کمه.
من خودم همیشه توزیع رو به‌روز رسانی می‌کنم. دیگه دوباره نصب نمی‌کنم. چون از PPA استفاده نمی‌کنم و نرم‌افزار گرافیکی هم کلاً خیلی کم دارم. برای همین احتمال مشکل برای من خیلی خیلی کم‌تره.

PPA چیه؟همون محازن خود اوبونتو هست؟
همون نرم افزارایی که با apt-get نصب میشن؟
یا همون software center منظوره؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #5 : 29 فروردین 1397، 01:21 ب‌ظ »
PPA چیه؟همون محازن خود اوبونتو هست؟
همون نرم افزارایی که با apt-get نصب میشن؟
یا همون software center منظوره؟
مخازنی که برای نصب نرم افزارهای خارج از مخازن رسمی اضافه می‌کنی رو توی اوبونتو میگن PPA . در واقع یه سری مخازن غیر رسمی هستند که برای نصب نرم افزارهایی که داخل مخازن رسمی وجود ندارن درست شده و برای هر نسخه از اوبونتو هم متفاوته. مثلا شما PPA ای که برای اوبونتو 17.10 ساخته شده رو نمیتونین روی 18.04 استفاده کنین مگر اینکه اون مخزن برای 18.04 هم ساخته شده باشه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین kevin_anderson

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 29 فروردین 1397، 03:42 ب‌ظ »
مخازنی که برای نصب نرم افزارهای خارج از مخازن رسمی اضافه می‌کنی رو توی اوبونتو میگن PPA . در واقع یه سری مخازن غیر رسمی هستند که برای نصب نرم افزارهایی که داخل مخازن رسمی وجود ندارن درست شده و برای هر نسخه از اوبونتو هم متفاوته. مثلا شما PPA ای که برای اوبونتو 17.10 ساخته شده رو نمیتونین روی 18.04 استفاده کنین مگر اینکه اون مخزن برای 18.04 هم ساخته شده باشه.
خیلی ممنون از راهنمایی شما :)