انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: طراحی وب در گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 978 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
طراحی وب در گنو/لینوکس
« : 04 اردیبهشت 1397، 08:19 ب‌ظ »
سلام،
من قصد دارم یکم در مورد طراحی وب اطلاعات کسب کنم؛ در حدّی که از پس طراحی یک وبلاگ برای خودم بر بیام.
امّا اطلاعات کافی در رابطه با طراحی وب ندارم؛ چه راهی رو باید پیش بگیرم که گذرم به برنامه های غیر آزاد نخوره؟
و همینطور ساختار های وبسایت ها چطور هست؟ ( الان یک دوره آموزشی html رو دیدم ولی نتونستم بفهمم که فایل های html چطور میخوان روی یک دامنه باشن. )

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پاسخ : طراحی وب در گنو/لینوکس
« پاسخ #1 : 05 اردیبهشت 1397، 12:37 ق‌ظ »
برای طراحی وب نیاز به یادگیری HTML و Javascript همچنین CSS داری. همراه اون یادگیری یک سری از کتابخونه‌ها مثل jQuery بسیار کمک می‌کنه.
برای توسعهٔ وب باید زبانی مثل PHP یا Python رو یاد بگیری. اونجا هم Frameworkهایی وجود داره که می‌تونه کمک بکنه. عموما طراحی و توسعهٔ وب به همینجا محدود میشه و مسلما اطلاعات بیشتر در مورد شبکه و موضوعات دیگه همیشه کمک می‌کنه.

در مورد بقیهٔ موضوعات مثل اینکه چطور دامنه تنظیم میشه و Nameserverها و MTAها و ... عموما Server Administrator مسئولیت رو به عهده داره. برای وب‌سایت‌های عمومی شما یک Shared Hosting میگیرید و اون‌ها تمام این کارها رو برای شما انجام میدن.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : طراحی وب در گنو/لینوکس
« پاسخ #2 : 05 اردیبهشت 1397، 11:04 ق‌ظ »
و همینطور ساختار های وبسایت ها چطور هست؟ ( الان یک دوره آموزشی html رو دیدم ولی نتونستم بفهمم که فایل های html چطور میخوان روی یک دامنه باشن. )
وقتی روی سرور وب سرور نصب میکنین توی پوشه‌ی اصلی اون وب سرور (مثلا آپاچی) هر صفحه‌ای با پسوند html یا php با اسم index رو داخلش کپی کنین، اون صفحه رو به عنوان صفحه‌ی اصلی سایت شناسایی میکنه و وقتی آی‌پی سرور رو بزنین اولین صفحه‌ای که خواهید دید همون صفحه‌ی index هست. در مورد دامنه هم باید بگم وقتی دامنه‌ای رو به یک سروری اختصاص میدین، معنیش اینه که میخواین جای اینکه آی‌پی سرور رو بزنین و سایتتون باز شه، دامنه رو بزنین و سایتتون رو ببینین ! بنابراین زمانی که دامنه مشخص بشه آدرس اصلیش کجاست، (موقع خرید دامنه معمولا nameserver از شما میخواد. یا بعضی جاها امکان وارد کردن سرور با ip رو هم دارن) به محض اینکه شما اون دامنه رو بزنین به آی‌پی سرورتون منتقل میشین و در نتیجه صفحه‌ی index بهتون نمایش داده میشه!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد