انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: عدم امکان کات و ریموو کردن(حل شد .ممنون)  (دفعات بازدید: 979 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fariiid-

• Full Member
  • *
  • ارسال: 172
عدم امکان کات و ریموو کردن(حل شد .ممنون)
« : 06 اردیبهشت 1397، 10:45 ق‌ظ »
با سلام. من ویندوز و اوبونتو رو باهم دارم.تو اوبونتو برای حذف فایل و کات کردن و حتی تغییر نام علی رغم اینکه با ادمین لاگین کردم نمیتونم کاری انجام بدم البته فایل های موجود در درایو یا شاخه ها .لطفا بفرمایید چیکار باید بکنم؟ اگ راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1397، 08:42 ب‌ظ توسط fariiid- »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : عدم امکان کات و ریموو کردن(خیلی ضروری)
« پاسخ #1 : 06 اردیبهشت 1397، 03:30 ب‌ظ »
دقیقا فایلای کدوم دایرکتوری رو میخواین تغییر بدین؟ (حذف، تغییرنام، انتقال و ...)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 06 اردیبهشت 1397، 06:43 ب‌ظ »
با سلام. من ویندوز و اوبونتو رو باهم دارم.تو اوبونتو برای حذف فایل و کات کردن و حتی تغییر نام علی رغم اینکه با ادمین لاگین کردم نمیتونم کاری انجام بدم البته فایل های موجود در درایو یا شاخه ها .لطفا بفرمایید چیکار باید بکنم؟ اگ راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

باید با chown و chmod به اون پرونده‌ای که میخوای روش تغییرات اعمال کنی دسترسی بدی:

chmod u+wrx /path/to/file
chown $USERNAME /path/to/file
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 06 اردیبهشت 1397، 10:34 ب‌ظ »
باید با chown و chmod به اون پرونده‌ای که میخوای روش تغییرات اعمال کنی دسترسی بدی:

خیلی اوقات این کار حرکت خوبی نیست. مخصوصا اینکه تو دایرکتوری‌های سیستمی انجام بشه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #4 : 07 اردیبهشت 1397، 06:33 ق‌ظ »

خیلی اوقات این کار حرکت خوبی نیست. مخصوصا اینکه تو دایرکتوری‌های سیستمی انجام بشه.

شاخه‌های مهم سامانه به صورت پیش فرض در دست کاربر قرار دارند، احتمال مشکل ایشون شاخه‌ی خاص دیگه‌ای هست.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین fariiid-

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 07 اردیبهشت 1397، 10:32 ق‌ظ »
دقیقا فایلای کدوم دایرکتوری رو میخواین تغییر بدین؟ (حذف، تغییرنام، انتقال و ...)

دوستان خیلی سخت شد.من فایل های معمولی مثل فیلم عکس فولدر اینا مد نظرمه.اصلا یجورین که انگار فقط read only هستن

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #6 : 07 اردیبهشت 1397، 11:43 ق‌ظ »
سلام
دوست عزیز لطفاً اطلاعات کامل بدین تا بتونیم کمکتون کنیم
مثلا بگین این فیلم و عکسا تو کجاست ؟‌ آدرسش چیه ؟

پ.ن:حدس من اینه که شما ویندوز دارین و فیلم و عکسی که دارین توی block device های ویندوزی هستش (مثلاً با فرمت ntfs) ، درسته ؟ اگه این مورد هست بگین تا بگم چیکار باید کنین
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1397، 11:44 ق‌ظ توسط علی رزم دیده »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #7 : 07 اردیبهشت 1397، 11:51 ق‌ظ »
سخت نیست. یا به گفتهٔ دوستمون توی پارتیشن‌های ntfs هستند که یه راهی داره، و یا نیستند که:
باید با ترمینال دسترسی فایل را بررسی کنی (با دستور stat).
مثلا:
stat Documents/File.txt
...
Access: 644 (1000 : 1000)
بعد تغییر لازم را با دستورهای chmod و chown بدی.
پس دست کم به سؤال دوستمون جواب بده: این فایل‌ها توی کدوم مسیر هستند؟ بالای پنجرهٔ پرونده‌هات (فایل‌ها) هم می‌تونی آدرس اون مسیر را ببینی یا کلیدهای Ctrl+L را اونجا که هستی بزن تا آدرس فعال بشه و کپی کن و اینجا بنویس. یا عکس بذار یا …

در ضمن، اگه اون فایل‌ها در پارتیشن ویندوزی (ntfs) هستند، ویندوزت باید ریستارت شده باشه (نه خاموش) و بعد به این سسیتم‌عامل اومده باشی.
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1397، 11:55 ق‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین fariiid-

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 07 اردیبهشت 1397، 07:38 ب‌ظ »
دوست عزیزم دقیقا فرمایش شما متینه.ببخشید من ون خیلی وارد نیستم اطلاعات ناقص دادم خدممتون.بله .تو پارتیشن های ویندوزی هستن که طبق فرموده شما با ریستارت که بالا اومدم هر دسترسی به فایلها دارم.کات کپی ریموو و... الان سوالم اینه کلا نمیشه یکاری کرد که وقتی با اوبونتو سیستم رو روشن میکنم اینجوری بشه؟ینی هربار نیاز نباشه برم وینروز بعد ریستارت کنم. چون اکثر کارای روتینم رو با اوبونتو انجام میدم و از ویندوز خیلی کم استفاده میکنم.

آفلاین fariiid-

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 07 اردیبهشت 1397، 07:42 ب‌ظ »
سلام
دوست عزیز لطفاً اطلاعات کامل بدین تا بتونیم کمکتون کنیم
مثلا بگین این فیلم و عکسا تو کجاست ؟‌ آدرسش چیه ؟

پ.ن:حدس من اینه که شما ویندوز دارین و فیلم و عکسی که دارین توی block device های ویندوزی هستش (مثلاً با فرمت ntfs) ، درسته ؟ اگه این مورد هست بگین تا بگم چیکار باید کنین

بله دوست من دقیقا حدس شما درسته.توی پارتیشن های ویندوزی هستن.دوستمون گفتن باید ویندوز رو ریستارت کنم با اوبونتو بالا بیام  که این کارو کردم درست شد.فقط سوالم الان اینه که یکاری میشه کرد که کلا وقتی سیستم رو روشن میکنم این دسترسی هارو داشته باشم و نیازی نباشه هربار برم ویندوز بعد ریستارت کنم ا اوبونتو لاگین کنم؟

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #10 : 07 اردیبهشت 1397، 08:06 ب‌ظ »
بله دوست من دقیقا حدس شما درسته.توی پارتیشن های ویندوزی هستن.دوستمون گفتن باید ویندوز رو ریستارت کنم با اوبونتو بالا بیام  که این کارو کردم درست شد.فقط سوالم الان اینه که یکاری میشه کرد که کلا وقتی سیستم رو روشن میکنم این دسترسی هارو داشته باشم و نیازی نباشه هربار برم ویندوز بعد ریستارت کنم ا اوبونتو لاگین کنم؟
ویندوز تو حالت عادی هایبرنیت می کنه نه شات دان (با یک تفاوت که تو هایبرنیت ، نرم افزارهای شخص ثالث در حال اجرا هم روی هارد سیو می شن ولی تو این حالت نرم افزارهای در حال اجرا بسته می شن و فقط نرم افزارهای سیستمی روی هارد سیو می شن) 
ولی شما می تونین این تنظمیات رو تغییر بدین کافیه تو ویندوز به قسمت Power Options برین و گزینه ی fast startup رو غیرفعال کنین این طوری دیگه تفاوتی بین خاموش کردن و ری استارت کردن تو ویندوز نخواهید داشت و قاعدتاً مشکلتون حل می شه
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1397، 08:09 ب‌ظ توسط علی رزم دیده »