انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت به لینوکس اوبونتو بعد از ۱۴ سال ویندوز نشینی  (دفعات بازدید: 2388 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
  • Ubuntu 16.04
سلام خدمت شما دوستان.

بعد از ۱۴ سال کار با ویندوز بالاخره امروز کاملا به لینوکس اوبونتو مهاجرت کردم.
یعنی راحت شدم از آپدیت مسخره ویندوز که واقعا آدم رو زجرکش میکرد.
الان خدا رو شکر فقط لینوکس اوبونتو نصبه رو سیستم و دارم کارهای تکمیلیش رو انجام میدم.
فعلا LAMP, postgresql و چندتا ابزار دیگه نصب کردم و در حال نصب xfce هستم.

فعلا اول راهم امیدوارم چیزهایی بیشتری یادبگیرم.
فقط هرچه کردم مانگو دی بی نصب نشد فکر کنم به خاطر تحریمه. نمی دونم از کجا نسخه لینوکسیش رو پیدا کنم.

متشکرم.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
نکته اول : GNU/LINUX سیستم عامل گنو با کرنل لینوکس. و توزیع اوبونتو یکی از توزیع های اونه.
نکته دوم : دوست من بهتر به جای نصب XFCE بری سراغ Xubuntu
نکته سوم : نرم افزار های درون مخازن APT تحریم نیستن ، مگر این که خارج مخازن و غیر آزاد باشه که اونم مسعولیتش با خودته.
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1397، 09:05 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
درود بر تو، توی ترمینال دستور زیر رو که بزنی نصب می‌شه:

$ sudo apt install mongodb

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
سلام

خوش اومدی :) ...

داخل مخازن به این صورت میتونی اسم بسته مورد نظرت رو پیدا کنی :

apt search name
همچنین اگر میخوای LAMP رو نصب کنی ، دستی شاید یکم اذیت بشی برا همین از tasksel استفاده کن خیلی راحته ...

اگر از اوبونتو استفاده میکنی نرم افزار هایی که میخوای رو میتونی از Ubuntu Software نصب کنی ...

البته من ترمینال رو توصیه میکنم چون راحت تره و اگر با خطا مواجه بشی راحتر رفع میشه ...
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • Ubuntu 16.04
نکته اول : GNU/LINUX سیستم عامل گنو با کرنل لینوکس. و توزیع اوبونتو یکی از توزیع های اونه.
نکته دوم : دوست من بهتر به جای نصب XFCE بری سراغ Xubuntu
نکته سوم : نرم افزار های درون مخازن APT تحریم نیستن ، مگر این که خارج مخازن و غیر آزاد باشه که اونم مسعولیتش با خودته.

خیلی متشکرم از توضیحات شما.

دقیقا بعد از نصب XFCE متاسفانه اونجوری که باید نشد و نتونستم کاری از پیش ببرمُ فکر می کردم شخصی سازیش خیلی راحت باشه اما قبلا گنوم شل که نصب کرده بودم خیلی راحت تر بود :D

متشکرم بازهم امتحان می کنم و اگر نشد یک تاپیک جداگانه جدید براش باز میکنم.

سلام

خوش اومدی :) ...

داخل مخازن به این صورت میتونی اسم بسته مورد نظرت رو پیدا کنی :

apt search name
همچنین اگر میخوای LAMP رو نصب کنی ، دستی شاید یکم اذیت بشی برا همین از tasksel استفاده کن خیلی راحته ...

اگر از اوبونتو استفاده میکنی نرم افزار هایی که میخوای رو میتونی از Ubuntu Software نصب کنی ...

البته من ترمینال رو توصیه میکنم چون راحت تره و اگر با خطا مواجه بشی راحتر رفع میشه ...

تشکر. والا LAMP رو دستی نصب کردم فکر کردم شاید برای کسی که می خواد لینوکس و برنامه نویسی کار کنه بهتر باشه کمی اذیت بشه. :D
از اوبونتو استفاده می کنم. حقیقتش هنوز با ubuntu software کنار نیومدم به نظرم کار با ترمینال راحت تره و لذت بخش تر.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
خوش آمد میگم.
دوستان اشاره کردن، بهتره میزکار های مختلف رو نصب نکنید، ممکنه ناهنماهنگی های عجیبی داشته باشید و صد البته ناپایداری.
تا حد امکان تمام پکیج ها و برنامه ها رو از مخازن خود توزیع نصب کنید، بهترین تجربه کاربری رو خواهید داشت.

نقل‌قول
از اوبونتو استفاده می کنم. حقیقتش هنوز با ubuntu software کنار نیومدم به نظرم کار با ترمینال راحت تره و لذت بخش تر.
بهتره هیچ وقت با ubuntu software کنار نیاید :D سعی کنید کاراتون رو توی ترمینال پیش ببرید، حداقلش اینه که میدونید چه اتفاقی داره میافته!
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • Ubuntu 16.04
خوش آمد میگم.
دوستان اشاره کردن، بهتره میزکار های مختلف رو نصب نکنید، ممکنه ناهنماهنگی های عجیبی داشته باشید و صد البته ناپایداری.
تا حد امکان تمام پکیج ها و برنامه ها رو از مخازن خود توزیع نصب کنید، بهترین تجربه کاربری رو خواهید داشت.

نقل‌قول
بهتره هیچ وقت با ubuntu software کنار نیاید :D سعی کنید کاراتون رو توی ترمینال پیش ببرید، حداقلش اینه که میدونید چه اتفاقی داره میافته!

خیلی متشکرم.

بله همینطوره واقعا بعضی وقتا مشکل ساز میشه نصب میزکارهای مختلف مخصوصا برای من که تازه کار هستم. ظاهرا باید قبلش روی VirtualBox امتحانش کنم. اینجوری بهتره.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
بهتره به جای Ubuntu software center یا GNOME software center از aptitude استفاده کنید، ویژگی های بسیار خوبی داره که هیچ برنامه دیگری نداره و کاربری آسانی داره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
برای اینکه بیشتر با لینوکس کار کنی و یاد بگیری به این سایت سر بزن!
https://geekboy.pro
freedom

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • Ubuntu 16.04

سپاسگذارم با همین دستور که فرمودید نصب شد.

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • Ubuntu 16.04
بهتره به جای Ubuntu software center یا GNOME software center از aptitude استفاده کنید، ویژگی های بسیار خوبی داره که هیچ برنامه دیگری نداره و کاربری آسانی داره.

والا من دارم نرم افزارهای نصب شده خود اوبونتو رو هم حذف میکنم و سیستم رو سبک میکنم.  ;D

------------------------------------------------------------------------------------------------------
معذرت ۲ تا پست پشت سرهم گذاشتم هواسم نبود هر ۲ تاش رو توی یک پاسخ قرار بدم. اینم دیگه خذف نمیشه. ::)
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1397، 02:54 ب‌ظ توسط Tahoma »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck

والا من دارم نرم افزارهای نصب شده خود اوبونتو رو هم حذف میکنم و سیستم رو سبک میکنم.  ;D

چه در اوبونتو با ubuntu software center و gnome software center و چه در آرچ pamac و octopi و چه در هر توزیع دیگه‌ای، رابط گرافیکی برای مدیریت بسته‌ها شدیدا چرنده، سعی کن همه‌‌ی کار‌هات را در خط فرمان انجام بدی، فوق العاده سریع‌تره.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس